Skocz do zawartości

Problem z hamulcem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Yamahe DT 80 LC 2 - przód tarcza. Skończyły się klocki i czas na zmiane. Wszystko pięknie, ładnie: nowe klocki GoldFren, nowy płyn hamulcowy, nowy odpowietrznik(stary był złamany :/), nowa pompka hamulcowa(stara przestala działać :/). Tarcza w dobrym stanie, przewody też. Układ odpowietrzony a nie ma hamowania, jest tylko spowolnianie :/. Klamka jest miękka, ale gdy podpompuje to NIE robi się twardsza więc nie jest zapowietrzony(odpowietrznie zrobili mi w servisie). I teraz pytanie: dlaczego nie hamuje?? Zauważyłem ze da się ustawiać odległość klocków od tarczy(chyba) może to mieć jakiś wpływ?? Proszę o pomoc, od tygodnia jestem uziemiony przez ten hamulec :icon_razz:. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Yamahe DT 80 LC 2 - przód tarcza. Skończyły się klocki i czas na zmiane. Wszystko pięknie, ładnie: nowe klocki GoldFren, nowy płyn hamulcowy, nowy odpowietrznik(stary był złamany :/), nowa pompka hamulcowa(stara przestala działać :/). Tarcza w dobrym stanie, przewody też. Układ odpowietrzony a nie ma hamowania, jest tylko spowolnianie :/. Klamka jest miękka, ale gdy podpompuje to NIE robi się twardsza więc nie jest zapowietrzony(odpowietrznie zrobili mi w servisie). I teraz pytanie: dlaczego nie hamuje?? Zauważyłem ze da się ustawiać odległość klocków od tarczy(chyba) może to mieć jakiś wpływ?? Proszę o pomoc, od tygodnia jestem uziemiony przez ten hamulec :icon_razz:. pzdr

 

Czyściłeś i smarowałeś prowadnice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, cytat idealnie odzwierciedla twoja sytuacje. Jesli napewno uklad jest dobrze odpowietrzony to poprostu klocki sie musza dotrzec zeby dobrze wspolpracowaly z tarczą!

 

Pozdro!

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki bodek_o :icon_razz:

"Skuteczność hamulców na początku jest bardzo mała, a klamka jest jakby bardziej miękka - to normalne."

Mozliwe ze to jest u mnie teraz? DOcieranie klocków??

 

Prawdopodobnie. Pojeździj trochę i zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takiej robocie przydało by się odtłuścić tarczę hamulcową . Możliwe że nowa pompa nie jest fabrycznie nowa ? Klamka odbija z powrotem do końca ? Tłoczek też ? Spróbuj prześledzić drogę płynu hamlcowego i pochyl motocykl tak ,żeby powietrze samo znalazło sobie ujście do góry ,np przez noc . To może nie pomóc jeśli przewody masz w stalowym oplocie

 

Mój motocykl myję szamponem z woskiem i po myciu daje się odczuć pogorszenie hamowania .Dlatego teraz zasłaniam tarcze podczas mycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze odtłuściłem, klocki też. To jest enduro więc błoto, woda i piach nie powinny mieć negatywnego skutku na hamowanie, tak producent zapewniał przy tym modelu klocków...Myślę że to sprawa dotarcia, na opakowaniu pisało ze 100 mil należy, a ja dopiero jakieś 20 pare kilometrów zrobiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze odtłuściłem, klocki też. To jest enduro więc błoto, woda i piach nie powinny mieć negatywnego skutku na hamowanie, tak producent zapewniał przy tym modelu klocków...Myślę że to sprawa dotarcia, na opakowaniu pisało ze 100 mil należy, a ja dopiero jakieś 20 pare kilometrów zrobiłem...

 

A czy tarcze przypadkiem nie są zużyte i nie sporych rantów na których opiera się nowy klocek? Jeśli tak to może pomóc :

a) wymiana tarcz (jeśli osiągneły już grubość minimalnę)

b) podpiłowanie klocków na brzegach żeby mogły ułożyć się na rancie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tarcze przypadkiem nie są zużyte i nie sporych rantów na których opiera się nowy klocek? Jeśli tak to może pomóc :

a) wymiana tarcz (jeśli osiągneły już grubość minimalnę)

b) podpiłowanie klocków na brzegach żeby mogły ułożyć się na rancie

To odpada, tarcze są w dobrym stanie. Pozostaj mi tylko jeździć i docierać klocki - 100 mil to będzie jakieś 184 km...Pzdr & dzięki za pomoc. W razie problemów będe pytał :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...