Skocz do zawartości

Co na początek?


doberman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tutaj nowy, także cześć wszystkim! ;)

 

Przejrzałem nieco forum pod kątem interesujących mnie tematów, jednakże nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi, także chciałem się Was poradzić. Papiery na motocykl zrobiłem w zeszłym roku - wcześniej specjalnie nie jeździłem (okazyjnie ETZ 250, Jawa 350, Bandit 600). Mam hopla na punkcie chopperów/cruiserów i przyznam szczerze iż nie wiem co było by dobre na początek. Jestem dość wysoki (191 cm przy 77 kg), stąd boję się nieco że np Virago 535 byłoby za małe. Dysponuję kwotą ok 8 tys zł. Czym się zainteresować? Kawasaki Vulcan 750 bądź Eliminator 500 też mi się podoba, Suzuki Savage 650 też...a są nieco tańsze niż Yamaha, przynajmniej z tego co zauważyłem na allegro. Będę wdzięczny za wskazówki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tutaj nowy, także cześć wszystkim! ;)

 

Przejrzałem nieco forum pod kątem interesujących mnie tematów, jednakże nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi, także chciałem się Was poradzić.

 

Chyba nie spodoba ci się moja rada...

oto ona:

 

Pożycz pieniądze i kup coś większego. :lapad:

 

Szacuneczek.

Edytowane przez Mikosław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeżyję :P Być może rozsądniej było by poczekać, dozbierać jeszcze trochę i na wiosnę 2007 kupić coś większego (Intruder 800). Tylko czy nie mając doświadczenia poradze sobie z takimi maszynami?

 

Pozdrawiam ;)

 

Byłoby dużo rozsądniej :P

 

A to czy sobie poradzisz... to już zależy tylko od ciebie (twoja psyche i 'fiza' ;P)

Są tacy co zaczynają od większych cruiserów i spokojnie sobie radzą.

Więc to się da zrobić :lapad:

 

Szacuneczek

Edytowane przez Mikosław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Kawasaki ZL 600 EL? Głównie zależy mi na przyjemności z jazdy. Ciąć nie zamierzam :buttrock: ale dobrze by było mieć troche mocy pod ręką w razie czego.

 

 

 

Wieksze pojemnosci bylyby pewnie bardziej wskazane dla Ciebie, ogolnie wikeszy motocykl niz500, ale im wieksza pojemnosc tym wyzsza cena z danego rocznika....8000...na choppera to tez nie jest ogromna kwota. Stalam niedawno przed podobnym dylematem. Wieksze-mniejsze...jaka pojemnosc..podobna sume wydalam na swoj.Na poczatek to dobrze kupic sobie kilka piwek usiasc wygodnie na allegro...i nie szukac konkretnych modeli...moze chopperow do kowty 8000, a patrzec w pierwszej kolejnosci na stan,a nie konkretna pojemnosc..(powyzej 500)...:banghead:

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieksze pojemnosci bylyby pewnie bardziej wskazane dla Ciebie, ogolnie wikeszy motocykl niz500, ale im wieksza pojemnosc tym wyzsza cena z danego rocznika....8000...na choppera to tez nie jest ogromna kwota. Stalam niedawno przed podobnym dylematem. Wieksze-mniejsze...jaka pojemnosc..podobna sume wydalam na swoj.Na poczatek to dobrze kupic sobie kilka piwek usiasc wygodnie na allegro...i nie szukac konkretnych modeli...moze chopperow do kowty 8000, a patrzec w pierwszej kolejnosci na stan,a nie konkretna pojemnosc..(powyzej 500)...:banghead:

 

Pozdrowionka

 

 

Dziewczyna mądrze gada... :buttrock:

A ty doberman kombinuj z kasą, bo za 8 tysiaków to odpowiedni motocykl będzie ci bardzo trudno znaleźć.

 

Taka prawda niestety.

Szacuneczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spytałbym czy siedziałeś już na którymś z tych modeli...

Ja mam 176 cm wzrostu i czuję się dobrze na większości cruiserów,

ale wzrost 191 to już inna bajka.

 

Oczywiście lepszy motocykl jakikolwiek niż żaden :banghead:, więc jak masz czas to pojedź i się przymierz. Ta historyjka z pierwszego linka o tym dziadku z Belgii jest słodka :banghead:, chociaż kto wie... może takie rzeczy się zdarzają.

 

 

Szacuneczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo radzenia sobie - ja zaczalem, jak niektorzy twierdza, ambitnie bo od intrudera m800 - i przyznam sie, ze udalo mi sie zrobic kilka glupst - ale wszytskie kosztowaly mnie wiecej wstydu niz stworzyly zagrozenia:) tak wiec jak najbardziej mozna sobie poradzic z duza i ciezka maszyna, tym bardziej, ze cruisery wybaczaja moim zdaniem wiecej niz nakedy czy sporty:)

 

m800 jest wielki i przy moich 198 cm wcale nie wygladam jak na psie, moj brat (193, 98kg) przysiada sie do marudera vz800 ktory jest juz mniejszy o wiele i wyglada bardzo ok, na drag starze 650 nasze gabaryty jak najbardziej sie wpasowuja:) do innych motocykli nie przysiadalem sie, ale ponoc ta virazka 535 jest dosc malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobisz jak uważasz za słuszne ale ja radze Tobie kupno np kingway 250 julin bodajże za 7300 zostanie Ci jeszcze kasa na ubezpieczenie oraz rejestracje sprzecik fajny jesli nie zalezy Ci na v-max ma 18 kucykow i poleci ok 160 po dotarciu przed jakies 140 ale to zależy jak bedziesz go docierał sprawdż to ja mam jego mniejszą wersje 125 i jestem bardzo zadowolony jeżdze już sporo ale na drogach publicznych dopiero 2 rok i jak na pierwszy sprzet te motorki są najlepsze

 

P.S. zapomniełem dodać ze ma jeszcze kufry i pare takich bajerów typu wyświetlacz biegu itp. fajny sprzecik i niemały wyglada na naprawde potęzną krowe ;]

Edytowane przez filon89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż ja mogę tylko polecić naprawdę super maszynę jaką jest intruder vs 750, moc i rasowy wygląd w jednym. ceny roczników 88-91 nie są aż takie straszne, na allegro jest ich kilka. do twojego wzrostu można też trafić na wysunięte podnóżki i sprawa załatwiona. silniki nie do zajechania, bezobsługowy kardan. polecam bo wiem co piszę bo mam takie cacko z 91 roku

 

o może coś takiego by cię zainteresowało

 

http://allegro.pl/item110154377__zadbany_s...ny_wyglad_.html

 

http://allegro.pl/item111524996__suzuki_in...er_750ccm_.html

 

http://allegro.pl/item112230675_intruder_vs_750.html

 

są to motocykle bodajże już zarejestrowane i opłacone także pozostaną koszty OC i przerejestrowania

:buttrock: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...