Skocz do zawartości

Posiadacze Drag Starów łączcie się


Unek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na tym samym etapie. I niechcialbym zeby te diury byly "ordynarnie rozwalone" , tylko symetrycznie powiercone. I nie zalezy mi , aby slyszano motor z daleka, -no moze tylko zeby dzwiek byl wyrazniejszy. :icon_mrgreen: Pozdro i Nara.

 

 

witaj u mnie dokładnie tak jest po 4 dziury w każdym tłumiku i dźwięk lepszy dużo i przyjemniejszy! , ale nie tak głośny jak puste rury. Co do przeglądu - to chyba da się te wywiercone dziury nagwintować i zaślepiać jak potrzeba śrubami? nie zastanawiałem sie nad tym ale powinno się udać w razie konieczności. (chociaż we wrześniu przeszedł na diagnostyce bez problemów z rozwierconymi tłumikami i się Pan nawet o nie, nie spytał.)

 

pozdr

empiq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przeglądu - to chyba da się te wywiercone dziury nagwintować i zaślepiać jak potrzeba śrubami? nie zastanawiałem sie nad tym ale powinno się udać w razie konieczności. (chociaż we wrześniu przeszedł na diagnostyce bez problemów z rozwierconymi tłumikami i się Pan nawet o nie, nie spytał.)

 

pozdr

empiq

 

Ja mam puste pipy, już miałem 2 przeglądy, mimo że mam oryginalny tłumik jechałem na pustych. Pracownik stacji diagnostycznej tylko popatrzył czy lampy świecą, pieczątka i do zobaczenia. Choć pewnie to wszystko zależy od stacji diagnostycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorz, powodzenia w wierceniu! :bigrazz: dajcie znać jak zrobicie dziury jak pyrka. (ciekawe czy jest różnica w dźwięku w zależności od wiertła grubości?)

pozdr

empiq

 

Jest różnica, i to spora.

Ja wierciłem najpierw 6 (mam po 4 otwory w tłumiku), pojeżdziłem trochę, ale dżwięk był brzęczący i metaliczny, później 8-ką, tez zrobiłem próbę - tak sobie, rozwierciłem 10-ką i jest bardzo fajnie, głośno, trochę basowo, nic nie brzęczy.

Na pewno można spróbować 14-ką, bo się zmieści - kolega, który mówił że sa kłopoty z 14-ką, nawiercił wiele otworów i mu się połaczyły - dlatego to nieciekawie wyglada.

Moim zdaniem lepiej zacząć od mniejszych otworów i samemu ocenić czy jest ok, czy jeszcze nie.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno można spróbować 14-ką, bo się zmieści - kolega, który mówił że sa kłopoty z 14-ką, nawiercił wiele otworów i mu się połaczyły - dlatego to nieciekawie wyglada.

 

A najlepiej to isc po calosci i wywalic ta ostatnia scianke razem z ta srodkowa rurka !!! :clap: :buttrock:

Dzwiek jest wtedy idealny i wcale nie jest za glosno.

Ja tak mialem u siebie ( zdjecia w stopce ) a poniewaz trafila sie okazyja kupic puste rury, to ..... teraz smigam na tych pustych z DK i tez jest zajefanie glosno. :crossy:

Pierwszego dnia zamontowalem i odpalilem bez DK ale to leb urywa i nie da sie nawet gadac przy wlaczonym motorze.

ps. moze bedzie okazyja aby pochwalic sie jak chodza te puste wydechy i zobaczyc je naocznie gdzies pod koniec maja/poczatek czerwca :buttrock:

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej to isc po calosci i wywalic ta ostatnia scianke razem z ta srodkowa rurka !!! :clap: :buttrock:

Dzwiek jest wtedy idealny i wcale nie jest za glosno.

Ja tak mialem u siebie ( zdjecia w stopce ) a poniewaz trafila sie okazyja kupic puste rury, to ..... teraz smigam na tych pustych z DK i tez jest zajefanie glosno. :crossy:

Pierwszego dnia zamontowalem i odpalilem bez DK ale to leb urywa i nie da sie nawet gadac przy wlaczonym motorze.

ps. moze bedzie okazyja aby pochwalic sie jak chodza te puste wydechy i zobaczyc je naocznie gdzies pod koniec maja/poczatek czerwca :buttrock:

 

A ja slyszalem ,ze jak wybebeszysz wydech i troche posmigasz to (chrom) kolor moze zmienic!?

Ps. zobaczyc i posluchac - taak :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palujesz i dajesz bez umiaru po garach to tak, ale ................ myslec trzeba przy wszystkim i bedzie OK :D

To nie jest kwestia dawania po garach, ale zbyt ubogiej mieszanki i w zwiazku z tym podwyzszonej temperatury spalania. Jezeli dajesz wolny wydech, a do tego moze jeszcze filtr wysokoprzepustowy, to dobrze by bylo przestroic gaznik.

Edytowane przez Virek
240club.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja slyszalem ,ze jak wybebeszysz wydech i troche posmigasz to (chrom) kolor moze zmienic!?

 

 

ja spotkałem się z opinią, że rury żółkną głównie przez za długie trzymanie "na ssaniu", choć nie wiem ile w tym prawdy. Może ktoś kto się lepiej na tym zna niech się wypowie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia dawania po garach, ale zbyt ubogiej mieszanki i w zwiazku z tym podwyzszonej temperatury spalania. Jezeli dajesz wolny wydech, a do tego moze jeszcze filtr wysokoprzepustowy, to dobrze by bylo przestroic gaznik.

 

Piszac "dawanie po garach" mialem wlasnie na mysli nadmierne nagrzewanie sie rur i w zwiazku z tym przebarwianie. :icon_razz:

Ja teraz mam wolny wydech z podwojnej scianki, jak slusznie nadmienia x.Maslak, i nie ma mowy aby rura zmienila kolor.

I nawet nie regulowalem gaznikow. Zalozylem puste i jazda :bigrazz:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej zmianie płynu hamulcowego zauwazylem ze przecieka mi on w miejscu gdzie jest śrubka od dekielka zbiorniczka płynu, czym to uszczelnic zeby przestalo przeciekac? a moze kupic nowa uszczelke pod dekielek? bo w miejscu srubek jest ona troche przecieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej zmianie płynu hamulcowego zauwazylem ze przecieka mi on w miejscu gdzie jest śrubka od dekielka zbiorniczka płynu, czym to uszczelnic zeby przestalo przeciekac? a moze kupic nowa uszczelke pod dekielek? bo w miejscu srubek jest ona troche przecieta

 

Zmien uszczelke. Generalnie przy wymianie plynu czy oleju- jesli znajduje sie tam uszczelka -to tez trzeba jä wymienic. Pozdro :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szacowne grono. Przeszedłem z grubsza przez forum Dragstarowców i mam już jako takie pojecie. Nabyłem DS 1100 A Classic, piętnastego marca tego roku.

Dzisiaj jeździłem już drugi raz i idzie mi coraz lepiej (po bardzo długiej przerwie). Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojej społeczności.

Tak na wstępie mam pytanie, przy "gaszeniu" silnika słychać metaliczny stuk (jakby stopka uderzała o ramę), troche mnie to niepokoi choć poprzedni właściciel mówi, że to normalka.

Po świętach daję moto do mechanika, wymieniam płyny, świece, reguluję i robię wszystko co trzeba, żebym wiedział na czym jeżdżę.

Życzę wesołych świąt,

do spotkania ta drodze.

Merlin

 

PS

Wpisałem ten tekst jako nowa wiadomość (trochę techniki i człowiek sie gubi), czy ktoś wie jak można usunać swoje błedne wpisy, bo wstyd.

Jak teraz nie wpisze się w odpowiedznie miejsce to przestaję pisać,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak na wstępie mam pytanie, przy "gaszeniu" silnika słychać metaliczny stuk (jakby stopka uderzała o ramę), troche mnie to niepokoi choć poprzedni właściciel mówi, że to normalka.

qote]

 

Ja nie słyszę nic takiego. W dragu coś dużo dziwnych (po przestudiowaniu forum) dźwięków "że tak ma być". Polecam serwis yamayhy (pod warunkiem, że jakiś mechanior nie robi czegoś na odpierdol, co często się zdarza, bo chłopaki psie pieniądze dostają, a za serwis, zdziry kasują jak za zborze w klęsce nieurodzaju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasażer twierdzi, że podczas jazdy na moim dragusiu czuje zapach paliwa. Sam niczego takiego nie stwierdziłem. Nawet podczas postoju w garażu z nie zakręconym paliwem. Mam nadzieje, że to tylko złudzenie albo taki zapach spalin; co moim zdaniem może być całkiem przyjemne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...