Skocz do zawartości

ŁAŃCUCH honda nsr 125 ! POMOCY


olorol1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam honde 125 z 90 roku

 

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że łańcuch się co chwile luzuje.

Więc ja oczywiście to zaraz naprawiam i jest ok.

Ale wczoraj coś sie stało i nie moge go naprężyć : /

Koło jest przesunięte na maxa do tyłu a jak dokręcam naprężacze to aż czasami rwe gwinty z tych śróbek.

Czy jest możliwe, żeby naprężacze sie zepsuły ? :/

 

Dzięki z góry za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wczoraj coś sie stało i nie moge go naprężyć : /

Znaczy co się stało, że nie możesz go naprężc ?

Koło jest przesunięte na maxa do tyłu a jak dokręcam naprężacze to aż czasami rwe gwinty z tych śróbek.

Może stało się to, że nie ma juz miejsca z tyłu dla ośki i tych napinaczy tak jak mówisz, a jak nie ma miejsca żeby naciągnąc a Ty kręcisz na siłe to się gwinty pierdzielą...

Czy jest możliwe, żeby naprężacze sie zepsuły ? :/

nie jest to skomplikowany mechanizm, ot jakiś kawałek metalu z gwintem, ja kiedys oderwałem gwint od takiego kręcenia na siłe nakrętki kontrującej i musiałem sobie przyspawac nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli koło juz całkowicie jest przesuniete do tyłu to poprostu łanchuch skonczył swoj zywot. Napinacze te przy kole poprostu odsuwaja koło do tyłu przy dokrecaniu, jak koła nie da sie dalej cofnac to i sruby dalej nie wkrecisz logicznie :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie skracaj łańcucha bo jak sie zerwie to ci może jeszcze karter rozp...uszkodzić, a wtedy wydatek większy. jak bedziesz wymieniał to musisz kupić cały kpl.napędowy tzn. łańcuch i zębatki. założenie tylko nowego łańcuccha nie ma sensu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz skonczony łancuch!! nie skacaj łancucha bo to nie jest rozwiązanie na długo a jezeli bedziesz kupował nowy łancuch to tylko wraz zebatkami, cały zestaw bo jesli załozysz sam łancuch na stare zebatki to za chwile bedzie znowu do wymiany bo łancuch dotrze sie do starych zebatek! jesli nie wierzysz poczytaj sobie na stronie "swiata motocykli" w technice jest tam temat " 10 sposobów jak najłatwiej zepsuc sobie motocykl" czy jakos tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...