Skocz do zawartości

Ślizganie sprzęgła


Rekomendowane odpowiedzi

Mam nastepujący problem :D ...

 

Nie moge ustawic sprzegła w moto....(Aprilia AF1 125 1991 ,silnik Rotax 123)

 

Zmieniłem tarcze na nowe oryginalne, spreżyny także.... skreciłem wszystko tak jak było...

Olej Motul Transoil Expert 2T 10W4o dwumiesieczny , zrobilem na nim moze 1000km (wg serwisówki 75W90)

Linkę od sprzęgła dorabialem , nie jestem pewien co do dlugosci bo wymierzyłem na oko :crossy: , ale czy to moze miec wplyw na regulację ?

 

Jak ustawiam to jest mniej wiecej tak:

Ustawianie śrubką na sprzegle - wkrecone na max

Ustawianie na lince przy klamce ustawione na pół .... biegi wchodzą idealnie bez oporu itp... ale powyzej 5-6 tys slizga.....

 

Troche wykrecona sruba na sprzegle i linka mniej wiecej na pół troche ciągnie (lub szarpie przy ruszaniu i wcisnietym sprzegle - zdarzyło sie raz)

 

Jak wiecej popuszcze to juz wogule sie nie da wrzucic biegu bo gasnie....

 

Co może powodowac taki stan rzeczy ? Zły olej ? Nieodpowiednia długosc linki ? Nieoryginalna sruba regulacji sprzegla? (jutro dam fote) CZY COS INNEGO ?

 

A jeszcze jedno, przy skladaniu sprzegla po kolei czesci szły tak:

Kosz>Taka duża gruba podkladka>tylnia czesc ta za tarczami aluminowa z gwintami na sruby>tarcze z przekladkami>przednia czesc aluminiowa>sprężyny>talerzyk taki z kulką na srodku> i wszystko skrecone srubami z podkladkami sprężynującymi

 

http://img56.imageshack.us/my.php?image=2139hv.png

 

wg tego schematu nie mam czesci 12,13 16, lecz nie jestem pewien czy to nie schemat od rotaxa 122....

 

 

TEMAT ZAMIESCILEM W MECHANICE OGOLNEJ PONIEWAZ ZAGLADA TU WIECEJ OSOB KTORZY SIE LEPIEJ ZNAJA NA MECHANICE, PROSZE O NIE USUWANIE TEMATU ;)

 

pomóżcie bo sie wkur.... wkurzyłem

Edytowane przez Bubu Goryl

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleżały nocke i pół dnia....... :D

 

ps. zapomniałem dodać ze w serwisówce od ciut nowszego modelu pisze 75W90 ale silnik prawie to samo... a w danych serwisowych które mam pisze 15W40

Edytowane przez Bubu Goryl

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze kupiles nowe nie znaczy wcale ze byly zgodne z serwisowka, sprawdziles ich grubosc przed zalozeniem :D Kolejna sprawa to sprezyny czy rowniez sprawdziles ich stan i dlugosc ;) Trzecia sprawa jak juz pisano to gestos oleju, ale tutaj az tak bym sie nie martwil :crossy: Czwarta sprawa to jak rowniez koledzy podpowiadali to odpowiednie zlozenie sprzegla i docisku a takze popychacza....

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam napisane jakie powinny byc grube ale sa troche grubsze od starych.... do tego modelu oryginalne...

 

Sprezyny zalożyłem nówki jakies 2,5 mm grubsze od starych

 

Olej taki jak napisałem wyżej

 

Złożone wszystko tak jak przed rozłożeniem

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj znalezc kompromis pomiedzy zalaczaniem jedynki a nie slizganiem na wyzszych obrotach i ustaw takie optimum o ile bedzie to mozliwe, pojezdzij troche i zobacz czy cos sie poprawilo czy nie, no chyba ze chcesz zmienic olej to wowczas droga wolna....

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gęstości oleju, to jak miałeś taki wpisany (na korku/deklu/skrzyni masz napisane?), to raczej jest on dobry. brat miał ts50 i tam też olej do skrzyni+sprzęgła był w okolicach 80-90 i wszystko było OK.

choc rzeczywiście w nowszych sprzętach jest raczej w okolicach 10w40.

co do jazdy - nic sie nie dotrze - jedyne co osiągniesz jeżdżac na slizgajacym sie sprzegle, to szybkie zuzycie nowych tarcz i przekladek - bez sensu.

musisz raczej troszke posiedziec nad regulacja - masz w deklu od skrzegla taki minidekielek do dostepu do sruby do regulacji? czy musisz caly dekiel sciagac i spuszczac olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...