Skocz do zawartości

Czy warto kupic suzuki rg 80??Pomocy!


Krzysiula
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!Mam 15 lat i niedawno zdalem karte motorowerową i chciałbym sobie kupic jakis motorek najbardziej mysle o suzuki rg 80 ale niewiem czy to dobry pomysł mam nadzieje ze mi pomozecie.Powiedzcie mi cos o tym motorze!Miałam juz docznynienia z motorami ale to wiecie jakas wsk albo mz 150 ale to na wsi tak nieoficjalnie.I jak byscie mi mogli powiedziec czy takie suzuki było by tansze w zime i czy wogule motory na zime są tansze?Mam nadzieje ze mi pomozecie!Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto... zalezy ile masz kasy w tej chwili żebyś sobie tak bez stresowo śmigał to trzeba mieć około 3tys. Może troszke mniej. Części są, skuterki grzejesz, silnik elastyczny, jak nie ciśniesz to mało pali. Ogólnie kazdy sprzęcior mozna kupić jeśli jest w dobrym stanie. Można tez chińszczyzne ale raczej nie bardzo. A napewno nie łosia czy inne wynalazki, ew. jakis odkurzacz.

 

 

PS:Nie ten dział, prędzej ktoś Ci odpisze w "Motorowery/Skutery" :)

 

PzDr.

Edytowane przez LU-cash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rg to fajny sprzecik, sam miałem z nim doczynienia i nawet dobrze sie im jezdzi, moto nadaje sie zarówno na asfalty jak i na polne dróżki:D hehe, ma dość wysokie zawieszenie :D przed kupnem sprawdź stan uszczelniaczy w przednim zawieszeniu bo bardzo czesto w RG siadają i cieknie olej :) ogólnie to dobry sprzęcik i warto go kupić :icon_mrgreen: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie na nim bardzo dobrze jeździ, dopóki gąbki (siedziało sie praktycznie na ramie)nie wymieniłem w siedzeniu to tyłek po 2 godzinach jazdy bolał jak cholera ale teraz nie mam sie do czego przyczepić pali niedużo

a z tym 120 to trzeba troche przeróbek wprowadzić (inny tłumik, filtr powietrza, zębatka inna i kilka innych szczegółów) ale nie polecam bo spalanie znacznie się zwiększa, normalnie pójdzie 100-110. A i od razu kup ciężarki na końcówki kierownicy bo wibracje po dłuższym czasie drażnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeszcze niedawno starałem sie uporać z problemem co lepsze suzuki rg 80 gamma czy honda MBX 80......

Zbierałem na motor około 9 miesięcy w tym czasie rozglądałem sie bardzo po allegro i giełdach,i musze powiedzieć że w zime motorki są tańsze np:zwykły nowy skuterek który oglądałem w zime kosztował 3000zł a w wakacje jego wartość wzrosła o 500zł :D

Co do suzuki jeździ sie nim super zrobiłem nim już 1500km i niemiałem jeszcze z nim problemów

Rozpędza sie do jakiś 100km/h i kręci sie do 10tyś obrotów na minute

Szczerze polecam ci ten motorek

Pozdrawiam MUMA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi sasiad mial rg i po 2 miesiacach sprzedal nie pasowal mu. jakos mi ten moto nie podchodzi jest za miekki i zle sie na nim jezdzilo jakas dziura to byjalo jak na statku a ja mam mbx i lepiej sie jezdzi i siedzi a moc taka sama ja bym wziol mbx bo kasa tez podobna, ale wybur nalezy do ciebie1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przez ponad rok posiadałem Suzuki RG 80.

Bardzo dobry sprzęt, 0 problemów!

Cena to ok 3000 zł za zarejestrowany w dobrym stanie lub ok. 2000-2500 za sprowadzony do rejestracji.

Z częściami nie ma najmniejszego problemu.

V-max w zależności od stanu to tak jak pisali koledzy ok 100-110km/h.

Ja przy Suzuki miałem założony inny gaźnik Mikuni(większy), stożkowy filtr powietrza i wydech LeoViance i szedł ponad 110km/h. Bardzo dobre przyśpieszenie :icon_mrgreen:

Moto wyglądo o niebo lepiej kiedy ma założoną owiewkę pod silnik i przyciętą przednią szybę od owiewki.

Moją Suzi sprzedałem gdyź dostałem bardzo dobrą cenę.

Kupiłem Gilere 503 i równieź jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Lorenco a jak uciełeś szybe to chyba to też dziurki na lusterka ?

I jak zamontowałeś lusterka ? Na kierownice ? :icon_mrgreen:

 

pozdr

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nalezy sie zastanowic nad częsciami nad tym czy sa łatwo dostepne....... Wy gdzie kupujecie czesci do rg 80 ???

 

ja szukałem w internecie sklepów z częsciami ale neiznalażłem.

 

Widze ze jak narazie wasza dyskusia opiera sie na osiągach i na wyglądzie ale części są tez wwazne . To ile ktury motor pali tez niepowinno schodizc na drugi plan .. Teraz moze zastanówmy sie do kturego modelu sa łatwiej dostepne i tańsze cześci :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam RG 80 od 3 miechów zrobiłem 5000km bezawaryjnie!!!!!!!!!!!!!

POLECAM ten motor bordzo dobre zawieszenie i silnik

Wady ma troche wibracji ale mozna sie przezwyczaić wąski tylni laczek i ciekną uszcelniacze z przodu

POZDR

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...