Skocz do zawartości

Jaki olej przy docieraniu ??? (wsk 125)


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki waszym zdaniem olej lepiej zastosować w okresie docierania silnika po remoncie???

 

Mechanik ktory robił szlif - odradzał stosowanie w tym okresie syntetycznego oleju do dwusuwów - powiedział żeby docierac na Miksolu :icon_mrgreen:

 

Biorąc po uwagę lepsze własności smarne syntetyku i lepsze trzymanie filmu olejowego wydawałoby się że przy takim oleju trudniej o zatarcie w pierwszym etapie docierania.

 

Ale może się mylę.

 

Mam wątpliwosci bo mechanik raczej starej daty i zaufania do "tych nowych wynalazków" nie ma - moim zdaniem niesłusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku nasi dziadkowie, ojcowie i wujowie na luxie i miksolu co lepsi docierali sprzety i wszystko hula po dzien dzisiejszy :bigrazz: jezeli masz wiecej szelestow to zastosuj syntetyk badz polsyntetyk na pewno jej nie zaszkodzi....

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jest sens lac lepszy olej! Ja w WSK 175, i innych sprzetach stosuje półsyntetyk Orlen 2T (kosztuje ok 12zl) tak wiec wydatek nie jest duzo wiekszy niz jak bys mial kupic Mixol, a jednak musze przyznac ze na tym oleju motocykl mniej kopci i baredzo ladnie pracuje! Jesli masz silnik po remoncie to lej juz jak najlepsze nowoczesne oleje. Kiedys jezdzili na mixolach i Luxach bo innych nie mieli i wtedy tamte oleje byly najlepsze, a teraz mamy do wyboru cała game roznych oleji ktore sa owiele lepsze i owiele lepiej chronia i oczyszczaja silnik z nagaru. Polecam Ci stosowanie tego oleju co ja, bo jest tani o dobry!

Pozdro - Julas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...