Skocz do zawartości

Dt 80


Kali00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jeździłem sobie po polach na dt80LC mojej , i nagle zaczęła mi dziwnie chodzić,tak jakby coś szeleściło stukało w silniku więc ją zgasiłem.Dodam,że moto było słabe u dołu nie chciało nawet przymieszać w miejscu..Zgasiłem od razu jak usłyszałem dziwne odgłosy w silniku i później juz nie chciała odpalić. :/ Jak próbowałem odpalać to strzelało coś z gaxnika lub tłumika (nie wiem bo byłem w kasku) Przeczyściłem gaźnik..OWszem było troche syfu,ale teraz dalej nie chce palić :icon_twisted: Co zrobić..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś w silniku to najlepiej pokolej rozbierać i patrzeć. to może być pierścień, łożyska na wale, w karterach.. dużo możliwości. na początek zwykle zdejmuje sie cylinder i patrzy czy nie ma luzu na wale i czy cylinder oraz pierścienie są w porządku. jak to nie pomoze szukasz dalej do skutku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub odkrec klape od zaploinu i zobacz czy sie nie odkrecil luib przestawil mialem tak kiedys ze jechalem i nagle cos szczelilo odkrecilem klape i okazalo sie ze odkrecil sie zaplon lub mozliwe ze magneto ci sie odkrecilo i zerwalo klin nie odpalisz jej i bedzie strzelac lub cos nie tak z pierscieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem- tak jak mówił kolega Zysio jest to klin. Odkręć zobacz. Jak nie to szukaj dalej :D I napisz co znalazłeś

Pozdr. Magik

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Na 99% poszły ci pierscienie a jak piersciebie to pewnie tez tłok..... Lecz zanim zdejmiesz cylinder sprawdz klin na magnecie jesli jest ok to mozesz sciagac cylinder.

Powodzenia i oby to był tylko klin...

 

Przykro mi, ale nic dodać nic ująć :wink: :biggrin: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...