Skocz do zawartości

Punkty karne, jakktoś ma prawko....


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli po pijanemu jedziesz np. rowerem a masz prawo jazdu to ci je zabiorą i cześć pieśni

 

Ale mozesz jechac pijany jak meserszmit wierzchem na koniu i zadnego prawka Ci za to nie zabiora :wink: .

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem , że koń jest trzeźwy , he he he .

Niestety tak nie jest - koń lub zaprzęg również jest w pewnym sensie pojazdem , jeśli porusza się po drodze publicznej. Jeśli są znaki zakazujące wjazdu zaprzęgom , to oznacza iż są one pełnoprawnym użytkownikiem.

PS. Mam własne konie , ale do dzisiaj nie wiem gdzie koniowi zrobić badania techniczne - weterynarz nie chce tego zrobić , bo twierdzi , że nie ma uprawnień, he he he .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie pytanie apropo tematu....

 

Znajomy (17lat) jechał w zimie autem bez prawka na łuku wpadł w poslizg wyleciał do rowy skasował lekko auto i rozwalił brame gosciowi, gdy auto stało w rowie , skoczył do domu po starego zeby wyciągnąć auto.... gdy wrocili na miejscu byla policja wszystko wyjasnili ....... kumpel mowi do policjanta ze skoczył do domu po ojca a ten zapisał ze uciekł z miejsca zdarzenia :wink: , sprawa w sadzie ma byc za miesiąc , ale raczej pewne jest ze bedzie miał odroczke prawka na 3 lata ( tak mu powiedziala znajoma policjantka), problem polega na tym ze podobno tez nie moze jezdzic motorowerem i rowerem :) , ama teraz takie pytanko jezeli zatrzyma go policja na rowerze i sprawdzą jego dane to czy cos mu mogą zrobic ?

 

(dzieki za odp, kumpel sie boi rowerem jezdzic :cool: )

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej pewne jest ze bedzie miał odroczke prawka na 3 lata ( tak mu powiedziala znajoma policjantka), problem polega na tym ze podobno tez nie moze jezdzic motorowerem i rowerem :wink: , ama teraz takie pytanko jezeli zatrzyma go policja na rowerze i sprawdzą jego dane to czy cos mu mogą zrobic ?

Na 99,99% ujdzie mu płazem.

Swoją drogą, zawsze mnie zastanawiało, jak to jest z tymi zakazami prowadzenia "wszelkich pojazdów mechanicznych". Gdzieś kiedyś czytałem interpretację prawnika, który twierdził, że rowery i motorowery pod ten zakaz nie podpadają. Byłoby to nieco dziwne, tak jak to, że motorowery nie zaliczają się do pojazdów silnikowych (w naszym orzecznictwie wszystko jest możliwe :) ); z drugiej strony zabronienie komuś uprawiania sportu, jakim jest jazda na rowerze, zakrawałoby na naruszenie elementarnych praw człowieka. :cool: Tak samo, dziwnym by było, gdyby na skuterze 50 ccm mogła jeździć pełnoletnia osoba nieposiadająca żadnych uprawnień (karta (moto)rowerowa, prawo jazdy), mająca blade pojęcie o ruchu drogowym, a nie mógłby nań wsiąść człowiek, któremu zdarzyło się prowadzić samochód na podwójnym gazie.

 

 

 

I myslisz ze by ich nie zatrzymali?

Zdecydowanej większości na pewno nie. A przecież nie o rozpętanie wojny tu chodzi, lecz o zgodną koegzystencję cywili z nie-cywilami, nieprawdaż?

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polskie prawo jest tak dziurawe, ze zawsze mozna cos wykombinowac zeby uniknąc kary lub ewentualnie ja zminieszyć, mam na myśli przypadki nietypowe, np jazda na hulajnodze p opijaku czy na koniu. :)

 

Przypomnial mi sie taki przypadek kilku pasjonatów rowerkow jednokołowych ( nie pamietam jak sie nazywaja te rowery), byli dreczeni przez wrednego dzielnicowego, poniewarz gdzies tam jest napisane ze na rowerze nie wolna jedzic na jednym kole w miejscach publicznyh, ... finalem sprawy ponoc byla sprawa w sadzie i zakfalifikowanie roerow jednokołowych jako pojazdow o przeznaczeniu sportowym.

 

Do polskich realiow najlepiej pasuje chyba lekko zmnienione powiedzenie "... dajcie mi paragraf a ja go ominę..." :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem , że koń jest trzeźwy , he he he .

Niestety tak nie jest - koń lub zaprzęg również jest w pewnym sensie pojazdem , jeśli porusza się po drodze publicznej. Jeśli są znaki zakazujące wjazdu zaprzęgom , to oznacza iż są one pełnoprawnym użytkownikiem.

PS. Mam własne konie , ale do dzisiaj nie wiem gdzie koniowi zrobić badania techniczne - weterynarz nie chce tego zrobić , bo twierdzi , że nie ma uprawnień, he he he .

 

Kon jest pojazdem???? :wink: Pojazdem jest bryczka, zaprzeg czy inne jeszcze ustrojstwa "przylaczone" do konia. Kon z siodlem (lub bez) i pijanym "kierowca" absolutnie nie jest pojazdem i absolunie nie mozna stosowac do nich art. 178a kk.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wolno być na bani kiedy się jeżdzi konno.Prowadzic również go wtedy nie wolno. Zatem jak potraktowac takie wykroczenie ???

Chyba , że koń odpowiada za jeżdżca , he he he .

A jak koń się przestraszy głośnego tłumika i jeździec spadnie to co ??? Jak zakwalifikować takie zdarzenie , bo nikt nie ma wpływu na płochliwosć zwierzecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty rolnik pewnie odpowiedzialby, ze w takiej sytuacji kon i tak wie lepiej jak jechac i gdzie jechac :rolleyes: .

 

Ale rzeczywiscie na gruncie prawa problem jest nieco dziwny. Skoro nie mozna tego zakwalifikowac z art. 178a kk to ja bym to kwalifikowal pod przepis o stwarzaniu zagrozenia na drodze - tam fakultatywnie mozna orzec zakaz prowadzenia pojazdow mechaniczny [ktory znowu i tak nie bedzie dotyczyl jazdy wierzchem na koniu :) ].

 

Bledne kolo...

 

PS> dzis "wybronilem" kolesia od udzialu w bojce, a ten na koniec mi mowi, ze ma kolejny "problem" - zgarneli go przy jezdzie rowerem po pijaku.... :icon_twisted: . Ale do sadu przyjech oczywiscie rowerem (dobrze, ze chociaz tym razem byl trzezwy).

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...