Skocz do zawartości

Czego użyć, jak to zrobić, jak pomalować


IG x]
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No ale akryl to jest nwet jak beda 3 warstwy to i tak bedzie cienki, wiec jak mocniej zarysujesz to sie rysa zrobi do podkladu.. no i co wtedy zdzialasz polerka? A jak masz baze (3warstwy) no i podklad (3warstwy) to zapewne sie nie zarysuje do podkladu:) I bedzie mozna spolerowac

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za! Jak zrobie Pannonie to bede chcial Janka kupic i wlasnie polakierowac go na taki kolor, tylko że dokladniej to nie bilay tylko taki (kośc słoniowa), taki malowanie wystepowalo oryginalnie w Jankach:) kosc sloniowa z czarnymi szparunkami.. Przynajmniej tak widzialem na wielu zdjeciach.. moze sie myle. W kazdym razie mi sie taki kolorek podoba :D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, kremowo-czarny. Ladnie wyglada nie powiem, nawet mi sie podoba, ale jest juz zbyt oklepany podobnie jak czarny. Ja chce zrobic cos oryginalnego. Motor bedzie az blyszczal chromem(ale nie do przesady). Mam wielkiek plany. Ale napewno nie bede przerabial. Wszystko ma wygladac na oryginal. Jedyne co zmieniam to instalacje.

 

Tylko takie pytanie. Chcialbym zachowac wszystkie ksztalty takie jakie byly. Dlatego tez nie chce wstawiac alternatora, poniewaz nie podoba mi sie to. Czy istnieją prądnice 12V do junaka, w miejsce prądnicy 6V?? Tak zeby sie schowalo za pokrywką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IG x] Jak już robisz motocykl to rób 100% oryginał wtedy będzie mieć wartość i będzie podziwiany przez kolejne pokolenia. Pamiętaj że oryginałów jest mało i nikt jeszcze nie poprawił stylistów z tamtych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, co do lakierowania to jesli chcesz miec jasny moto to polakieruj kremowo-czarno.. ale napewno nie cały bialy. Popre teorie kolegi, jeżeli robisz moto na oryginał to rób na całkowity oryginał! Ja wiele czasu myśalem na jaki kolor lakierowac swoja Pannonie i tez mi przychodzily do głowy rózne kolory (miedzy innymi czerwony metalic, lub też biały)ale w koncu doszedlem do wniosku że jak już robie motocykl na oryginał to nawet lakier położe w tym samym kolorze i odcieniu:) Oczywiscie oryginał robie tylko z wygladu, bo instalacja bedzie u mnie na 12V, no i gaznik bedzie zmieniony( nie bedzie wygladał oryginalnie no ale oryginalny gaznik jest do dupy i trzeba go zmienic).

Polakieruj na oryginał, mówie Ci. Wtedy twój Janek bedzie mial uznanie i wielbicieli oryginalnych weteranów:D

Co do pradnicy to nie ma problemu, musisz dać swoja pradnice do przewiniecia uzwojen, i powiedziec ze chcesz miec zamiast 6V to 12V>wtedy zmieniasz tylko regulator napiecia pradnicy na odpowiedni 12Voltowy, no i oczywiscie odbiorniki na 12Voltowe.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie, nie chce go malowac calego na bialo. Niestety poprzedni wlasciciel juz dolozyl swoje 3 grosze do nadwozia. I zamiast burt ze sklejki drewnianej i ramy drewnianej, mam wszystko z metalu:(. Teraz sie zastanawiam jak go dobrze zrobic, tak zeby najlepiej mu pasowalo. Najbardziej zabolał mnie widok Janka B20 przerobionego na trike. W przyszly weekend jest zlot Junakow w Szczecinie. Co prawda mam do tego miejsca ponad 300km, ale pojade. Moze znajde jakies B20!!!!:buttrock: Mam wiele pytan odnosnie tego sprzetu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B20 najczesciej wystepowaly w wersjach czerwonych, tzn cos bardziej jak wisnia. Malowanie miala jak pospolita fumka(wfm), co mi sie nie podoba. Stad wlasnie pomysl, aby dac cos od siebie, ale nie do przesady. Zadnych areografow. Zadnych!!!!!! Szparunki wszystkie będą, tylko zastanawiam sie jeszcze jaka farbe wybrac. Jesli zle wyjdzie, najwyzyej.... zdrapie farbe i wsio bede od nowa malowal, az bedzie mocniej sie swiecil od Slonca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...