Skocz do zawartości

Potrzebuje porady


Spart70
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imie Szymon, mieszkam na stale w Rzymie i w zwiazku z przejazdem przez Polske prosilbym o porade w sparawie noclegu i parkingow strzezonych w Krakowie.

Jest mozliwosc zaparkowania motocykla w jakims miejscu w Krakowie zeby moc spokojnie zwiedzic rynek??? Prosilbym tez o kazda rade, nawet wedlug was banalna jezeli chodzi o jazde miedzy Wroclawiem a Krakowem i wszystko zwiazane z podroza motocyklem w tamtych terenach.

Jedziemy na dwa motocykle.

Z goroy bardo dziekuje za wszystkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mieszkam od kilku miesięcy w Krakowie i jeszcze nie poznałem dobrze miasta. Jednak jeśli chcesz zwiedzić rynek i Stare Miasto to spokojnie można podjechać motocyklem pod samą Starówkę i zostawić motocykle. Jeżeli chcesz parking strzeżony to możesz wjechać od strony Barbakanu i obok Teatru Słowackiego jest parking. Do rynku z tego parkingu masz 3 minuty. Zaraz na przeciwko teatru jest świetna knajpa "U babci Maliny" gdzie tanio i bardzo samcznie można zjeść typowo polskie potrawy. Jeżeli chodzi o sam dojazd to faktycznie z Wrocławia do samgo Krakowa jest autostarada niestety płatna 13 zł za odcinek 60 km przed samym Krakowem. Osobiście polecam raczej boczne drogi bo więcej można zobaczyć no i nie jest tak nudno (zależy jeszcze jakimi motocyklami pojedziecie bo jak sporty to może lepiej na autostrade). Oprócz standartowych atrakcji Krakowa (Wawel, Kosciół Mariacki, Barbakan, kopiec Kościuszki, Wieliczka itd) polecam zobaczyć Skałki Twardowskiego, klasztor o. Kamedułów (można się tam napić herbatki i pogadać z ojczulkami - wstęp tylko dla mężczyzn). Jeśli chodzi o noclegi to jest ich mnóstwo w Krakowie i okolicach to zależy ile chcecie wydać (napisz coś więcej to polece jakiś konkretny). Napisz kiedy chcecie jechać przez Kraków to może się spotkamy na miejscu :notworthy:

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Spartakus , miło Cię widziec :notworthy:

Nie doradzę bo nie jestem z Krakowa ale jazda na tej trasie raczej prosta - autostradą.

 

 

Witaj Zosiu -:))

 

Witam.

Mieszkam od kilku miesięcy w Krakowie i jeszcze nie poznałem dobrze miasta. Jednak jeśli chcesz zwiedzić rynek i Stare Miasto to spokojnie można podjechać motocyklem pod samą Starówkę i zostawić motocykle. Jeżeli chcesz parking strzeżony to możesz wjechać od strony Barbakanu i obok Teatru Słowackiego jest parking. Do rynku z tego parkingu masz 3 minuty. Zaraz na przeciwko teatru jest świetna knajpa "U babci Maliny" gdzie tanio i bardzo samcznie można zjeść typowo polskie potrawy. Jeżeli chodzi o sam dojazd to faktycznie z Wrocławia do samgo Krakowa jest autostarada niestety płatna 13 zł za odcinek 60 km przed samym Krakowem. Osobiście polecam raczej boczne drogi bo więcej można zobaczyć no i nie jest tak nudno (zależy jeszcze jakimi motocyklami pojedziecie bo jak sporty to może lepiej na autostrade). Oprócz standartowych atrakcji Krakowa (Wawel, Kosciół Mariacki, Barbakan, kopiec Kościuszki, Wieliczka itd) polecam zobaczyć Skałki Twardowskiego, klasztor o. Kamedułów (można się tam napić herbatki i pogadać z ojczulkami - wstęp tylko dla mężczyzn). Jeśli chodzi o noclegi to jest ich mnóstwo w Krakowie i okolicach to zależy ile chcecie wydać (napisz coś więcej to polece jakiś konkretny). Napisz kiedy chcecie jechać przez Kraków to może się spotkamy na miejscu :)

 

Pozdr

 

Dzieki za info,

jedziemy na dwa motocykle z zona i corka VFR i FJR, trasa Wroclaw - Krakow chcialbym autostrada, boczne drogi raczei nie.

Wyjazd z Rzymu w poniedzialek 3 lipiec ale pare dni jest plan spedzic w Dolomitach miedzy Austria a Wlochami.

Potem w strone Pragi i na Wroclaw, Krakow w ktorym powinienem byc kolo 7-8 lipca z noclegiem na 1 lub 2 dni.

Edytowane przez Spart70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tutaj Masz trochę informacji: http://www.krakow.pl/

Generalnie w okolicy rynku jest sporo parkingów strzeżonych i hoteli. Wszystko zależy od budżetu jakim dysponujecie.

I jeszcze jedno, weżcie dużą poprawkę na słowo "autostrada" w Polsce. Generalnie jest to wielkie nadużycie.

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,

Niestety przekonalem sie jakie sa realia drogowe w Polse,

w 2004 roku przejezdzalismy z Gdyni do Krosna wracajac z Nordkappu, ten dzien utkwil mi na stale e pamieci, wiec znam mniej wecej pojecie dobrei i zlej drogi.

Najgorsze to koleiny zostawiane przez ciezarowki z ktorych nie mozna wyjechac ciezkim obladowanym motocyklem a szczegolnie przy hamowaniu, jak ciezar sie przenosi na przod.

 

Mam zamiar zatrzymac sie tez we Wroclawiu , i chcialem wiedziec czy na parkingach strzezonych jest naprawde bezpiecznie, czy mimo ze sa strzezone moze cos zginac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio przy autostradzie Wrocław - Kraków (a przynajmniej do Katowic) nie ma żadnej stacji benzynowej i chyba jest raptem jeden parking z kibelkami - parę km za zjazdem na Opole. Weź to pod uwagę tankując we Wrocku do pełna i zadbaj o potrzeby Pań :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio przy autostradzie Wrocław - Kraków (a przynajmniej do Katowic) nie ma żadnej stacji benzynowej i chyba jest raptem jeden parking z kibelkami - parę km za zjazdem na Opole. Weź to pod uwagę tankując we Wrocku do pełna i zadbaj o potrzeby Pań :notworthy:

 

...ooo dzieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o przejazd Wroclaw - Krakow to pamietajac tylko o wspomnianym juz braku stacji, jest to chyba najlepsza droga w Polsce :notworthy:, takze bez obaw.

 

Na Twoim miejscu poszukalbym hotelu blisko centrum z parkingiem podziemnym (wiem ze na pewno w sheratonie jest) jako baza wypadowa i spokojnie pozwiedzal. Do tych najpopularniejszych atrakcji w srodmiesciu najwygodniej jest sie po prostu przejsc na nogach.

 

Natomiast jesli chodzi Ci zeby jednorazowo podjechac na rynek, to chyba najblizej jest parking strzezony na placu Szczepanskim.

 

Buon divertimento :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest stacja w Gliwicach przy A4 (BP) (kilkadziesiąt km przed Katowicami).

Plac Szczepański jest ok :notworthy:

Przyjemnym hotelem na uboczu (acz 15 minut spaceru od starego centrum) jest Hotel Niebieski. mają ogrodzony parking, który zamykają na noc.

 

Do zwiedzania rynku należy zostawić motocykle w hotelu i jechać taryfą/tramwajem/pieszo. Bez browarka na płycie rynku, a potem na Kazimierzu to nie jest zwiedzanie :)

Edytowane przez CosmoSquig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hotele odpadaja, sa za drogie, spimy na kampingach, ogolnie sa tanie i jezdzac po Europie za namiot 3 osoby i dwa motocykle placilismy zawsze miedzy 15 a 25 euro. Hotel tylko w wypadkach szczegolnych, rozmawiamy 60 - 80 euro maksymalnie.

Sheraton odpada , trzeba wziac pozyczke w banku zeby sie przespac .

Jezeli chodzi o Krakow moze rozwiazalem problem, przespalbym sie u kuzynki i maja tez garaz .

Chcialem tez wiedziec jak wyglada sytuacja kampingowa w Polsce, czy sa te same kompforty co w Europie zachodniej. Chcialbym sie przespac kolo Wroclawia zeby zobaczyc Panorame Raclawicka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hotele odpadaja, sa za drogie, spimy na kampingach, ogolnie sa tanie i jezdzac po Europie za namiot 3 osoby i dwa motocykle placilismy zawsze miedzy 15 a 25 euro.

Może tu: http://www.hotel.krakow.pl/obiekt.php?id=145 ? (Gdyby kuzynka nie wypaliła)

Motocyklem 10 minut prostej drogi do centrum.

Jeśli będę wtedy w Krakowie i coś Wam to da, to mogę Wam przechować sprzęty w garażu przy krakowskich błoniach (wieczór albo cała noc). Ode mnie do rynku idzie się ok 40minut (i jest to bardzo przyjemny spacer), autobus jakieś 8-10 minut, taryfa 10-12pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, wlasnie o takie cos mi chodzilo, sa nawet pokoje w atrakcyjnej cenie sliczne dzieki.

Jak chcesz jeszcze tańsze pokoje, to w akademikach da się załatwić w lecie bodajże od 40 pln za dwójkę :notworthy: . Okolica brzydka i warunki raczej spartańskie, ale do centrum blisko. Na każdym osiedlu są też parkingi strzeżone nastawione na parkowanie całonocne, więc nie płaci się za godzinę tylko np. 15pln za całą noc.

Np. http://www.smkrakow.pl/

Ode mnie na oleandry jest 25 minut pieszo, gdyby coś z tym garażem było do zrobienia :)

 

Niemniej gdybym to ja miał wybierać, to wziąłbym raczej ten kemping - jest w przyjemnej okolicy, dużo zieleni i generalnie spokój.

Edytowane przez CosmoSquig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...