Skocz do zawartości

Co myślicie o alarmie z powidomieniem?


Rekomendowane odpowiedzi

A kto to przeniósł z Co kupić do Przy piwie??? Chyba pomyłka moda :lalag:

 

a to ja... ;) założyłam ten temat tutaj bo nie bardzo wiedziałam...., do mechaniki raczej nie, a juz napewnie nie pasuje w szkole jazdy...wiec założyłam w przy piwie. Odpowiedzi na pytanie dostaje a to najważniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzujcie sie o czym mowicie, bo na razie zaczynacie na przemian mowic o dwoch zupelnie roznych urzadzeniach:

 

- standardowy alarm motocyklowy z dwudroznym pilotem. Bez zadnych dodatkowych kosztow w razie wyzwolenia alarmu pilot alarmu dzwiekowo i graficznie informuje nas o wyzwolonym alarmie. Pelny test macie tutaj:

http://www.skutery.net/akcesoria-produkt.asp?id=124

W srednio-gestestej zubudowie powiadamianie mialo zasieg nieco ponad 200 m.

Nie rozumiem co ludzie maja na mysli mowiac o zawale serca lub gotowosci do stawienia oporu? Przeciez 95% alarmow jest wyzwalanych albo przez macajace dzieciaki, albo tiry przejezdzajace 5 cm od zaparkowanego motocykla. Zamiast domyslac sie czy to znowu wyje nasz alarm czy kogos innego - nasluchujesz pilota lub patrzysz na symbol na wyswietlaczu i wiesz co wyzwolilo alarm.

Obecnie uzywam w moim moto testowanego Snooba i jestem zadowolony.

 

- profesjonalny alarm z modulem GSM lub osobna przystawka.

Bardzo droga zabawka i raczej w moto niepraktyczna. W zasadzie nalezaloby to skonfigurowac jedynie pod naruszenie strefy alarmu-zaplonu. Info na komorke o kazdym wyzwoleniu alarmu mogloby nastukac solidny rachunek.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto coś takiego zakłądac do motocykla? Czy rzeczywiście to powiadomienie działa? I z jakiej odległosci? Mury budynku nie przeszkadzają? Co o tym sądzicie?

 

W samochodzie mam alarm powiadomieniem radiowym na pilota - Centurion Xabre. Jeśli chodzi o zasięg pilota to jest jak najbardziej ok - auto zaparkowane 300 metrów od domu, mając pilot w domu sygnał dociera. Jako firme to szczerze polecam, aczkolwiek trzeba by sie porozglądać za mniej rozbudowanym modelem iż ten który posiadam ma na pokładzie sterownik centrlnych zamków oraz za dużo programowalnych kanałów. Z tego co wiem jest model Bike - ale czy ma powiadomienie na pilota ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie ma zabezpieczeń nie do przejścia, ale każde zabezpieczenie utrudnia i zwraca uwage na złodzieja, wiec warto montować, nawet jak motocykl masz za oknem i jakieś dzieciaki będą się na niego ładować(i jest wtedy możliwość, że wywrócą jakimś cudem moto), to zawsze będziesz o tym powiadomiona i w pore zareagujesz.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem zwykłego Patrol line 544 i zakupiłem dwa radiotelefony z funkcją Vox 170zł ( po przeczytaniu paru tematów na forum) jak jade gdzieś dalej i moto będzię nocować pod chmurką to pakuje jeden radiotelefon do schowka na zestaw kluczy, a drugi przy sobie i luzik. Patrol line syrene ma bardzo głośną i ukaktywnia nadawanie bez problemu. Zasięg w terenie średnio zabudowanym tzn domki jednorodzinne około 500-700m, a poza tym krótkofalówki się przydają do innych rzeczy, a koszt całosci nie przekracza kosztów chińszczyzny z powiadomieniem na pilota, także polecam taki zestawik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Lukasz posiadam Snoob-a i jestem z niego szalene zadowolony!

Uwazam ze kombinacja dobry lancuch + alarm dwudrozny + szmaciany i obskurny pokrowiec = mega duzo dla bezpieczenstwa motocykla.

Moje moto podróże

Jeździć póki ciepło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna sprawa moj wujek ma przy samochodzie, pilot wyje jak ktos dobiera sie do auta, ale na ciezarowki nie dziala co najwyzej na kopniecie w opone, ja w moto mam xene i micz samurajski kolo łuzka :banghead:

www.sokolriders.com

--- jezdze bo lubie ---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden problem: szukasz pierwszego lepszego alarmu z funkcja pre-alarmu, dokupujesz mu czujnik mikrofalowy i masz ochrone przed "macantami" ;) .

 

Mialem tak w poprzednim motocyklu - w Aprilii. Wpakowalem tam w miare uniwersalny alarm z dwoma wyjsciami na czujniki. Pierwszy czujnik standardowo to udar/przechyl, a drugi to mikrofalowy. Umiescilem go mniej wiecej w osi kanapy, w tylnej czesci motocykla. Czujnik wyregulowalem tak, ze lapal wszystkich, ktorzy weszli w linie od kierownicy po koniec kanapy. Kazdy kto chcial usciasc, zbyt wnikliwie ogladac liczniki, czy "pokrecic" cos w przelacznikach wyzwalal prealarm (kilka odstraszajacych pikniec).

 

Na owczesne koszty calosc kosztowala mnie nieco ponad 200 zl. Sam czujnik mikrofalowy to koszt 60-80 zl. Tylko, ze teraz wszystkie w miare tanie alarmy motocyklowe nie maja prealarmu, nie mowiac juz o wyjsciu na dodatkowe czujniki.

 

Niestety panuje chinszczyzna z zamknieta centralka. Rozwazalem nawet wpiecie czujnika mikrofali poprzez kabel wykrywajacy napiecie na stacyjce, ale bez prealarmu to nie ma wiekszego sensu.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze maja, ale "w centralce" - czyli tylko odnosnie pobudzenia wbudowanego czujnika wstrzasowego. Natomiast np. przekrecenie stacyjki (podanie zasilania na kabel, ktory moglby sluzyc za podlaczenie dodatkowego czujnika) powoduje natychmiastowe wyzwolenie alarmu.

 

W Snoobach i innych chinczykach nie ma wiec zadnej mozliwosci, aby podpiac dodatkowy czujnik i cieszyc sie z prealarmu. No chyba, ze otworzyc centralke i tam szukac rozwiazania...

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...