Skocz do zawartości

Wymarzony custom


Spnk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie jakie customy wymarzyliście sobie forumowicze:)

Niech każdy napisze swoją wizję idealnego według siebie custom bike'a :banghead:

Jako założyciel zacznę :wink:

 

Mam dwie wizje idealnego motocykla :biggrin:

Pierwsza to H-D Fat Boy z tylnym błotnikiem bobtail, wydechami coś a'la cobra (równa grubośc na całej długości), ale poprowadzonymi jeden wyżej, a drugi ok 7 - 10 cm niżej (zobaczcie fabrycznego Fat Boya - chodzi mi o poprowadzenie dolnego wydechu prosto, bez przegięcia w górę) . Do tego jakieś średnie gmole i lightbary, żeby nadać odrobinę masywności przodowi :flesje: Na koniec jakieś konkretne malowanie, kolor najchętniej soczysty żółty (jak buźki na forum :biggrin: ), i na ten podkład jakieś agresywne malowanie ( nie huskie, niedźwiadki i płomyczki - a raczej tribalki w różnych żywych kolorach i o ostrych krawędziach) I do tego filtr powietrza pomalowany tak jak motocykl. Siedzenie oczywiście pojedyncze, ale wygodne i dośc grube - żeby nadawało się do turystyki. I na wykończenie sakwy z Heritage Softaila i kierownica drag bar :biggrin: Takie z ćwiekami na górze. Ten motorek wykorzystywałbym raczej turystycznie i do jeżdzenia na zloty oddalone od domu...

 

A wymarzony custom do bujania się po mieście i na bliższe zloty to H-D Night Train, ogolony z wszystkich napisów i polakierowany na czarno, z obciętym tylnim błotnikiem i kółkiem 240 ( kompromis pomiędzy wyglądem, a właściwościami jezdnymi). Do tego troszkę przedłużony przód, i chromowany filtr powietrza albo hypercharger (pięknie by się prezentował na tle czarnego silnika) wydechy krótkie, trochę jak te w west coast choppers (kończące się zaraz pod silnikiem i ściete na skos). Siedzonko oczywiści pojedyncze. I prawie zapomniałem o tym że koła maja być szprychowe :)

 

No to tyle ode mnie, teraz czekam na wasze pomysły. Proszę też abyście ocenili moje pomysły i dali jakieś propozycje co do modyfikacji :cool:

Edytowane przez Spnk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno tutaj nie widzialam zwolennika HD.

 

ciekawa wizja- z aero- zolty jest juz intesywnym kolorem i danie np. czerwonego juz by bylo za mocnym zestawieniem, a + jeszcze niebieski.... (tribal jak najbardziej!)

 

a gmole bym podarowala :wink: do pelnych kol nie bardzo.

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gmole są podyktowane bardziej względami praktycznymi :biggrin: Fat Boy to jednak cięzki motocykl i łatwo go położyć mimo 185cm i 80 kg;) A ostatnimi czasy (40 minut temu :wink: ) wpadł mi do głowy pomysł założenia do Grubaska siodła i sakiew z brązowej skóry...

 

PS. A Ty Wild masz jakieś wizje co do customowych H-D? Jeśli tak to proszę Cię, podziel się nimi :biggrin:

Edytowane przez Spnk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry temat, ja narysuję i pokażę, ale na pewno poszedłbym w średniowieczną zbroję z kolcami, wypasiony przedni błotnik, jednoosobowy. chyba czerwono-czarny

 

spnk - do twojego pomysłu z siodłem. pomyśl nad kaburą na strzelbę, zwisającą z boku pod kontem no i strzelba w nim. prawdziwy kowboj byś był :wink:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Bartic, czyżbym wyczuwał ironię? :biggrin: Mi naprawdę podobają się brązowe siodła i sakwy - jesli tylko pasują do całej formy motocykla :biggrin:

 

PS. Co do strzelby - jeden gościu miał VTX-a zrobionego na styl Dzikiego Zachodu, ze strzelbą z tyłu, coltem na lagu, pomalowanego w motyw indianina, do tego obowiązkowo kita szopa pracza i rejestracja "APACZ". Motorek był mało zmodyfikowany, ale naprzwde fajnie wyglądał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uskuteczniam swoje wizje /no, może nie dokońca-ale zawsze coś/ na posiadanych sprzętach. co sezon coś dokłada/zdejmuje. teraz robię płaskie siedzenie solówkę, a jak skończe to biorę sie za błotniki...

:wink:

agro-tuning rulez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) ja tam jestem zwolennikiem West Coast Custom mój wymarzony custom to szeroki tył opona ok 300 mm błotnik ostro zakończony światło stopu wmontowane w błotnik przypominajace krzyrz maltański śilnik 4T V2 ok 1200 z mocą ok 100km bak szeroki wielki z dużą pojemnością podwójne siedzenie pod jednym schowek na orzecha przedni wahacz długi z przodu stosunkowo mała opona mniej wiecej 130 mm wszystko chromowane dużo chromu bak z błotnikami pomalowane na czarny matowy kolorek zarówno przód jak i tył hamulce tarczowe nawet z przodu dwie tarcze. Przede wszystkim piękny, wygodny i musi mało palić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka wizji , które mnie nękają.

 

1. Chopper

Pełny minimalizm, króciutkie błotniki (tył oczywiście bobtail - jak w VS 1400), z małym bagażniczkiem, długi przód (ale bez przesady, wystarczy "dokrętka" max 4"), koła przód 21" z jedną tarczą, tył około 200 mm, siedzenie dla dwóch osób (podobne do Corbin gunfighter żeby można było powozić jakąs laskę po zlocie ;) ) , kierownica albo drag bar albo ape hanger. Wydeszki jakieś 2w2. Oczywiście dużo chromu (ale bez orzełków, napisów live to ride , frędzli itp). Kolor czerwony , moze z jakimś aerografem delikatnym (ale nie komiksami :D ). Koła oczywiście szprychowane (z tyłu 120 szprych). Baza to albo Vs 1400 albo H-D.

 

2. Custom

W zasadzie jak wyżej tylko, przód normalny - koło 19" dwie tarcze, zbiornik sporawy, kierownica płaska, mała owiewka na lampie, kierunki w kierownicy, siedzonko Gunfighter (starsznie mi się podoba), dobre zawieszenie z tyłu (klasyczne 2 amorki), wydech 2w1 (Supertrapp z nierdzewki z kolankami okreconymi taśmą albo jakiś V&H Pro Pipe czy coś w tym stylu). Koło tył nie większe niż 200 mm (mogłoby byc i 150 mm - lepiej smigac po winklach na mniejszych oponkach). Koła albo szprychy albo aluminowe. Bez chromu. Silnik najlepiej gołe aluminium. Baza VS 1400 albo H-D FXR, FXD, Softail lub Sportster.

 

3. Turystyk

Czarny (moze mat?), koła aluminowe, bez owiewki, light bar, kierwnica płaska (albo inna koncepcja - wysoka -ape hanger), wydech 2w1 (jak w wizji nr2), siedzonko wygodne ale bezprzesady (Ludwik XIV mi niepotrzebny ;) ), kufry albo sakwy (bez centralnego kufra!!), oczywiscie bagażnik, gmole, podesty. Najlepiej bez chromów. I tak wizja chyba najbardziej mi się podoba. Baza to Road King albo Electra Glide. Ewentualnie jak bym przeszedł na drugą stronę mocy Valkiria. Ale nie sądzę :lalag:

 

We wszystkich 3 wizjach widzę jeden silnik. Jak VS 1400 to silnik rozwiercony i stjuningowany (gaźniki, filterki, moduł i takie tam).Skrzynia 4-ka(standard w USA do 1996) lub 5-tka(i wymiana kilku trybików - wydłużenie 4 i 5 biegu).

 

Jak H-D to silnik EVO, najchętniej jakiś S&S w wersji realnej 98" a w wersji "na bogato" 124" . Ewentualnie Twin Cam 95 cali (około 100 KM). Obudowa filtra powietrza Teardrop S&S, gaźniczek Mikuni, skrzynia 5 biegowa (lub 6 ale najpierw musiałbym się przejechac motocyklem z tyloma biegami :D ).

 

 

 

Fajnie pomarzyć.... :crossy: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może nie będę opisywał bo za dużo tych wizji po mojej głowie biega.

Pokaże tylko trzy wątpliwej jakości rysunki.

 

http://img213.imageshack.us/img213/8117/vrod7pk.jpg

 

http://img130.imageshack.us/img130/4849/pr...ncamfatboy1.jpg ten ma nawet kwadratowe koła ale to chyba najbliższe moim marzeniom ustrojstwo... może kiedyś ;)

 

http://img213.imageshack.us/img213/2948/draggsxr28bn.jpg to miało nawet szanse powstać ale pojawił się Eliminator ;)

 

Ostatnio mam w głowie jeszcze dwa sprzęty może uda mi się je narysować w corelu :]

Edytowane przez PROC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam małe pytanko do osób które znają się na mechanice bardziej niż ja ;)

Czy wydech 2 w 2 (bez rury interferencyjnej) w Fat Boy spowodowałby duży spadek mocy? I czy byłoby to mocno szkodliwe dla silnika? Bo fajnie to wygląda, ale chciałbym wiedzieć czy ten lepszy wygląd jest tego warty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...