Skocz do zawartości

Jakie blokady na tarczę odradzacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Stara blokada na tarczę hamulcową, którą obecnie posiadam, uległa destrukcji, tak więc noszę się z zamiarem zakupu nowej. Mam w związku z tym pytanie do Was: z jakimi blokadami macie złe doświadczenia (że się rozleciała po pół roku, dała się otworzyć długopisem itp.)? Chciałbym wiedzieć, jakie marki omijać szerokim łukiem.

Interesują mnie disclocki raczej niewyposażone w alarm. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

PS Oczywiście opinie pozytywne też mnie jak najbardziej interesują. :)

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "Onguard" prod USA. Ciekawostką jest prosty i skuteczny dodatek zabezpieczający przed sklerozą. Mianowicie spiranla linka w jaskrawo pomarańczowym kolorze, której jeden koniec zapinasz do disclocka a drugi zakładasz np. na rolgaz, listerko. I po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu nabyłem dziś na Mototargu jakieś ustrojstwo rodem z Chin czy Tajwanu (jakiś totalny no-name, z niewiele mówiącym dopiskiem "DISC BRAKE LOCK" ;) ; na pokrowcu widnieje napis "STAR LOCKS"), koloru "oczojebnego" jaskrawozielonego z niebieską plastikową osłoną zamka (może ktoś z Was posiada takową blokadę :) ).

 

napisz może jaka się rozsypała?

ja na razie nie narzekam na "UltimateDisc" , tylko plastik popękał jak przepchnąć moto z blokadą chciałem (skleroza) :D

Przez ponad 5 lat używałem blokady z Louisa. Nie pytaj, ile razy ja próbowałem ruszyć, nie zdjąwszy blokady z tarczy - myślę, że przyczyniło się to do jej uszkodzenia.

 

Ja mam "Onguard" prod USA. Ciekawostką jest prosty i skuteczny dodatek zabezpieczający przed sklerozą. Mianowicie spiranla linka w jaskrawo pomarańczowym kolorze, której jeden koniec zapinasz do disclocka a drugi zakładasz np. na rolgaz, listerko. I po kłopocie.

Chyba zawiążę sobie "oczojebną" kokardkę na kierownicy. :flesje: Pół biedy, jeśli rozwali się blokadę - gorzej, jeżeli podczas próby ruszenia z niezdjętą blokadą szlag trafi np. zacisk hamulcowy. :flesje:

Edytowane przez Olsen

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale jakoś do tych blokad nie jestem przekonany między innymi poprzez takie akcje jak zapominalstwo ...a o to nie trudno jak już siedzisz na moto i chcesz ruszyć ....to jest jedyny minus podejrzewam dla ,którego nie stosuję blokady na tarczę.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę po fakcie dla Olsena, ale polecam xenę z alarmem. Nie jesteś w stanie o niej zapomnieć bo już przy niewielkim poruszeniu motocykla zaczyna wyć alarm. Cena ok. 150 pln. Pozdrawiam adam

 

Możesz napisać w telegraficznym skrócie czy podczas zakładania/zdejmowania z użyciem kluczyka też ona wyje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma dosyć sporawą Magnum w kolorze chrom.

Kiedyś miałem Bufflo w kolorze oczojebnym żółtawym.

Moja rada na zapominalstwo jest taka: jeśli to mozliwe ta zawsze parkuj tak abyś musiał (zanim ruszysz) przetoczyć trochę moto do tyłu. Wtedy nawet jak zapomnisz zdjąć blokady to wiele nie uszkodzisz w porównaniu z tym jak odpalisz moto i ruszysz pełnym gaziorem a tu trach. Ja zawse tak staje i w razie co to czuje ze moto nie idzie do tyłu tzn. skleroz zadziałał :-) i blokada zamiast w kieszeni to na tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać w telegraficznym skrócie czy podczas zakładania/zdejmowania z użyciem kluczyka też ona wyje ??

Też mam Xsene więc może nieco nieuprawniony :D ale odpiszę. Przy zakładaniu po kilku sekundach od zapięcia blokada się uzbraja sygnalizując to 1 piknięciem. Przy odpinaniu jest kilka piknięć aż do mommentu zdjęcia z tarczy. Jak się nie pospieszymy to zaczyna wyć. Generalnie nie ma problemu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...