Skocz do zawartości

Honda CB 750 K (1979) - ustawienie mieszanki


Redas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czy ktoś mi powie gdzie w gaznikach ustawia sie poziom mieszanki??Gdy wyciagnołem przepustnice okazało się że iglica ma tylko jeden poziom (na stałe) nie posiada zapinki.Moja Honda ma za bogatą mieszanke i nie wiem w jaki sposób ją ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wartosc cieplna swiec jest zgodna z serwisowka ?

Jezeli tak to moze byc to sprawa cieknacych zaworkow iglicowych ( trzeba sprawdzic jak wygladaja stozki i gniazda ) lub zuzytych dysz ( zakladam ze poziom nie byl ruszany i jest wlasciwy.

Warto tez sprawdzic czy ssanie wylacza sie calkowicie i nie podcieka.

Normalnie do moto w tym wieku nalezalo by kupic komplet naprawczy gaznikow i wszystko wymienic, ale to spory koszt.

Samo podniesienie iglic ( jezeli cala reszta jest w miare OK ) mozesz zrobic z pomoca cienkich podkladek plastikowych podlozonych pod zawleczke iglicy.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji wieku i przebiegu tego zacnego motocykla problem tkwi wytartych i odkształconych iglicach, rurkach emulscyjnych, zaworkach iglicowych, dyszach głównych. Wymień to wszystko, plus kontrola luzu na osiach przepustnic spowoduje powrót do normalności.

Nie nabieraj się na czyszczenie i synchro gażników :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam świece sa zgodne z serwisówką.

 

Mam jeszcze jedno pytanie,ale to bardziej z ciekawości.Miałem zamontowany do niedawna na przewodzie paliwowym filtr benzyny samochodowy (średnich rozmiarów) i gdy Honda ostygła całkowicie ,albo miala kilka dni postoju to jej odpalenie troche trwało.Wywaliłem ten filtr i zamontowałem nowy przwód bez filtra i teraz odpala odrazu nawet jak dłuzej stała.Czy przez ten filtr zbyt słabo przepływała benzyna jak motocykl był zimny czy jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze byl po prostu przypchany, a poza tym mial swoja pojemnosc i troche trwalo zanim paliwo sie przesaczylo przez niego.

W starszym moto jak twoj to dobry pomysl, tyle ze moze mniejszy filterek nie bedzie powodowal takich problemow.

Ja w swojej BSA trzymam filtry mimo wyczyszczenia i zabezpieczenia antykorozyjnego zbiornika ( rok 70 ).

 

Adam M.

PS. Madafaka u mnie komplet naprawczy Hondy na jeden gazior ( jesli jeszcze go mozna dostac ) kosztuje $50.

Edytowane przez Adam M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...