Skocz do zawartości

Posiadacze Drag Starów łączcie się


Unek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wzorem innych użytkowników Vulcanów, Shadow chciałbym zaproponowac zacieśnienie więzi miłośników i użytkowników Dragów. Czyżby było nas tak mało? A może nie warto? Osobiście uważam , że warto i nalezy. Pozdrawiam wszystkich DRAGSTERÓW. :buttrock:

 

 

 

 

obiecuje dolaczyc ,dajcie tylko przezimowac :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na myjce ciśnieniowej właśnie tak załatwiłem swój zegarek.

 

A kto myje ne myjce cisnieniowej taki motocykl ? :eek:

Wiaderko, szmatka, gabka, pozniej suszenie i polerka.

Znowu szmatka i tak w kolko :clap: :buttrock:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto myje ne myjce cisnieniowej taki motocykl ? :eek:

Wiaderko, szmatka, gabka, pozniej suszenie i polerka.

Znowu szmatka i tak w kolko :clap: :buttrock:

 

 

Ja także myję za pomocą myjki ciśnieniowej, jeśli tylko brud jest duży, np. po deszczu. Tak przynajmniej myłem Virażkę i tak będzie z Gwiazdeczką. Może dlatego, bo mam myjnię samochodową i mogę sobie bardzo dokładnie wypłukać wszystkie miejsca i nie zaszkodzić przy tym. Mniejsze zabrudzenia, kurz czyszczą pracownicy, ja tylko wykańczam robotę :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto myje ne myjce cisnieniowej taki motocykl ? :eek:

 

tjaaa... a potem czyta się co jakiś czas "co zrobić bo mi padł po myciu karcherem"... panowie, motocykl jest przystosowany do jazdy w deszczu, nawet szybkiej jazdy - ale ciśnienia z myjki nie lubią ani instalacja elektryczna, ani parę innych elementów. nie dalej jak parę dni temu czytałem posta o tym jak to bmw gs padło pod myjką; to nie puszka, na której całe ciśnienie spływa sobie nieszkodliwie po blachach

podobnie jak Majkel - odradzam

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto myje ne myjce cisnieniowej taki motocykl ? :eek:

Wiaderko, szmatka, gabka, pozniej suszenie i polerka.

Znowu szmatka i tak w kolko :clap: :buttrock:

 

Zapewniam Cię, że prędzej znajdziesz tego kogoś, kto nie myje :) Masz czas na taką zabawę? :notworthy: Ja tam zamiast latać ze szmatą przy motocyklu, wolę na nim jeździć ;) A zapewniam Cię, że jakość mycia na myjkach np. Słonia nie odbiega od tego, co zrobisz samemu :) Spróbuj kiedyś podjechać na taką myjkę, a po 15 minutach Twoja maszyna będzie błyszczeć jak z salonu :)

 

 

tjaaa... a potem czyta się co jakiś czas "co zrobić bo mi padł po myciu karcherem"... panowie, motocykl jest przystosowany do jazdy w deszczu, nawet szybkiej jazdy - ale ciśnienia z myjki nie lubią ani instalacja elektryczna, ani parę innych elementów. nie dalej jak parę dni temu czytałem posta o tym jak to bmw gs padło pod myjką; to nie puszka, na której całe ciśnienie spływa sobie nieszkodliwie po blachach

podobnie jak Majkel - odradzam

jsz

 

Jeszua, drugi sezon myję motocykl na takiej myjni i nic. Moi kumple też tak myją maszyny i też nic. Na SŁONIU z myjki od razu leci ciepła woda z detergentem, więc nie trzeba wcale przykładać dyszy blisko "karoserii" :) Drag Stary nie są z cukru...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość mycia na myjkach np. Słonia nie odbiega od tego, co zrobisz samemu :) Spróbuj kiedyś podjechać na taką myjkę, a po 15 minutach Twoja maszyna będzie błyszczeć jak z salonu :)

 

Czyli niby gdzie tak zajebiscie myja, ze wlasne wypucowanie armatury jest gorsze od myjki ?

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie napisałem, że pucowanie samemu maszyny jest gorsze :) Ale śmiało mogę napisać, że mycie na myjce bezdotykowej jest porównywalne, jak nie takie same (biorąc pod uwagę efekt) :)

 

Ja osobiście korzystam z myjni na ul. Sikorskiego (jadąc od Sobieskiego zaraz za Canalem + i Carmanem).

 

Masz 3 opcje:

- mycie pod ciśnieniem detergentem

- płukanie zwykłą wodą

- płukanie wodą demineralizowaną (żeby nie było śladu po zaciekach)

 

Przejście z jednego programu na drugi odbywa się na zasadzie przekręcenia wajchy w automacie na żądaną przez nas czynność. Całość trwa max. 15 minut. No umyj motocykl w 15 minut... :) Szczególnie polecam obejrzeć dokładnie obręcze kół i szprychy po takim myciu :)

 

Po wszystkim docieram tylko miękkim ręcznikiem papierowym motocykl do sucha (tu polecam Regginę, bo nie zostawia farfocli na lakierze). I tadaaaam! Moto się błyszczy jak glaca Kojaka :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie napisałem, że pucowanie samemu maszyny jest gorsze :) Ale śmiało mogę napisać, że mycie na myjce bezdotykowej jest porównywalne.....

 

Bo myc Panowie, to trza umić ... ;-)

 

Ja tez myje na cisnieniowej... Od 3 lat i nic sie nie dzieje.. Wczesniej byl DS650..

a tak na marginesie, to kolega z Radomia co to ma myjnie i slużbe do mycia DS650 niech sie zastanowi co nam chce ciekawego przekazac na forum...

Edytowane przez green_rider_2007

green_roder_2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez myje na cisnieniowej... Od 3 lat i nic sie nie dzieje.. Wczesniej byl DS650..

 

Nie no, wiadomo ze nie wolno dac ognia cisnieniem na maxa, ale i tak te cale drobne kropelki wody podostaja Ci sie w kazdy zakamarek moto a tego potem nie dosuszysz zadna szmatka. :evil: ( zwlaszcza elektryka )

A reczne mysie to jednak reczne mycie .... intergacja z motocyklem + :flesje:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli mam czas to myję wodą z szamponem w wiaderku .

Później szmatka do sucha, wosk i polerka .

A jeśli nie mam czasu to jadę na myjkę bezdotykową i myje ale ostrożnie, trzymając zraszacz w odległości 50-70-cm od motocykla. Później wycieram do sucha i jazda w drogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo myc Panowie, to trza umić ... ;-)

 

Ja tez myje na cisnieniowej... Od 3 lat i nic sie nie dzieje.. Wczesniej byl DS650..

a tak na marginesie, to kolega z Radomia co to ma myjnie i slużbe do mycia DS650 niech sie zastanowi co nam chce ciekawego przekazac na forum...

 

 

Ale o socho :icon_question: Co poeta chciał powiedzieć :icon_question: :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oczywiste jest ze to wysokie cisnienie jest szkodliwe i moza wtloczyc wode tam gdzie nie chcemy dlatego nie przykladamy dyszy blisko i jest spoko. w newralgicznych miejscach szczegolnie uwazamy i jest spoko.

Chialem tez przypomniec , ze w czasie mycia nie zostawiamy kluczyka w stacyjce, poniewaz leje sie po nim woda do srodka a po wyjeciu zamyka sie zapadka.

Edytowane przez fazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

http://picasaweb.google.com/Juzek.PO/Obrot...773573123012098[/url]

 

Witam!

I byly te obrotomierze z Louisa w wyprzedazy (przecenione) to zamöwilem, lecz niestety po tygodniu otrzymalem odpowiedz, ze juz je wyprzedali i ze nie sä produkowame

 

Ale zakupilem ten z Allegro z 199.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrka, jak miło znajome nicki widzieć :clap:

 

Dołączę się do dyskusji o myciu maszynki... Nie ma jak wspomniana wcześniej "integracja" z motórem.. głaskanie i rozmowa... Zatem jestem "za" ręcznym myciem...

 

Ale, żeby nie było - "pod ciśnieniem" też mi się zdarza umyć... Obie techniki łączy jedno - zawsze po myciu odpalam maszynkę i robię małe kółko... Wywieję i wypalę wtedy całe zło czające się w H2O... Sprawdzone - polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...