Skocz do zawartości

Problem z kaskiem ...


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

nie wiedzialem gdzie umiescic ten temat - ale chyba w tym dziale jest najwiecej uzytkownikow szczekowcow.

Wczoraj zrobilem troche kilometrow w deszczu i po wyschnieciu mam problem z podniesieniem do gory szybki (to samo ze szczeka) - podwija sie gorna uszczelka i blokuje szybe.

Smarowalem ja roznymi specyfikami (plyn do naczyn, oliwka, wazelina) ale dalej sie podwija albo brudzi szybe.

Jak uszczelka jest mokra to nie ma tematu - tylko nie mowcie ze mam jezdzic tylko w deszczu :icon_mrgreen:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dziwna sprawa, sproboj wyczyscic to bez zadnych specyfikow najpierw lekko wilgotna szmatka a pozniej sucha tak zeby zadnych sladow na tum nie bylo a jak uszczelka sie podwija to znaczy chyba ze sie odkleila wiec sprobuj ja podkleic. Pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, pytanie trochę obok: czy wasze cabergi justissimo też są takie głośne? To mój pierwszy szczękowiec i jestem po wyjeździe do Opola przerażony -masakra dla uszu! Zastanawiam się czy to typowe czy po prostu mój jest jakiś trefny...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, pytanie trochę obok: czy wasze cabergi justissimo też są takie głośne? To mój pierwszy szczękowiec i jestem po wyjeździe do Opola przerażony -masakra dla uszu! Zastanawiam się czy to typowe czy po prostu mój jest jakiś trefny...

pzdr

 

Na dłuższe trasy stosuj zatyczki do uszu :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ....jeżeli męczy cię szum wiatru a to na 100 % jest zazwyczaj problem powyżej kilkuset kilometrów nawiniętych podczas trasy polecam zatyczki tak jak poprzednicy ....mały koszt a życie staje się naprawdę łatwiejsze....czasami trzeba uważać na to aby nie zasnąć :buttrock: ....na allegro dostaniesz za 1 zł dwa komplety ja stosuję 3M i są super ....Co do silikonu wiem że brudzi ale kup sobie jest taki specyfik do uszczelek Autolandu raczej ja zabezpieczam na zimę uszczelki w katamaranie ale koszt około 7 zł więc warto spróbować .... :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cicho nie jest, ale nie mam porównania bo to mój pierwszy kask

na miasto nie przeszkadza, a w drogę zatyczki

 

hmm, integralne są bardziej ciche? wydawało mi się że czytałem kiedyś odwrotne opinie

 

Przecież szczękowiec ma więcej szpar, więc nawet "na chłopski rozum" biorąc - lita skorupa integrala musi być cichsza.

 

Szacuneczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Caberga(Xilix), zmieniłem w tym roku na AGV Ti tech. Powiem tak: jak jadę 130 i wyżej to i tak jest głośno, moze deko ciszej. Tyle że kask jest ładniejszy i wyglada na to że brdziej trwały, Caberg po jednym sezonie wygląda jak po wojnie, szybka odstawała porysowana, parował przy byle okazji a byle puknięcie zostawiało ślady.

 

Pozdrawiam Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...