Skocz do zawartości

Simson szarpie i ma problem z zapalaniem


Novement
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest następujący, zapalam ciężko, trzeba pchnąc i to zdrowo, nawet jak silnik rozgrzany i zgasze to tak jest, gaźnik przeczyszczony, nowy kranik jest, paliwo dochodzi. Lecz nie wiem czy to nie od świecy bo kupiłem jakąś iskre, ale nie wiem jaką ma przerwe. I czy to zapłon. Bo jak zapali to obroty tak spadają i poprostu gaśnie po 10 sekundach bez gazu, przygazówa i znowu to samo, a silnik ciepły. Regulacja śrubą przy gaźniku nie pomogła to samo z linką gazu. Proszę was, o pomoc, a jeszcze jedno jak się jedzie, równaprędkość to szarpie trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem kiedyś troszkę podobny problem. odpalił, a potem jak się go nie przytrzymało na gazie to gasł. co zrobiłem... podczas wywrotki wszystko się naprawiło :banghead: ale nie polecam tej metody :banghead:

 

musisz sprawdzić świece i zapłon... no i jeśli sobie nie poradzisz, to zrób tak jak Matik mówi: znajdz mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to dokładnie przeprowadzone regulacje. Ustaw przerwe na przerywaczu, wyprzedzenie zapłonu, przerwe na świecy. Następnie zajmij sie gaźnikiem- poziom poaliwa komoze pływakowej, iglica na srodkowy rowek, skład mieszanki itp. Jezeli nie wiesz czy to tlumik to go odkrec i zobacz czy silnik działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przypadkiem kondensator nie bedzei do dupy? przeczysc wszystko wyreguluj i sprawdz

 

 

No może i kondensaot, ale jeżeli była by to wina kondensatora to raczej na ciepłym silniku by nie zapalał i przerywał, a na zimnym by chodził.

Zmień świece, zobacz ten wydech, platyny, wymień kondensator (kosztuje grosze), a jak nie to zobacz do zapłonu. :buttrock: :biggrin: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...