Skocz do zawartości

TVN UWAGA


Vlaad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem (długo się ściąga ale warto). Szkoda, że tak krótko. Warto by ludziom mocniej wbijać do głowy, że moto to nie jest sprzęt samobójcy a motonita to nie szaleniec. Niestety, są od tego wyjątki, które jednak najbardziej rzucają się publice w oczy i cieniem kładą się na opinii o nas wszystkich.

System kursów jest do d*py :icon_mrgreen:. Uczy się tylko zdania egzaminu. Sam jeździłem ósemki a p. Rysio "załatwiał coś w biurze". Na miasto wyjechaliśmy 2-3 razy na trochę i kiedy okazało się, że sobie radzę, to wróciliśmy na plac. Nie muszę dodawać, że byłem zdalnie sterowany z samochodu. Tyle dobrego, że zabezpieczał przed najechaniem z tyłu.

Jako lekturę obowiązkową powinni zalecać "Motocyklistę doskonałego" i "Strategie uliczne". I to do przeczytania przed rozpoczęciem jazd, żeby kursant wiedział, o co dopytywać instruktora. Ja o wielu sprawach dowiedziałem się z tych książek, mająć już w garści prawko na moto.

Na szczęście dowiedziałem się o Piotrku i Tomku (szkoda, że dopiero po kursie) i na dokształtach u nich wyjaśniło mi się to i owo. Odbyłem parę dokształtów, kulikowisko i jeszcze czuję niedosyt wiedzy.

Trzeba by Was, Panowie, sklonować, żeby więcej osób miało szansę nauczyć się jazdy na moto a nie tylko nauczyć się, jak zdać egzamin na prawko.

pzdr

PS. Uże Lenin skazał, sztoby uczit'sia, uczit'sia i jeszczio raz uczit'sia :icon_mrgreen:

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako lekturę obowiązkową powinni zalecać "Motocyklistę doskonałego" i "Strategie uliczne". I to do przeczytania przed rozpoczęciem jazd, żeby kursant wiedział, o co dopytywać instruktora. Ja o wielu sprawach dowiedziałem się z tych książek, mająć już w garści prawko na moto.

No widzisz... Gdyby wszyscy mieli tę odrobinę pokory na pewno dałoby się uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji i wypadków. Spróbuj jednak polskiemu kierowcy (katamaraniarzowi czy motocykliście) powiedzieć, że jakiś manewr wykonuje nieprawidłowo, że zrobił coś, co stworzyło zagrożenie a nie daj Boże zakwestionuj technikę. Na noże pójdzie. Wiemy o tym wszyscy.

Wszyscy na tym forum zachwalają te książki, ale czasem odnosze wrażenie, że ich w ogóle nie przeczytali, a wyłaszanie peanów nad nimi to po prostu pewna polityczna poprawność. Jakże chaciałbym się mylić...

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...