Skocz do zawartości

Głośna praca klawiatury na jednym cylindrze w Kawasaki VN 750


bwoj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Zwracam się z zapytaniem do forumowiczów, a mianowicie w moim vulcanie po uruchomieniu silnika z okolic pokrywy zaworów słychać stuki, które po rozgrzaniu się silnika ustają (silnik jest po dłuższym postoju, nie pracował około 10 miesięcy, dodam jeszczę, że olej zostałwymieniony , aktualnie silnik pracuje na półsyntetyku 10W40) wydaje mi się, że to samoregulatory luzu zaworowego . nie jestem pewien czy przyczyna nie tkwi gdzie indziej, zachęcam do dyskusji

pzdr bwoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Pewno zostane objechany, ale bym sie tym nie przejmowal za bardzo :biggrin:.

Potwierdzam Twoje podejrzenie, ze sa to samoregulatory (tzn. tez tak sadze). U mnie w Sevence (Honda CB750 - tez hydraulika) tez samoregulatory napierdzielaja po uruchomieniu na zimno, ale szybko stukanie znika. U mnie wystepuje to tez tylko po jednej stronie silnika :bigrazz:.

Siedze na 4um Seven Fifty i tam co druga Sevenka cierpi na taka przypadlosc. Jedni wlasciciele rwa sobie wlosy z glowy, inni przy kazdej zmianie oleju wlewaja EngineCleanera na 15 minut do silnika, a ostatni sprawe olewaja. Wszystkie trzy grupy laczy jedno - nikomu jeszcze nic sie nie stalo poza tym, ze silnik stuka :wink:. Nikomu nic nie zmielilo w silniku, nic sie nie pogorszylo, zawor nie spotkal sie z tlokiem w zadnej maszynie, silnik nie stracil mocy itd.itp.

Podobno EngineCleaner pomaga na halasy - u niektorych podzialal i sie uspokoilo stukanie. Sam sprawdze, jak bede wymienial olej.

Moj ojciec ma Vulcana 750 i mu raczej nie stuka, ale praca silnika Vulcana to orgia mechanicznych stukow, szumow itd, wiec moze nie wsluchalem sie za dobrze i nie wylapalem tego konketnego dzwieku :wink:.

 

Pozdro

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Pewno zostane objechany, ale bym sie tym nie przejmowal za bardzo :buttrock:.

Potwierdzam Twoje podejrzenie, ze sa to samoregulatory (tzn. tez tak sadze). U mnie w Sevence (Honda CB750 - tez hydraulika) tez samoregulatory napierdzielaja po uruchomieniu na zimno, ale szybko stukanie znika. U mnie wystepuje to tez tylko po jednej stronie silnika :buttrock:.

Siedze na 4um Seven Fifty i tam co druga Sevenka cierpi na taka przypadlosc. Jedni wlasciciele rwa sobie wlosy z glowy, inni przy kazdej zmianie oleju wlewaja EngineCleanera na 15 minut do silnika, a ostatni sprawe olewaja. Wszystkie trzy grupy laczy jedno - nikomu jeszcze nic sie nie stalo poza tym, ze silnik stuka :biggrin:. Nikomu nic nie zmielilo w silniku, nic sie nie pogorszylo, zawor nie spotkal sie z tlokiem w zadnej maszynie, silnik nie stracil mocy itd.itp.

Podobno EngineCleaner pomaga na halasy - u niektorych podzialal i sie uspokoilo stukanie. Sam sprawdze, jak bede wymienial olej.

Moj ojciec ma Vulcana 750 i mu raczej nie stuka, ale praca silnika Vulcana to orgia mechanicznych stukow, szumow itd, wiec moze nie wsluchalem sie za dobrze i nie wylapalem tego konketnego dzwieku :biggrin:.

 

Pozdro

 

 

wiem, że regulacja luzu zaworowego za pomocš samoregulatorów wymaga czystego oleju, moto zbiera się bez zarzutu,silnik pali bez problemu, a dosyć długo stał, mam nadzieję, że to przejdzie

pzdr bwoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniając olej na czas nie ma się teoretycznie czym przejmować. Nie chciałbym CIę pocieszać ale może moto ma zbyt duży przebieg. Nie popukuje na wyższych obrotach? Poza tym nieraz dzieją się różne rzeczy typu takiego może wystąpić luz w mocowaniu wałka rozrządu lub też niewłaściwy zapłon na poszczególnych cylindrach lub też być może taki wałek że są założone inne świece na cylindrach po jakimś nieudacznym właścicielu nie wspominając o regulacji zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniając olej na czas nie ma się teoretycznie czym przejmować. Nie chciałbym CIę pocieszać ale może moto ma zbyt duży przebieg. Nie popukuje na wyższych obrotach? Poza tym nieraz dzieją się różne rzeczy typu takiego może wystąpić luz w mocowaniu wałka rozrządu lub też niewłaściwy zapłon na poszczególnych cylindrach lub też być może taki wałek że są założone inne świece na cylindrach po jakimś nieudacznym właścicielu nie wspominając o regulacji zaworów.

 

olej jest wymieniony na nowy, a co do świec to też wymieniałem (świece według danych serwisowych)

moto sam osobiście sprowadzałem w zeszłym roku z niemiec, co do przebiegu mam pewność . Przebieg

wynosi 40000km, jak na ten sprzęt nie jest to dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Zwracam się z zapytaniem do forumowiczów, a mianowicie w moim vulcanie po uruchomieniu silnika z okolic pokrywy zaworów słychać stuki, które po rozgrzaniu się silnika ustają (silnik jest po dłuższym postoju, nie pracował około 10 miesięcy, dodam jeszczę, że olej zostałwymieniony , aktualnie silnik pracuje na półsyntetyku 10W40) wydaje mi się, że to samoregulatory luzu zaworowego . nie jestem pewien czy przyczyna nie tkwi gdzie indziej, zachęcam do dyskusji

pzdr bwoj

 

ja mam teraz troszkę odwrotnie mianowicie jak sobie chodzi na wolnych obrotach to ładnie cichutko. kiedy wsiąde i troszkę silnik pochodzi na większych obrotach na tylnim cylindrze coraz bardziej słychać samoregulatory. zatrzymam się moto pochodzi troszkę na wolnych stuki znikają i znowu jest cichutko, i tak w koło macieju.(proszę o podpowiedź)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Myśle że mój problem z tej samej beczki, tylko u mnie tak mocno stukało że strach bylo go odpalać w ogóle żeby jeszcze bardziej nie zaszkodzić. Rozkręciłem samonapinacz (ten odstający z cylindra kominek) okazało się że sprężynka w nim pękła. Ma ktoś może jakiś pomysł gdzie można kupić taką sprężynkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam >> z tym pukaniem to chyba standard bo w moim też dzieje się dokładnie tak samo i nie pomagają żadne wymiany oliwy itp. Albo wymienić samoregulatory albo przyzwyczaić się do tego ze jak zimny to postukuje sobie miarowo. Ja przeszedłem nad tym do porządku dziennego i nie słucham go na zimno :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...