Skocz do zawartości

problem rodzinny


enduromaster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki oto problem : braciszek (30l) ujeżdżał do tej pory gn250, postanowił zmienić sprzęta na większego, i tu zaczynają się schody.

Napalił się jak szczerbaty na suchary na enfielda bullet 500 (nowy) , sęk w tym że nie ma on kompletnego pojęcia o mechanice itp a jak wiadomo przy tym sprzęcie trzeba mieć trochę wprawy do naprawy jakiś tam usterek (naciąg łańcucha :) , zawsze poprawiam) mogących wystąpić na trasie. Chce on motocykl który mało pali i można nim podróżować w 2 osoby z tobołami. Po dłuższych konsultacjach z rodziną postanowiliśmy że będziemy mu wciskać używanego intrudera 800 (do 15 tys zł). z tego co wyczytałem to ten motocykiel nie spala więcej niż 5l/100 , jest mało awaryjny i nadaje się na dłuższe wyprawy (mocne serducho), nie trzeba dłubać przy nim (kardan). Czy dobrze robię ? jakich jeszcze argumentów użyć aby zmienił swoje "urojenie"(wyczytał że silnik w royalu wytrzymuje 200tys i pali 2,5l/100) ?

 

 

 

 

mój 666sty post :clap: , szatański plan :clap:

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciśnij mu Triumpha Bonnevilla... tylko ta cena i praktycznie znikoma liczba używek na rynku...

Niewątpliwie byłby to idealny kompromis – wygląd nawiązujący do lat świetności brytyjskiej motoryzacji i niezawodność nowego motocykla. Szkoda...

 

Intruder 800 to rzeczywiście dobry sprzęt ale na długie wyprawy z tobołami i w dwie osoby za mało komfortowy, i nie będzie zbyt dobrze się mu prowadził w tej konfiguracji. Prawdopodobnie szybko odkryje że ma za mało mocy.

 

Może jakiś Naked?

 

Proponowałbym Honde CB Seven Fifty.

Bardzo ładna sylwetka i świetny silnik nie do zdarcia który wymaga bardzo małej ingerencji ze strony serwisu (hydrauliczna kasacja luzu zaworowego) Ogólnie jedynym minusem dla brata może być konieczność smarowania i naciągania łańcucha :clap:

Motocykl wygodny i ma dużo miejsca na pokładzie. Cenowo też się wyrobi w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy intruzie zawieszenie seryjne z tyłu jest lipne , jak jechałem na zlot 2 sakwy spiwory i duperele na tylnym siedzeniu (sam jechałem) to czesto dobijał tył , a w dwie osoby... :/ (ustawione najsztywniej , kumpel jechał zemną drugim tez vs 800 i to samo)

 

Poza moto absolutnie rewelka jednak jezeli mowa o dalekich wypadach moze brakowac mocy co nie mowie ze jest słaby bo w swojej klasie jeden z mocniejszych chyba tylko vn ma mocniejszy silnik .

 

spalanie 5,5 litra tak srednio :clap:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak mocy hmm no wiecie, przesiadka z 17konnego gienka to będzie spory przeskok, a co dalekich wypadów :clap: 1500 km w 2 dni w 2 osoby z tobałami dawał radę i nienarzekał. potrzebuję jakiś silny argument

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że brat ma twardą du... więc Intruder jest wręcz idealny.

 

Teraz Bajera na Intruza

Niezawodny, nie jest drogi w eksploatacji, pali mało jak na 800, bezobsługowy kardan nie wymagający uwagi w trasie – to chyba najważniejsze, odprężona pozycja za kierownicą itd. itd.

 

Royal Oczernianie.

Konieczność częstej regulacji luzu zaworowego, kontroli wszystkich ustawień, koniecznośc kontroli oleju w silniku skrzyni oraz konieczność ich dolewania, ciągłe smarowanie i naciąganie łańcucha, mało komfortowy.

 

Część rzeczy w obu przypadkach można ładnie podkoloryzować, ale będą brzmiały wiarygodnie :clap:

Edytowane przez PROC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm..................... Bulleta ujeżdżałem kiedyś w kraju jego pochodzenia :clap: Sprzęcik ok, ale nie do podróżowania w dwójke i z tobołami :clap:

 

Powiedz że tylko Intruder sie nadaje na wycieczki a Bullet na lansówke po mięscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że brat ma twardą du... więc Intruder jest wręcz idealny.

 

Teraz Bajera na Intruza

Niezawodny, nie jest drogi w eksploatacji, pali mało jak na 800, bezobsługowy kardan nie wymagający uwagi w trasie – to chyba najważniejsze, odprężona pozycja za kierownicą itd. itd.

 

Royal Oczernianie.

Konieczność częstej regulacji luzu zaworowego, kontroli wszystkich ustawień, koniecznośc kontroli oleju w silniku skrzyni oraz konieczność ich dolewania, ciągłe smarowanie i naciąganie łańcucha, mało komfortowy.

 

Część rzeczy w obu przypadkach można ładnie podkoloryzować, ale będą brzmiały wiarygodnie ;)

 

 

"Powiedz że tylko Intruder sie nadaje na wycieczki a Bullet na lansówke po mięscie"

 

 

 

już blisko :)

niestety w sobotę jedziemy zobaczyć bulleta :clap: , postaram się tak nakierować rozmowę aby odechciało mu się patrzeć na enfielda :clap:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Powiedz że tylko Intruder sie nadaje na wycieczki a Bullet na lansówke po mięscie"

już blisko :D

niestety w sobotę jedziemy zobaczyć bulleta :clap: , postaram się tak nakierować rozmowę aby odechciało mu się patrzeć na enfielda ;)

 

Pokaż mu zdjęcia Enfieldów z lat 90-ych a to co teraz robią :) Moze odechce mu sie :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 km w 2 dni w 2 osoby z tobałami dawał radę i nienarzekał. potrzebuję jakiś silny argument

 

Jak Twój brat to rzeczywiście zrobił, to jest gigant :clap: i na wszystkim mu będzie wygodnie. Szczególny podziw zaś za twardą d..pę lub d..pkę dla plecaczka, bo mój plecaczek kłuł mnie w boki co ok. 50km, domagając się postoju, gdy podróżowaliśmy w miniony długi weekend gienkiem250 mojego synala. Właśnie z powodu koszmarnie niewygodnej (czytaj: miękkiej) dla pasażera kanapy.

 

A swoją drogą Twój brat to dorosły chłopczyk już przecie. Dlaczego nie uszanować jego wyboru? Jego pieniądze, jego wybór. Jednemu podoba się matka, drugiemu córka. :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe doradzaj mu Intruza, spróbuje go to będzie inaczej gadał, elastyczność, niezawodność, mało pali... No nic więcej nie moge napisac od kolegów wyzej :) . Do dalekich podrózy owszem tez sie nadaje. Nie mówcie, ze jakis nie wygodny, a na gienku 250, 1500km to wyczyn ;) . Kiedyś ludzie w Polsce tak śmigali :clap: . Mój tata za młodu na jawkach 50, simkach, nad morze z Częstochowy śmigał i wracał, było lux. Ale dobrobyt w tej Polsce :clap: . Wracając do tematu za 15tys to spokojnie Intruza kupiszi to juz taki lux będzie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez LU-cash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz ze czytales co na temat Intruza, pisza jego uzytkownicy,

same ohy i ahy, a co na temat enfielda,.

A tak na powaznie mam kolege co smigal fieldem przez dwa latka,

powiedzial ze moto fajne ale dla majsterkowicza

dzis smiga juz na jakies yamci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...