Skocz do zawartości

grubość ścianki tłoka


aker6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam sie nad załozeniem tłoka i cylindra po szlifie który był robiony kilkanaście lat temu.

Problem jest taki ze ten tłok ma o połowe cieńsze scianki niż nominalny. Czy nie będzie to przeszkadzać w pracy silnika. Chodzi o Jawe 250.

Edytowane przez aker6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, "zysio"-napisales żeby "aker6" kupił sobie tłok dobrej firmy to nie bedzie puchł.. A powiedz mi skad wziac do Jawy tłok dobrej firmy??

Przecież do takich weteranów jak Jawa 250 tłoki produkuja tylko prywaciarze.. co jest jednoznaczne z byle jakim wykonaniem tłoka. No chyba że "akerowi6" uda sie kupic oryginalny tłok do Jawy 250, wtedy nie ma prawa spuchnac jak sie go dobrze dotrze:) A jesli nie jestes pewien co do jakosci tłoka i boisz sie że spuchnie to podobno możesz wygotowac tłok w oleju.. ale nie jestem pewien tego zabiegu, i założyłem temat o gotowaniu tłoka, ponieważ też mam problem z nieoryginalnym tłokiem do swojej Pandemoni:) wiec jak coś to zapraszam tu: http://forum.motocyklistow.pl/Gotowanie-ni...eju-t49598.html

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałęm o tym gotowaniu tloków w oleju... Podobno pomaga i podobno w ruskach to stosują. Ale jak piszę "podobno"... Nie stosowałem więc się nie wypowiadam. Moim zdaniem, w twoim przypadku, dobrym rozwiązeniem byłoby znaleść oryginalny używany tłok i zrobić pod niego szlif. Oczywiście tłok w dobrym stanie (nieprzytarty itp). Tłok jest elementem który zużywa się znacznie mniej niż gładź cylindra i pierścienie. W produkcję rzemielśniczą raczej bym się nie pchał. Cholera wie z czego oni to odlewają i jedynym podobieństwem do orginału są zazwyczaj tylko wymiary, oczywiście gdy tłok leży jeszcze w sklepie na półce :icon_mrgreen:

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też uważam że znalezienie używanego tłoka (oryginalnego) i zrobienie pod niego szlifu bylo by dobre.. tylko tu sie rodzi problem- zazwyczaj jak już sie uda dokupic używany tłok który nie jest przytarty to ma on juz luzy na rowkach pierscieni. A zrobienie szlifu dla tłoka który bedzie potem słychac w cylindrze z powodu luzów na pierscieniach jest bezsensowne troche. No ale t moja opinia, niektórzy wogule nie zwracaja uwagi na luz który jest miedzy rowkami pierscieni a pierscieniami...

Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotowanie bedzei za dlugo trwalo, ja zawsze odwracam tlok zeby fartuchem byl do gory wlewam denaturatu i go podpalam czekam az sie wypali i ostygnie tlok i nie ma prawa wtedy spuchnac poniewaz tlok sie rozszeszyl i wrocil do normlnych rozmiarow

 

powiem Ci ze nie wiem ale ja bym wsadzal ten orginalny tlok zaryzykowal bym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...