Skocz do zawartości

Posiadacze Drag Starów łączcie się


Unek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

czy ktoś z Was zna rozmiar oringu pod dekiel filtra oleju w Yamaha ds 650.

W serwisach Yamachy nie mają, w katalogach nie ma rozmiaru. Muszę szybko jakiś zamiennik kupić bo cieknie spod dekla jak cholera. Próbowałem juz silikonu i odwracania starego oringu, ale dało nic.

Umieściłem ten temat też na mechanice ogólenej ale tutaj moze ktoś już kupował i wie.

Na wiosnę kupiłem filtr z oringiem, a ponieważ stary był bardzo dobry to go nie wymieniałem. Wieczorem mogę podać wymiary, albo odezwij się na priv - mieszkam kilkanaście kilometrów od Ciebie, mogę go oddać

 

pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny oring ma numer:93210-64297

rozmiar: grobość 4mm, średnica 65mm. Oczywiście mierzyłem sówmiarką, więc istnieje możliwość małych błędów.

Sprawdż czy gwinty mocujące dekiel nie są poprzekręcane, to się często zdarza jeśli pomyli się śuby przy montażu . Tak było w mojej maszynie jak ją kupiłem. Wymiana oringów i filtrów nic nie dała, musiałem oddać do specjalistów na nagwintowanie nadwymiarowe i teraz jest OK..

 

Napiszcie - proszę jakie klocki są miękkie i na jakich jeździcie hamując bezszelestnie ,albo możliwie cicho.

Już mi witki opadają taki mam obciach jadąc przez miasto. Skowyt nieludzki , jakby zarzynano wieprzka.

Dzwoniłem dziś do kilku serwisów Yamahy i żaden nie ma klocków z napisem Yamaha , tylko Nissiny itp. za całe200zł.

Na moją uwagę ,że jak kupię , a będą piszczeć to oddam pan odpowiedział że jakość klocka to jak hamuje , a nie jakie dźwięki wydaje i w żadnym wypadku w sytuacji gdy klocki kwiczą nie zwracają gotówki, ani nie rozpatrują reklamacji.

Nic dodać nic ująć.

Czekam na porady od prawdziwych motórowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajde troche czasu to zerkne ,jakie mam oznaczenia na klockach. Ale wydaje mi sie ,ze mam miekkie (organiczne) -wolniej sie zuzywajä. Klocki twarde (sintrowe) moze szybciej chwytajä, ale tez szybciej sie zuzywajä, i tarcza röwniez.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apstryk, Porter - dzięki

Kupiłem oring na drugim końcu świata i okazało się ..., że jest wyrwany gwint w bloku silnika (krótsza z dwóch długich śrub mocujących osłone filtra). Ręcę mi opadły, bo do mechanika dałem po to, żeby samemu nic nie spie...ć. Zamieniłem śruby miejscami (pod dłuzszą dałem podkładki, krótsza trzyma pewnie na pięciu zwojach) i przeciagnąłem Yaninę na trójce po wsi. Póki co trzyma. Ale cholera wie jak długo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się tylko zdaje- , czy zniknęło parę wpisów??

Przy okazji ponowię pytanie o klocki. Które założyć , aby nie skowyczał i czy to prawda że kupując oryginalne w Yamaha i tak w środku kartonika będą Nissiny??

Edytowane przez Porter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---ciach---

Które założyć , aby nie skowyczał i czy to prawda że kupując oryginalne w Yamaha i tak w środku kartonika będą Nissiny??

Jak niektórym wiadomo jeżdziłem onegdaj Potfurem XVS650A i przerobiłem miękkie i twarde klocki.

Zawsze piszczało. Polubiłem i przestałem zwracać uwagę :)

 

pzdr

kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej nieobecności na szczęście jeszcze mnie nie wykluczono z forum

Mam małe pytanko co do lightbarów, właśnie nie dawno założyłem je u siebie i podłączyłem pod "krótkie światła" oczywiście uruchamia się je oddzielnym przełącznikiem tylko zastanawiam się czy wytrzyma to przekażnik, jak na razie nic się nie stało ale czy nie skróci to jego żywotności? Wiem że ten temat był już dawno poruszany ale to forum się tak pięknie rozbudowało że aż miło.

Pozdrawiam wszystkich dragstarowców :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli światła dodatkowe podłączyłeś przez przekaźnik to nic się nie bój.On napewno wytrzyma.Zresztą jego zadaniem jest odciążenie styków przełącznika i instalacji elektrycznej w motocyklu.Nawet jak padnie to tylko on.Polecam natomiast założenie słabszych żarówek.Jeśli masz H3 to są dostępne 35W,a jeśli H4 to są takie o mocy 35/35W.W tych motorkach nie ma dużej rezerwy mocy alternatora i takie światła go trochę obciążają.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli światła dodatkowe podłączyłeś przez przekaźnik to nic się nie bój.On napewno wytrzyma.Zresztą jego zadaniem jest odciążenie styków przełącznika i instalacji elektrycznej w motocyklu.Nawet jak padnie to tylko on.Polecam natomiast założenie słabszych żarówek.Jeśli masz H3 to są dostępne 35W,a jeśli H4 to są takie o mocy 35/35W.W tych motorkach nie ma dużej rezerwy mocy alternatora i takie światła go trochę obciążają.

Piter,w swojej Gwiazdeczce założyłem halogeny na przekażniku podłączając je pod obrysówki kierunkowskazów, żarówka H3/55w i wracając w niedzielę z Cz-wy po przejechaniu 100 km na halogenach przy próbie jej zapalenia tylko trajkotał rozrusznik.Zapaliłem na lekki pych- zagadała.Póżniej jechałem tylko na głównych i było ok.Myślę, że było za duże obciążenie, lub aku nie przyjmuje już dużego prądu. Muszę to sprawdzić. :icon_idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj żarówek H3 35W.Są dostępne.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dotyczy DS 650 .

Szukałem w części np Mechanika itd odpowiedzi na kwestię czy i co trzeba regulować (?) zmienić (?) choćby w gaźniku, po zmianie w układzie wydechowym , wybebeszeniu rur.

Poczytałem np temat założony przez "edzia" który w Warszawie robi takie przeróbki. Nikt tam mi niestety nie odpowiedział konkretnie.

???

Pozdrawiam

Juliusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeróbce układu wydechowego nie musisz ruszać gaźników.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podzielę się z wami moimi wrażeniami z użycia nowego wynalazku.

Jest mały a cieszy.

Tzw tempomat.

Taka nakłedka na rollgaz z ładnie wyprofilowanego plastiku. Opieram na tym część dłoni (nadgarstek) i np w trasie dłoń przestała drętwieć. Na manetkę z czarnej (chyba) gąbki o średnicy ok 4 cm pasuje, choć raczej dopasowana jest do cieńszych.

Wiem, wiem że mocnym trza być... Ale...

W sklepie moto (Wrocław) jest to to po 27 zł.

Na aukcjach Allegro min 50 zł.

 

Kupiłem i cieszę się.

Pozdrawiam

Juliusz

 

PS

Czekam dalej na odpowiedzi na kwestię :

czy i co trzeba regulować (?) zmienić (?) np. w gaźniku, po zmianie w układzie wydechowym , wybebeszeniu rur.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeróbce układu wydechowego nie musisz ruszać gaźników.

Już raz Ci pisałem.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...