Skocz do zawartości

Niezatrzymanie sie do kontroli


AdamWo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w ogóle to nie chcę straszyć, ale dowiedziałem się, że za takie coś możesz dostać 3 lata (w zawieszeniu najprawdopodobniej) i będziesz miał problem z ponownym wyrobieniem prawka - przynajmniej u nas tak jest.

 

Bez przesady - nie prawmy tu farmazonow, bo zaraz dojdziemy do kary kleczenia na grochu i powieszenia za "ziobro".

 

O ile zarzut skonczy sie tylko na niezatrzymaniu do kontroli drogowej to aspekt zasadniczej kary ma tu drugorzedne znaczenie. Zadne 3 lata nie wchodza w gre. Najczarniejszy scenariusz (bardzo malo realny) to kara aresztu (od 5 do 30 dni). A grzywna? - bedzie wprost proporcjonalna do Twoich dochodow. Nie dadza Ci wiecej niz mozesz zarobic w najblizszej przyszlosci :wink: .

 

Zasadnicze niebezpieczenstwo to dlugosc utraty prawa jazdy. Zakres jest tu dosc szeroki od 6 miesiecy do 3 lat.

 

Przy tak oczywistych okolicznosciach i winie warto byloby przeanalizowac dobrowolne poddanie sie karze targujac wymiar kary. Oczywiscie w tej kwestii najlepiej posluzyc sie profesjonalista - bo inaczej prokurator wmowi ci, ze utrata prawka na 2 i pol roku to dla Ciebie prawdziwe szczescie...

Mozna rowniez starac sie, aby zakaz dotyczyl tylko jednej kategorii.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie wiezienie nie wchodzi mysle w gre bo to tylko wykroczenie , policja spisala przy mnie protokol z wykroczenia wiec to odpada , moili mi ze z prawkiem to pol na pol szanse ze zatrzymaja , mialem tylko 1 punkt na koncie, nie zatrzymanie sie do kontroli drogowej to 6 pkt. Zalezy ile kolejnych zarzutow mi udowodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku zatrzymanie prawka nie wynika z ilosci punktow karnych, a z przepisu kodeksu wykroczen. Sad co prawda nie musi w tym przypadku orzekac zakazu prowadzenia pojazdow, ale jak pokazuje praktyka 90% ucieczek przed kontrola konczy sie zatrzymaniem prawka.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , że jest to moja nadinterpretacja i to jak najbardziej celowa. Sam wspomniałeś oo trzymaniu kciuków za gościa, który bardzo głupio postąpił a Ty tłumaczysz go jakąś adrenaliną i milionem mysli. Może nie powinien tak szybko mysleć? Ale mimo to nie polecam jazdy bez kasku :wink:

Edytowane przez pepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"na naszych drogach najlepszy na ucieczke to chyba jest cross, wjezdzasz w pole a pieczary zostaja na asfalcie i sie w glowe drapia" .

 

A jesli nie, bierzesz "dobrego adwokata"i jestes uboższy o pare stówek, jakby nie patrzył jeste do tyłu. Ale dajesz utrzymanie innym. O to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodno i bez emocji patrząc na sprawę, AdamWo, oprócz tego, że nie zatrzymał się do kontroli, nie zrobił nikomu krzywdy i nie narazil nikogo na straty finansowe. Surowe kary, o jakich wspominają niektórzy są wg mnie zupełnie nie na miejscu. Faktem jest, iż poruszanie się z tak dużymi prędkościami jest ryzykowne, ale gdyby jego przejazd z identyczną lub nawet wyższą prędkością został zarejestrowany przez videoradar a sam Adam zatrzymałby się do kontroli, wtedy z pewnością nie zostałby tak surowo przez Was oceniony, pomimo tego, iż jazda bylaby w równym stopniu niebezpieczna. I jeszcze jedna kwestia, której jak na razie nikt nie poruszył: jak ocenic postępowanie policjantów, którzy ścigając Adama zwielokrotniają ryzyko bardzo powaznego wypadku? (zwłaszcza, że nie zostali powiadomieni o niebezpiecznym przestępcy uciekającym na motocyklu) Odpowiedź nasuwa się jedna... Pozdrawiam wszystkich a panu Adamowi życzę jak najmniej bolesnego zakończenia tej przykrej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź nasuwa się jedna....

 

Taaa... odpowiedz nasuwa sie jedna... Ze to jakis teatr kabuki surrealistyczny a umiejetnosc myslenia nie dotyczy wszystkich.... Taki jakiś psychologiczny dadaizm połączony z daltonistycznym zakrzywieniem czasoprzestrzeni. Mów mu 'czarne', a on na to, że to 'białe'....

 

Surowe kary, o jakich wspominają niektórzy są wg mnie zupełnie nie na miejscu.

 

Serio ?!? Errrm, wole pozostać przy zdaniu Klaudiusza oraz Łukasza - proponuje dobrowolne poddanie się karze...

 

A kolege o pseudku Boleś prosze o zrozumienie, że mój mały rozumek dobrotliwego misia nie załapuje krzywizn dadaistycznego rozumowania w kolorze black&white...

Edytowane przez mario_BS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może chwila zastanowienia pomoże :

Adaś nabroił i szuka konkretnej porady a coponiektórzy zachowują się jak etatowi policjańci toż to kuźwa nie to forum bo albo brać motocyklowa trzyma się kupy albo będziemy na siebie naskakiwać.

Nie będe zasłaniał się wiekiem ale też zdarzyło się że nie zatrzymałem się do kontroli bo psy stały w rowie za krzakami jakby się wstydzili swoich mundurków. Czasy chłopców z lasu się skończyły w latach 50 tych.

Jeżeli ktoś może doradzić będziemy wdzięczni ale nie krytykujmy się bo wszyscy jak jeden łamiemy przepisy ruchu drogowego łącznie z polskimi posłami motocyklistami.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolennikom dzierżymordztwa proponuję wizytę na forum policyjnym, tam będą mieli multum kometaży typu; mandat, mandat uber alles.

Ja wolę szkołe włoską opisaną w moim poście w podróżach. Dla tych co nie czytali powtórzę.

 

W czasie ostaniej moje podróży do Włoch zawitaliśmy do miejscowości Gubio w centralnej Italii. Zauważyliśmy fajny hotelik po drugiej stronie ulicy, niestety, na środku ulicy namalowana była podwójna ciągła a przy wjeździe na ulicę z gdzie był hotel stał zakaz ruchu pojazdów. Uznaliśmy że jednak musimy podjechać ... byliśmy w trakcie przekraczania podwójnej ciągłej kiedy widzimy że w naszą stronę zbilża się policjantka ... tiaaa ... będzie bolało ... tymczasem Pani Policjantka wdzięcznym ruchem zatrzymała ruch i pokazała że możemy bezpiecznie skręcać ...

Cóż, prawo może być dla ludzi, może być przeciw ludziom ...

Historia Adama różni się ale też jak napisał Piotr Dudek, kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem ... Na forum raczej jest niewielu takich co mogą TO zrobić z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panie Piotrze, dziekuje Panie Zbychu, przez chwile myslalem ze jestem na www.forum.motocyklistow.ortodoksyjnych.katolokow.pl i juz tylko czekalem az ktos rzuci haslo ze zbieramy sie tu i tu i jedziemy palic chate Adama, oraz samego Adama (ktoremu przy okazji sprzedamy kilka butow). Tak dalej i oprocz koszulek forumowych i kamizelek bedzie mozna (nalezalo) zamowic kostiumy wzorowane na tych z Ku Klux Klanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panie Piotrze, dziekuje Panie Zbychu, przez chwile myslalem ze jestem na www.forum.motocyklistow.ortodoksyjnych.katolokow.pl i juz tylko czekalem az ktos rzuci haslo ze zbieramy sie tu i tu i jedziemy palic chate Adama, oraz samego Adama (ktoremu przy okazji sprzedamy kilka butow). Tak dalej i oprocz koszulek forumowych i kamizelek bedzie mozna (nalezalo) zamowic kostiumy wzorowane na tych z Ku Klux Klanu.

 

 

ja proponuję standardowe koszulki rzeźni, ludzi myslacych trzezwo i bez ortodoksji. Policja jaka jest taka jest, patrzac z perspektywy to jest taka zeby po najmniejszej linii oporu zdobyc jak najwiecej plusow, czyli: do*ebac emerytowi, studentowi po 10 pkt. , na drechy patrza przez palce, a prawdziwych gangsterow to juz wogole nie tykaja. Jest zadyma to najlepiej posiedziec w krzakach i zaczekac az sie wybija a pozniej skuc poszkodowanych.

 

Adamowi zycze dobrego prawnika, sam kiedys nieswiadomie uciekalem przed mondeo i gdybym wiedzial ze mnie goni , pewnie bym sie nie zatrzymal tylko mu uciekl, nie mial zbyt wielu dowodow, bo za pozno wlaczyl kamere i zlapal mnie tylko na 74 km/h po miescie, a jak zapalczywie mnie gonil, pare razy malo sie nie roz**bal, a ja tak naprawde nie zapierdalalem, poprostu jechalem jak kazdy motocyklista, troche srodkiem, troche powera przy wyprzedzaniu i tyle, normalny grzeczny motocyklista a nie ghostrider. Normalnie gdyby ktos samochodem jechal po miescie 74 km/h to nawet by kamery nie wlaczali, widac to w programie nadawanym w tvn turbo "uwaga pirat", ktos musi grubo dopier**lac zeby go zatrzymali. No chyba ze to jest emeryt ktory jedzie 50 km/h ale zapomnial zapiac pasy to go odrazu kasuja.

 

A jak widze wypowiedzi w stylu Klaudiusza to sie zastanawiam czy on jezdzi po miescie 50 km/h a poza terenem zabudowanym 90 km/h i czy patrzy co 5 sekund z drzeniem w lusterko czy aby nie widzi radiowozu z wlaczona dyskoteka.

 

Chlopy jestesmy razem, czy sie gnoimy ?

 

Czy Chrystus kamienowal grzesznikow ?

 

a Wy sie zachowujecie jak niepowiem kto , bo mnie nazwa antysemita :):P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - dałeś ciała. Jak już zaczynają cię gonić to nie jedzie się cały czas główną drogą. W ogóle poza terenem zabudowanym to dużo trudniej się rozpłynąć. W mieście zgubienie policji nie stwarza wielkich problemów ale w twoim przypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...