Skocz do zawartości

Problem z hamulcami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Co jest nie tak w przypadku gdy przednie hamulce nie działają ? płyn jest, przepływ pomiędzy zbiorniczkiem a zaciskiem jest napewno ponieważ sprawdzałem czy leci płyn przez otwór od odpowietrzenia po odkręceniu a nadal klamka od hamulca chodzi leciutko i niemoże się takjakby podpompować i zaciskać zacisk tarcze... odpowietrzałem poprzez odrkęcenie odpowietrzenia naciciskając klamke i następnie zakręcając odpowietrzenie, czyli takjakby płyn niedochodził do tłoczków ale czemu ?

 

Pozdr.

Edytowane przez mirooosss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kiedyś nie mogłem odpowietrzyć chamulców pomogło dopiero jak na odpowietrzniku zamontowałem rurke { przezroczysta} i wetknołem ja do zbiorniczka z płynem {tego przy kierownicy } na odkeconym odpowietrzniku przepompowałem i wyszło jeszcze sporo bombli poeietrz teraz często stosuje ten sposób wychodzi że jest skuteczny i nie marnuje sie tyle płynu ale najpierw poczekaj aż poziomy płynów sie same wyrównaja pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hamulce motocyklowe to zwykłe pompowanie niewiele na początku pomoże. Załóż wężyk ze strzykawką na odpowietrznik i wyciągaj płyn tą właśnie strzykawą uzupełniając w między czasie poziom w zbiorniczku. Jeżeli już nie będzie bąbelków wtedy możesz zacząć odpowietrzanie przez pompowanie i odkręcanie odpowietrznika. Ważne aby na odpowietrzniku zawsze był wężyk i ważne jest też to że klamkę hamulca musisz puszczać tylko po zakręceniu odpowietrznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kiedyś nie mogłem odpowietrzyć chamulców pomogło dopiero jak na odpowietrzniku zamontowałem rurke { przezroczysta} i wetknołem ja do zbiorniczka z płynem {tego przy kierownicy } na odkeconym odpowietrzniku przepompowałem i wyszło jeszcze sporo bombli poeietrz teraz często stosuje ten sposób wychodzi że jest skuteczny i nie marnuje sie tyle płynu ale najpierw poczekaj aż poziomy płynów sie same wyrównaja pozdro :D

 

 

 

 

czyli robie tak: odpowietrznik--> rurka--> zbiorniczek przy kierownicy i pompuje klamką non stop ? takie jakby obieg się robi ? na poziom płynów czekać po tym zabiegu czy przed ?

 

Moze byc tez ze pompa padla i zadne odpowietrzanie nie pomoze.

 

Adam M.

 

 

raczej nie ponieważ odkręciłem przewód przy zacisku i zaczołem pompować klamką i leciało z końcówki przewodu przy zacisku płyn czyli pompa działa.

 

Jeśli chodzi o hamulce motocyklowe to zwykłe pompowanie niewiele na początku pomoże. Załóż wężyk ze strzykawką na odpowietrznik i wyciągaj płyn tą właśnie strzykawą uzupełniając w między czasie poziom w zbiorniczku. Jeżeli już nie będzie bąbelków wtedy możesz zacząć odpowietrzanie przez pompowanie i odkręcanie odpowietrznika. Ważne aby na odpowietrzniku zawsze był wężyk i ważne jest też to że klamkę hamulca musisz puszczać tylko po zakręceniu odpowietrznika.

 

 

mniej więcej właśnie tak robiłem że dałem węzyk i odpowietrzałem poprzez naciskanie klamki i zakręcanie odpowietrzenia ale po pewnym czasie brakło już płynu w zbiorniczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że coś się stało z zaciskiem. Bo jeżeli wszędzie płyn jest a nie ma hamulca. A w ogóle hamulec jest jakiś, nawet denny?? Czy nie ma wcale??

 

 

chyba naprawiłem :D wkurzylem sie i pompowalem z 2 min non stop i stawał się coraz twardszy ( bez skojarzen) i juz działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej więcej właśnie tak robiłem że dałem węzyk i odpowietrzałem poprzez naciskanie klamki i zakręcanie odpowietrzenia ale po pewnym czasie brakło już płynu w zbiorniczku.

 

No bo zanim sie do tego zabierzesz to kupujesz plyn w butelce i go sukcesywnie uzupelniasz w zbiorniczku.

Jak zabraknie plynu w zbiorniczku to znowu zapowietrzasz uklad i tak w kolo Macieju.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry sposób ODYS'a ale najpierw spróbuj odpowietrzyć samą pompę poluźniając śrubę przy klamce i przepompuj mi ciężko było w Hondzie odpowietrzyć sprzęgło a konkretnie pompę w klamce. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...