Skocz do zawartości

Kontrolka smarowania w Yamaha TDM 850 - `92


sławekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TDM 850 nie ma kontrolki cisnienia/poziomu oleju i tak jak pisal Pawel trzeba zdjac siedzenie i pogmyrac bagnecikiem :icon_razz:

W mojej TDM z 1995 roku na panelu ze wskaznikami jest jedno wolnie (niewykorzystane) miejsce na zaroweczka. Przymierzam sie do zainstalowania czujnika cisnienia oleju.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Wykonanie czujnika ciśnienia oleju jest banalne, wystarczy wykonać odpowiednie gniazdo na czujnik i wkręcić je w zewnętrzną magistrale oleju która doprowadza go do głowicy.

Robiłem to w XTZcie z silnikiem TRX850, sprawdziło się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Wykonanie czujnika ciśnienia oleju jest banalne, wystarczy wykonać odpowiednie gniazdo na czujnik i wkręcić je w zewnętrzną magistrale oleju która doprowadza go do głowicy.

Robiłem to w XTZcie z silnikiem TRX850, sprawdziło się

 

 

Ja też niewidzę większego problemu z wstawieniem czujnika oleju .Problem polega na wartości przy jakim ciśnieniu ma się zapalać kontrolka .Krótko mówiąc jakie jest minimalne ciśnienie smarowania

Dziękuję wszystkim za dobre rady

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też niewidzę większego problemu z wstawieniem czujnika oleju .Problem polega na wartości przy jakim ciśnieniu ma się zapalać kontrolka .Krótko mówiąc jakie jest minimalne ciśnienie smarowania

Dziękuję wszystkim za dobre rady

Sławek

 

 

Standartowe załączenie czujnika to około 0,5-0,8 atm.

Ważne jest że czujnik pokazuje całkowity zanik ciśnienia, bo to jest najgorsze.

Nie przejmował bym się zbytnio wartością ciśnienia.

Przy jakiś znacznych awariach typu uszkodzenie miski , panewek itp i tak ciśnienie spada prawie do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...