Skocz do zawartości

Jakim sposobem odpalić etkę.


Pastor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam MZ ETZ 251 89r, zapłon elektroniczny. Motor jest po remoncie stał od remontu jakieś 8 miesięcy nic nie ruszany nawet nie odpalany był silnik po remoncie. Motor cały był rozkładany, w celu pomalowania. Złożyłem go już, wszystko jest ok, iskra jest. Silnik nie chce odpalić, czasem jak coś w gaźniku pokręcę to co i raz strzela z tłumika, jkby chciał załapać, ale nie może. Świeca jest mokra(wilgotna), świeca to isolator special czy cóś takiego. Próbowałem go też z popychu ale, koło tylko sie ;) ślizga . w ogóle nie mam już pomysłów na to. Olej w mieszance to jakiś castrol super ...... do 2T, a w skrzyni też castrol 80W.

Prosze o pomoc!!

za wszstkie odpowiedzi serdecznie dziękuję :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz zaplon, wymien swiece- mi jak strzelal z tlumika to swieca padla, sprawdz gaznik, najlepiej wykrec dysze w gazniku i je przedmuchaj, ewentualnie wyreguluj gaznik ( chyba ze na takim ustwieniu dzialala wczesniej to nie reguluj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze zaplon masz zle ustawiony? jak strzelilo z tlumika to zapewne zaplon ale co ci sprzeglo sie slizga?

Zapłon ustawiałem zegarem na jakieś 2,7 przed GMP, a motor można pchać na 1 tylko ciężko trochę jest i jak puszczam sprzęgło to jeszcze ciężej, czyli chyba tak ma być. Aha jak kopie na sprzęgle to wał się nie kręci, czyli chyba ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien swiece na inna moze cieplota zla

zerkinij na impulsator jak jest przykrecony powinny byc slady na obudowie alternatora pod nim jak byl dawniej przykrecony

po remoncie jest sporo chemikaliow w silniku i to moze przez nie swieca jest mokra a paliwo nie dochodzi podlej troszke do cylindra sprawdz kranik lubi nawalac po dlugim postoju sprawdz zaworek iglicowy w gazniku i poziom paliwa

sprawdz elektryke przewody akumulator jak jest slaby to nie odpali etka potrzebuje sporo pradu bezpieczniki sniedzieja

sprawdz czy zaciaga ssanie

????????????

 

acha i sprobuj tak

wylaczony kluczyk wlacz ssanie kopnij 2 razy

wlacz kluczyk wylacz ssanie kopnij 2razy

powtorz jeszcze raz

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce odpalać etke na pych to robi się to tak:

Trzeba pchać na luzie i włączyć 2 bieg po zakręceniu silnika bez sprzęgła włączamy na 1 i w tej chwili powinna odpalić. Przeczytałem w książce bo przez tydzień jeździłem bez akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce odpalać etke na pych to robi się to tak:

Trzeba pchać na luzie i włączyć 2 bieg po zakręceniu silnika bez sprzęgła włączamy na 1 i w tej chwili powinna odpalić. Przeczytałem w książce bo przez tydzień jeździłem bez akumulatora.

gdzie zes to przeczytal??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam świetny sposób na odpalanie silnika ! podłączam wiertarkę od strony zapłonu i jazda, przy 3 tys obr nie ba ta żeby nie odpalił, ostatnio odpaliłem tak glebogryzarkę (4T 150cc) która ma zajebistą komprechę

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzyChules

mam świetny sposób na odpalanie silnika ! podłączam wiertarkę od strony zapłonu i jazda, przy 3 tys obr nie ba ta żeby nie odpalił, ostatnio odpaliłem tak glebogryzarkę (4T 150cc) która ma zajebistą komprechę

ja przez takie odpalanie motorynki stracilem wiertarke

trzebabylo troche pokrecic by dziada odpalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takie cuda robie 500wattowym boshem, zwiększam moc stopniowo żeby wiertarki nie spalić, dopiero jak się rozkręci daje fullpower, gdy wiertarka ma dość duże obroty to wątpie zeby się przegrzała

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...