Skocz do zawartości

CZ-350 jak jeździc bez akumulatora ??!!


Skate
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem o takim czymś że CZ-350 mozna odpalic bez akumulatora normalnie ze światłami i ze wszystkim. Tylko ze nie mam pojęcia jak to zrobic. Może macie jakieś schematy jak i z czym to wszystko połączyc?? Zaznacze ze mam CZ-350 z instalacją 6V :icon_razz: bede wdzięczny za pomoc. :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o takim czymś że CZ-350 mozna odpalic bez akumulatora normalnie ze światłami i ze wszystkim. Tylko ze nie mam pojęcia jak to zrobic. Może macie jakieś schematy jak i z czym to wszystko połączyc?? Zaznacze ze mam CZ-350 z instalacją 6V :icon_razz: bede wdzięczny za pomoc. :clap:

 

 

Jawa i CZ z instalacja 6v ma pradnice pradu stalego.w zwiazku z czym mozliwe jest awaryjne uruchomienie silnika przy calkowicie wyladowanym akumulatorze a nawet bez i kontynuowanie jazdy. Nie polecam natomiast tego trybu docelowo, a jedynie w celu awaryjnego dojechania do domu czydo warsztatu.

Motocykl uruchamiamy pchajac na II biegu z mozliwie najwyzsza predkoscia, najlepiej z pomoca drugiej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze i tak jak rambi pisze. a czy nie wystarczyloby polaczyc przewodu masowego z dodatnim? znaczy sie to, co laczymy do aku(klemy?)

ja tak mialem podlaczone w hondzie mbx, bez polaczenia w ten sposob moto w ogole nie smigalo.,

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magneto powiedz mi więc jeśli miałeś rozłączony tzn odłączony akumulator to nie chciał wogle zapalic nie miał iskry czy miał iskre ale nie palił ??

Edytowane przez omka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze i tak jak rambi pisze. a czy nie wystarczyloby polaczyc przewodu masowego z dodatnim? znaczy sie to, co laczymy do aku(klemy?)

 

jak zlaczysz klemy, bez aku, to tak jak bys zrobil zwarcie i wobec tego nic nie bedzie dzialac, a przy odrobinie szczescia mozna cos jeszcze spalic.

Wystaczy troche pomyslec : wszystkie odbiorniki sa polaczone rownolegle tzn jedna koncowka do plusa a druga do minusa, tak samo pradnica. A jezeli zlaczysz plus z minusem to .... ?

 

Z iskrownikiem oraz niektorymi alternatorami to nie ma problemu aby jezdzic bez aku gdyz tam mamy caly czas pole magnetyczne (magnes staly). Pradnica musi miec troche wieksze obroty aby "zaskoczyc".

Oczywiscie klemy musza byc odizolowane od siebie tzn rozlaczone.

Ogolnie to nie polecam jezdzic bez aku (pradnica musi byc bardzo dobra, a i tak na wolnych obrotach moze gasnac). Lepiej kupic aku i sobie zdrowia nie marnowac. Taki maly akumulator 6V to chyba nie majatek ?

Edytowane przez ural_zgora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokladnie :icon_razz: ale do konca obojetne to nie jest .Bo jesli masz za mala liczbe ampero godzin to po prostu szybciej zuzyjesz prad aku niz zdazysz naladowac.Wieksza ilosc AH nie jest juz zlym rozwiazaniem.Ah to jakby ile amperow mozesz uzyskac bez ladowania w ciagu godziny.Ja mam 5,5 a wymagany jest 4.Wolalem kupic 5,5 niz 3 :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki jesli ten sposob nie jest zarewalycyjny to z niego rezygnuje a jeszcze jedno pytanko do CZ-350 ile Ah pownien miec akumulator czy to obojetne ??

 

rozgladaj sie za bateria w granicach 12Ah. Przed zakupem zmierz dokladnie baterie oraz miejsce ktorym dysponujesz w motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZ posiada prądnice prądu stałego która nie ma w środku magneesów stałych i w związku z tym potrzebuje prądu wzbudzenia żeby dalej "sama z siebie" wytwarzała prąd. Mówią prościej musisz podłączyć jakiś aku np od samochdu zapchnąć albo odpalić z kopa jeśli da rade jak odpali to zwększ obroty i odłącz aku, jeśli masz sprawny regulator to powinien chodzić. Ale jak podłaczysz aku 12 to ci sie żarówki w kontrolkach poprzepalają (chyba że masz na 12 żarówki a często tak bywa :) ). Albo wez 2 baterie 4,5V połącz szeregowo (+ z -) tak zeby bylo 9v żarówki powinny to przerzyć ;) morzesz też wykombinować jakąś konstrukcje z z innych bateri tak zeby bylo z 7-8V.

 

 

P.S. nie bój sie że coś spalisz jak podłączysz aku 12V do instalacji 6V , jedyne co morze dostać po du..e to żarówki cewki ani kondensatory napewno nie padną. Aha i jeszcze jedno, jak odpalisz na bateriach to po odpaleniu je odłacz bo moga sie "troche" nagrzać i wybuchnąć. Myśle, że to co napisałem ci pomorze, jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz............napisz czy odpalił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co sobie utrudniać skora za całkiem nieduze pieniądze możan mieć dobry akumulator. Na giełdzie ceny zaczynają się od 30 zł. Ja kupiłem 10Ah za troszkie ponad 40 zł. Szkoda zdrowia na jakieś cudowanie. W sytuacjach awaryjnych to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze sprobuje z tymi bateriami ;) ale jednak kupie akumulaor tylko ze w serwisówce od CZ-350 przeczytałem ze akumulator powinien byc 6 V 14Ah ale nie moge go u siebie w miescie dostac ale maja za to 6V 12Ah czy moge kupic 12Ah nie bedzie źłe ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry będzie przecież to nie ścigant :icon_twisted: . Może w innych motocyklach była by duża różnica ale w CZ to może być.

 

Ale ja osobiście to bym lepiej poszukał 14Ah bo po dłuższym czasie użytkowania może być różnica.

 

POZDRO

 

 

Jednak może będzie i dobry ten 12Ah bo na http://www.motomat.pl/motocykle.php?marka=...efae56171442bc2 jest nawet 6 V 11Ah.

 

Ale napewno dłuższą żywotność będzie miał 14Ah.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...