Skocz do zawartości

strzelanie z wydechow


thefex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak sie zastanawiam od jakiegos czasu.. jak sie "strzela" z wydechow?

i czy jest to szkodliwe?

nie to ze chce to robic (bez skojarzen zboczency :( ) ale po prostu zastanawiam sie nad mechanizmem tegoz procesu

 

pamietam ze kiedys kolega strzelal z tlumika w maluchu wylaczajac na chwile zaplon

 

a moj romet tez strzelal z rury, bo mial zle ustawiony zaplon.. raz tak j*b**lo, ze mi koncowke tlumika urwalo :buttrock:

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre rady zawsze w cenie widzę - po co kręcić na maxa i nadwyrężać silnik, skoro większość moto i tak strzela już z niższych obrotów? Sam mechanizm jest prosty: dajesz gazu, wyłączasz zapłon - niespalona w cylindrze mieszanka przedostaje się do wydechów, włączasz zapłon - iskra powoduje eksplozję :buttrock: Działa tylko przy gaźnikowcach. Teoretycznie jest to szkodliwe, czego przykładem jest przygoda Dziekiego_YZF, ale praktycznie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre rady zawsze w cenie widzę - po co kręcić na maxa i nadwyrężać silnik, skoro większość moto i tak strzela już z niższych obrotów?

heh :( ja nawet nie muszę wyłączać zapłonu, mój pięknie strzela przy hamowaniu silnikiem, tak przy 3 tys obrotów.

Nie byłem na spotkaniu/zlocie gdzie nie byłoby kanonady w wydechów... :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja się swoim pochwalę:

moje szczały

przy przelotowych wydechach wystarczy zchodzic z wysokich obrotów i przy 4-6k/min kilka razy walnie marchewkę.

bez tego to sobie już życia nie wyobrażam :(.

a co do wypalania gniazd/zaworów - no cóż... była tutaj dyskusja jakieś 2 lata temu, w której z resztą brałem udział jako wywrotowiec.

mam na budziku 61kkm, wolny (strzelający) wydech od jakichś 30kkm i motocykl chodzi jak marzenie.

trzeba jeno dbac i wszystkie regulacje/wymiany robic na czas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...po co kręcić na maxa i nadwyrężać silnik, skoro większość moto i tak strzela już z niższych obrotów? Sam mechanizm jest prosty: dajesz gazu, wyłączasz zapłon - niespalona w cylindrze mieszanka przedostaje się do wydechów, włączasz zapłon - iskra powoduje eksplozję :buttrock: Działa tylko przy gaźnikowcach. ... :(

 

słuszna uwaga, choć ja spotykałem się tylko z "katami" do odcięcia. Ludzie to wyobraźni i wiedzy przede wszystkim nie mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, spoczko, dzieki za info

ale raczej nie bede strzelal z wydechow.. szkoda mi sprzeta, na ktorego tak dlugo zbieralem kase ;)

 

poza tym to chyba nie wypada zeby endurowiec strzelal z rury, nie? :crossy:

juz bardziej odpowiednie byloby wjechanie na trawnik i zmielenie ziemi :flesje:

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...