Skocz do zawartości

V-Star a Drag Star


rzemol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli z tego co piszesz wynika, że przełożenie modułu od V-Stara do Drag Stara da mu lepszą dynamikę? O spalaniu już nie wspominając...

 

 

Poproś kogoś kto ma V-Stara 1100 aby dał Ci się przelecieć kawałek. Będziesz miał porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wizualne różnice, to wersja amerykańskia V star nie ma wyłącznika świateł (swiatła mijania palą się cały czas) i przednie kierunkowskazy też się świecą cały czas (mają żarówki z podwójnymi włóknami). Na przednich lagach i z boku tylnego błotnika są żółte, boczne światełka odblaskowe. Brak oznakowania Vstar na zbiorniku może świadczyć o lakierowaniu, bo oryginalne oznakowanie to naklejka pokryta warstwą bezbarwnego lakieru i nie uda się jej usunąć.

Odnośnie spalania, to mój Drag Star (europejczyk) też pali poniżej 5/100 i to bez żadnych modyfikacji, a jeśli chodzi o zbieranie się to akurat mój wypadł lepiej w porównaniu z amerykańskim kolegą i tu bym tak bardzo nie liczył na lepsze osiągi wersji z za oceanu. Poza tym to identyczne motocykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senio niestety muszę obalić Twoją tezę na temat różnic w module zapłonowym... Obie wersje mają te same parametry silnika tj. 85 Nm/ 2500 obr/min i 62 KM/ 5750 or/min. W Twoim przypadku różnica ta wynika zapewne z tego, że masz inny wydech i zapewne większe dysze w gaźnikach. A numery modułu zapłonowego są inedntyczne w obu wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie jest prawda? :wink:

W sumie będę na dniach w Mitsui Motors to się zapytam jak to jest z tymi modułami...

Ciekawe czy będą wiedzieć i chcieli powiedzieć? :icon_mrgreen:

 

A już miałem nadzieję, że w tym module od V-Stara jest czujnik spalania stukowego albo inne cuda :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś tam różnica w tym module module powinna być, wszak w USA zwykła benzyna ma 89 oktanów, a najlepsza 93 [poza rakietowymi wynalazkami Shella oczywiście]. Wydaje się, że ma to wpływ na spalanie i powinno być odzwierciedlone w sposobie spalania.

 

Szacuneczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś tam różnica w tym module module powinna być, wszak w USA zwykła benzyna ma 89 oktanów, a najlepsza 93 [poza rakietowymi wynalazkami Shella oczywiście]. Wydaje się, że ma to wpływ na spalanie i powinno być odzwierciedlone w sposobie spalania.

 

 

A co to ma do rzeczy? Drag star pojechałby i na benzynie o mniejszej liczbie oktanów. I pewnie nawet nie zauważyłóbyś róznicy :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak sie sklada ze ma do rzeczy. Inna wartosc oktanowa = inny kat wyprzedzenia zaplonu, bo inaczej wystapi spalanie stukowe.

 

Tak, tak. Zwłaszcza w motocyklu z tak wysilonym i spręzonym silnikiem jak Drag Star :icon_razz: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wytlumaczysz stosowanie czujnikow spalania stukowego w tak "super wysilonych i sprezonych" silnikach samochodowych? Czyzby tam rzadzily inne prawa?

W porownaniu z motocyklami puszki maja silniki jeszcze mniej wysilone, a jednak takie gadżety sie tam stosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chilo, kolego drogi pewnie mówisz o silnikach 16 zaworowych i z wyższym sprężaniem a niżeli silnik draga... Co do spalania stukowego to im wyższa liczba oktanów tym mniejsza skłonność paliwa do takiego właśnie spalania. Dla porównania fiat 126 p miał sprężanie 8 i 8.6 i jezdzil na paliwie 86 oktan a v star ma 9.3. Wnioski nasuwają się same... Kolego spalanie stukowe jest bezpośrenio związane ze stopniem sprężania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do meritum dyskusji... :banghead:

Właśnie wróciłem z Mitsui Motors i oni twierdzą, że moduły od Drag Stara i V-Stara są identyczne. Mają dokładnie te same numery katalogowe...

Wychodzi na to, że albo Senio ma jakiegoś magicznego V-Stara :) albo rejeting gaźnika + akcesoryjne wydechy sprawiają, że sprzęt odżywa :icon_razz:

 

A ja głupi już chciałem moduł wymieniać... :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...