Skocz do zawartości

jazda po lesie, polu ?


RaY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie czy mozna jeździc nie zarejstrowanym motocyklem po lesie/ polnych drogach ?

 

rozmawialem ze znajomym policjantem i mowil, ze jak sie nie ma OC to jest mega nie legalne i groza wielkie kary, prawda to ? bo nie wiem jak spotkam policje to czy sie ladnie zatrzymac czy uciekac w las ?

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dział enduro/cross...

temat "wjazd do lasu, legal czy nie ?"

pozdr.

 

 

no tak czytalem calosc, ale nikt w 100 % sprecyzowanej odpowiedi nie dal - dalej nie wiem jak to jest prawnie :buttrock:

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lesie obowiazuje zakaz jazdy, chyba ze jest tam polna droga, ktora ma kategorie drogi dojazdowej (np. do pobliskiej wsi, posesji itp)

 

musisz wybadac jak to jest u ciebie.

u mnie nie ma problemow z jazda, raz tylko lesniczego spotkalem, to uchylil drzwi samochodu i powiedzial ze mamy nie jezdzic, a my przytaknelismy i dalej rura :buttrock:

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh niestety ale niewolno bo las czy droga polna są to miejsca PUBLICZNE!! po drogach czy miejscach publicznch nimożna jeżdzić niezarejestrowanym motocyklem czy samochodem.tylko po prywatnych polach czy drogach lub posesjach ....pozdr

 

zapomniałem dodać są za to bardzo dóże kary!!!!!!! mnie kiedyś złapała policja na motocyklu bez kasku we dwie osoby bez świateł i dokumętów i jeszcze grzaliśmy jak szaleńcy ale.....uffff dobrze że to był mojego ojca znajomy bo by było niemiło...:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIeprawda. Niezarejestrowanym pojazdem nie mozna sie poruszac po drogach publicznych. A jakies dojazdowki nie asfaltowe polany pola itp mozesz brusic pod warunkiem ze nie psyjesz nikomu jego wlasnosci. A po lasach mozna ale nie wszystkich. Przed wjazdem do lasu jest ostrzezenie czy wolno wjezdzac czy nie, no i nie mozna ploszyc zwierzyny :) Milej jazdy po bezdrozach.

pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

no tak czytalem calosc, ale nikt w 100 % sprecyzowanej odpowiedi nie dal - dalej nie wiem jak to jest prawnie :banghead:

 

 

 

No jak to nie ;)

Jedni piszą, że "u nich to nic nie robią"

Inni "Nas to ganiają, ...."

Też inni "Ja sie zatrzymałem to powiedzieli żebym nie jeździł .. itp."

 

 

pozdr.

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

gadanina jestem w szkole leśnej i do lasu jest zakaz wjazdu pojazdami mechanicznymi za wyjątkiem leśniczego bądź straży pożarnej w czasie akcji chyba że jest to droga dojazdowa po polu hm jeżeli jest to Twoje pole to owszem można ale jeśli motocykl ma oc z tego co wiem to crossów sie nie rejestruje (bynajmniej nie widziałem zarejestrowanych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...