Skocz do zawartości

LUZ w 251


shalashaska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem wygląda następująco.Z znajdowniem luzu zawsze miałem problem.Jakiś czas temu zaczęło mi szlajać sprzegło,wymieniłem cały komplet tarcz i w związku z tym zaczęlo mi ciągnąć.Więc wymieniłem dwie nowe tarcze na stare i teraz jest dobrze ze sprzegłem.Pomimo tego problem z znajdowaniem luzu nadal pozostał.Ale jeżeli moto mam zgaszone to bez problemowo mogę wrzucić luz jednym palcem,ale nogą nie.A na odpalonym muszę się trochę namęczyć.Dziwne to trochę.Gdzieś swojego czasu słyszałem że pod spodem obok korka spustu oleju jest drugi korek a pod nim sprężynka z kulką 8mm i że wystarczy założyć mocniejszą sprężynkę.Owy korek odkręciłem ale nic mi nie wypadło i nie znalazłem w otworze żadnej sprężynki i kulki tylko wymacałem głęboko jakiś sworzeń o grubości około 3/4mm który pod naciskiem palca się wciska i sam wyciska więc działa na niego jakaś siła(sprężyna?).Korek od kulki jest na klucz 17 i posiada magnes,a korek do spsutu oleju jest na klucz 18.Czy ten korek od sprężynki jest okey?Od czego mogę założyć ową sprężynkę.Natomiast zasięgłem opini znajomego kolegi który dawnymi czasami bawił się etkami i powiedział mi że bym tego korka nie ruszał i broń Cie Panie Boże bym w tym czasie zmieniał biegi bo rozsypie mi się skrzynia.Muwi że winą są wodziki.Na innym forum założyłem podobny temat http://www.mz-club.pl/viewtopic.php?p=34772#34772 i tam piszą że śmiało mogę wykręcać tą sróbkę.Co zrobić?

 

http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://imageshack.us/ nie mam elementu 23 i 24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam sprzęgło w etz 250 (251) jest wredne. Nigdy nie mogłem go prawidłowo wyregulować (po pewnym czasie całe sprzęgło było nowe). Zawsze ciągneło bardziej lub mniej. Na luz włączałem przy dojeżdżaniu do mniejsca postoju. Nie było innej metody po zatrzymaniu dało się wrzucić tylko 1 lub 2.

 

Co do tej kulki to wykręcałem tą śrube kulka wypadła potem złożyłem i nic się nie stało. Podejrzewam że skrzynia działa nawet bez tego (nie pamiętam możliwe że sprawdzałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie taki sam przypadek. Juz nie raz rozkrecalem silnik zeby sprawdzicz czego to wina ale sie nie udalo. Po prostu trzeba sie przyzwyczaic do tego ze na postoju nie da sie wbic luzu. U mnie zeby wrzucic luz motocykl musi byc w ruchu ;/ wtedy delikatnie z 1 bez sprzegla szukam luzu... to najlepszy sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rider41

Nie miałem do czynienia z 251 ale to ten sam silnik co w 250, więc się wypowiem. Sprężynka i kulka są konieczne do włączania luzu, blokują wałek krzywkowy na położeniu biegu jałowego, one muszą tam być! Może ktoś kiedyś ich nie zamontował przy składaniu silnika? Ich brak na 99% jest powodem nieznajdywania luzu. Być może zeskoczyły i chulają sobie po silniku, ale to przecież byś zauważył...Tak czy siak sprężynkę z kulką musisz zamontować w położeniu biegu luzem. Tą śrubę można bez obawy wykręcać, ale tylko w położeniu "luz" i faktycznie broń Boże wtedy ruszać dźwignią zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka ma ulatwic wlaczenie luzu w etkach, na odpalonym silniku moto musi sie lekko toczyc zeby luz wrzucic ten typ tak ma i tyle :-) kulka kiedy jest za mala albo za slaba sprezyna moze wypasc i nabruzdzic w skrzyni jezeli chodzi o ta srube to ja sie zawsze mylilem i przy wynianie oleju odkrecalem ta od kulki kulka ginela i musialem szukac nowej :-)

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...