Skocz do zawartości

Padniety silnik w yz


stopowicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

dzisiaj jezdzilem z kumplemi nagle motor jęknoł i sie zatrzymał. Kompresji nie ma w ogóle. Odkrecilem swiece i był w nią wbity kawalek metalu(podejrzewam ze pierścionek)

Moje pytanie jest takie czym to moglo byc to spowodowane ze silnik padł do tej pory nie wydawał zadnych dziwnych odgłosów ani stukotów. Olej do paliwa leje R2. Mogło to byc spowodowane słabą jakoscia paliwa?

bo jak kupilem na Orlenie to mi sie wydawało jakies jasne . Nawet 2razy patrzylem czy z dobrego systrybutora nalałem. Jutro rozbiore motor i zobacze co sie stało.

Dodam że motor to Yamaha YZ125 rok 99

Edytowane przez stopowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parenascie motogodzin;]

 

 

buhahahahahahahahaha lohohohohhohohoh hihihihihihihahahahahaa..... czekajcie ide umyc moniotor bo go kompletnie zaplulem i nie widze co pisze ......

 

 

Dobra wrocilem. Jak masz takie bzdury pisac to lepiej nic nie pisz. Miales kiedys crossa ? czy tylko slyszalesz/czytales, że POWINNO sie zmieniac ? Jesli jezdzisz takim crossem po lasach (enduro) i wrzucisz dobry tlok (chociazby vertexa) to latasz przynajmniej 50h. W mojej CRce ktos wsadził oryginalny tłok i jezdziła półtora sezonu. (jezdzila i to ostro nie stala). Jesli gosc jest amatorem i jezdzi po torze to na tloku robi spokojnie 30 - 40h i po wyciagnieciu i obmierzeniu i tak pewnie wsadzi ta sama selekcje.

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padnięcie tłoka/pierścieni niczym się nie zapowiada, osobiście holowałem kupla z 6 razy gdy mu YadZia padła (tłoczek) . Co do wymiany tłoka, jak jeździsz spokonie to na roczek spokojnie starczy, ale jak ostro pałujesz to te 15 zbiorników to max

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hard enduro albo full to potoczna nazwa panie Inzynier(tak samo jak Full cross takie cos nie istnieje ale sie przyjelo).A pultora sezonu Yz to chyba twoj dziadek jezdzi na luzie.Bo jak dajesz dobrze w terenie to tlok jest do wymiany nawet po 8 do 20 m\h.

 

30-40 M\h na torze dla zawodowca ?? :biggrin: :bigrazz: :wink: AMEN BOZI :wink:

 

40m/h dla tekiej yz125 to z bredkoscią 80km\h 3600 KM. 80km\h dla yz to pikus.a tera bo przytej predkosci nie kreci duzych obrotow.teraz sobie pomysl ze na torze wskazowka obrotowmierza(gdyby owa byla) nieopada z czerwonego pola czyli nie ponizej jakichs 11tys\obr na minute(chodz Yz kreci wiecej i to wiele ale niech bedzie tyle zeby nie bylo ze przesadzam :flesje:. To na 6 biegu przy takich obrotach Yz 125 leci kolo 130 na godzine. Prawie full jej predkosci i obrotow;] przypuscmy 130km\h wedlug twojego rozumowania x 40m/h to jest 5200Km non toper na pelnej pizdzie;] dolicz sobie na torze 2 albo 3 razy mniejsze chlodzenie plus przeciązenia;]Zywtonosc tloka nie jest dluga a juz napewno na torze gdy daje dobry kolo bedzie trwala 40m\h daj mi moto ktore przy dawaniu prawie non po pelnej manecie 2T zrobi 5000Km i nie rozjebie tloka albo sie niezatrze to wysle cie zebys opantetowal to cos ;]

Edytowane przez DiboS60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub urwala sie korba i tlok pierscienie poszly calkiem nie jestem pewnien czy w yz jest zawor wydechowy wiec mozliwe ze zawor sie cofnol i tlok szlak trafil ps nie jestem pewien co do zaworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...