Skocz do zawartości

Kat. B a kat. A


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja z kolei mam odmienny problem i nie chcę zakładac nowego tematu na 1 pytanko:

 

Mianowicie zdałem dzisiaj kat. B i zacząłem kat. A. I teraz pytania. Co zrobić dokładnie po zdanym examinie? Gdzie iść? kiedy? ile zapłacić? komu? na pewno ktoś to wie....

 

I druga sprawa. Mianowicie czy w obecnej chwili osoba mająca kat A i B musi posiadać 1 plastik czy można posiadać 2 dokumenty z tymi kategoriami?

 

Za wszelkie info będe bardzo wdzięczny...

 

Pozdro.

Edytowane przez cenderr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i treściwie, czy jeżeli ktoś ma kategorię B prawa jazdy, to czy przy kursie na prawo jazdy kat. A musi spędzić 30 h na słuchaniu teorii ? ? ?

 

Krótko i treściwie: teoretycznie "tak"

a w praktyce - zależy od ośrodka szkolenia, w którym robisz kurs,

zazwyczaj na "niechodzenie" na teorię przymykają oczy.

Poza tym - nie ma co się oszukiwać, OSK najczęściej zależy na twoich pieniądzach

a nie na tym żeby cię trzymać na wykładach.

 

szacuneczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja z kolei mam odmienny problem i nie chcę zakładac nowego tematu na 1 pytanko:

 

Mianowicie zdałem dzisiaj kat. B i zacząłem kat. A. I teraz pytania. Co zrobić dokładnie po zdanym examinie? Gdzie iść? kiedy? ile zapłacić? komu? na pewno ktoś to wie....

 

I druga sprawa. Mianowicie czy w obecnej chwili osoba mająca kat A i B musi posiadać 1 plastik czy można posiadać 2 dokumenty z tymi kategoriami?

 

Za wszelkie info będe bardzo wdzięczny...

 

Pozdro.

Po zdanym egzaminie dokumenty zostają wysyłane do wydziału komunikacji powinneś się tam wybrać za ok.2 tyg. płaci się chyba ok. 70zł.

Ja za to inaczej załatwiłem po zdanym egzaminie na kt. B złożyłem podanie o przesłanie moich dokumentów do drugiego ośrodka egzaminacyjnego gdzie zdawałem kat. A (bo kat. B zdawałem w ośrodku gdzie kategorii A nie prowadzą).

Plastik jest jeden masz wyznaczone tam kategorie wszystkie jakie są możliwe i zaznaczają jaką masz zdaną.

Jak nie chcesz dwa razy płacić z prawo jazdy (70zł+70zł=140zł !!!) to leć do ośrodka egzaminacyjnego i złóż podanie żeby nie wysyłali twoich dokumentów do wydziału komunikacji ponieważ będziesz miał jeszcze egzamin na kat. A w najbliższym czasie i nie chcesz dwa razy płacić za wyrobienie prawka.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny to nie jest do końca tak jak mówisz,nie musisz isć i mówić żeby jeszcze nie przesyłali dokumentów jeśli zdajesz A i B w jednym ośrodku to oni przesyłają dokumenty dopiero jak zdasz oba egzaminy albo jak sam im powiesz żeby wysłali jedną kategorie.Wiem bo sam tak miałem A zdałem w grudniu a B w marcu a data na plastiku jest jedna,jest to data kiedy dokumenty zostały przesłane do urzędu miasta i płacisz tylko raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku moim musiałem zgłaszać żeby nie wysłali dokumentów i z tego co zrozumiałem to Cenderr też taki przypadek ma. Ponieważ ja jak zdałem kategorie B to byłem w trakcje kursu na A więc nie miałem wydanego zaświadczenia o kursie na A. Więc oni nie skąd mają wiedzieć, że ja mam jeszcze zamiar kategorie A zdawać.

Płace tylko raz kiedy dokument jest wyrobiony raz czyli jak ośrodek wyśle razem zaświadczenie o zdanych egzaminach na obie kategorie.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dożucę pytanie...

 

1. mam prawko na kat B, za 2 dni zdaję na kat A, czy jesli obleje teorie to czy mi zabierają zlbo zawieszają prawko na kat B ??

 

2. tak jak napisalem powyzej, mam kat B od 3,5 roku, jezeli zdam na kat A to czy bede musial placic znowu 77 zł za plastik ?? czy moze tylko jakąś część za dodanie kategorii ??

Edytowane przez aftys6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dożucę pytanie...

 

1. mam prawko na kat B, za 2 dni zdaję na kat A, czy jesli obleje teorie to czy mi zabierają zlbo zawieszają prawko na kat B ??

 

2. tak jak napisalem powyzej, mam kat B od 3,5 roku, jezeli zdam na kat A to czy bede musial placic znowu 77 zł za plastik ?? czy moze tylko jakąś część za dodanie kategorii ??

ad.1

Nie mają prawa zabrać kategorii B.

ad.2

Tak, będziesz mósiał płacić jeszcze raz.

 

Czarny nie płaciłeś za odbiór prawka dwa razy,ale chyba 2 razy zdawałeś teorie??

Raz płaciłem za odbiór prawka, bo raz miałem wyrobienie.

Tak teeorie musiałem dwa razy zdawać (wszystko miałem bezbłędnie :D ).

 

POZDRO

Edytowane przez Czarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dorzucę pytanie. Jak będę zdawał na kat. A, to będę także dawał do ośrodka egzaminacyjnego moje stare prawo jazdy, czy mi ono zostanie [chodzi mi o plastik] ? ? ? Czy może wydadzą jakieś zaświadczenie o tym, że mam prawo jazdy ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...