Skocz do zawartości

Jakie klocki hamulcowe?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów :bigrazz:

Miałem małe problemy z hamulcami w mojej Maximce Xj700X. Rozruszałem porządnie tłoczki, teraz elegancko chodzą, przewód też jest nówka, tarcze są bardzo dobrym stanie, miałem założone klocki Ferodo te twarde, dodam, że było tak jeszcze sporo mięcha na nich, ale były one jakoś tak dziwnie zmiękczone i się hamowało na nich bez szału. Więc kupiłem dwie pary nowych klocków z EBC Brakes miękciejsze o wiele. Dałem 150zł za te dwie pary bo mam oczywiście dwie tarcze :icon_biggrin:

 

Pytanko moje jest następujące: Przepłaciłem?

 

Mogę teraz powiedzieć, że hamuje się o wiele lepiej. Musiałem coś z tym zrobić, bo hamulce to podstawa.

Edytowane przez Hondodajny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet przepłaciłeś to co z tym zrobisz? :biggrin:

Jednakże nie sądzę abyś przepłacił.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka seria EBC, ja kupuje HH sintermetalowe z miedzianą blachą do cięższych maszyn i kosztują 120zł za opakowanie. Gdybyś miał dwie takie paczki za 150zł to zapchałbym Ci PW byle dostać namiary :)

Natomist jeżeli masz organiczne czarne do cięzkich maszyn to myślę, że w najgorszym wypadku przepłaciłeś całe 6zł :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najlepiej hamują oryginały, jednak są obrzydliwie drogie.

Za to wytrzymują kilka razy dłużej od tych "tanich", nie niszczą tarcz i nie wydają dziwnych odgłosów przy hamowaniu.

No chyba że kupisz

miękciejsze o wiele
bo te są najlepsze :icon_mrgreen: Edytowane przez zajc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to wytrzymują kilka razy dłużej od tych "tanich", nie niszczą tarcz i nie wydają dziwnych odgłosów przy hamowaniu.

 

Wszystko się zgadza. Z tym, że nie każdy szuka bezkompromisowości. No i ma się rozumieć, że dla niektórych dać za klocki 150 zł a dać 350-400 zł to jest różnica...

 

Ferodo Platinium po 10 tysiącach były w połowie zużyte, później znowu kupiłem oryginały, więc nie sprawdziłem ile da się na nich wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Niedawno zmieniłem klocki na EBC brakes seria FA088. Przedtem miałem Ferodo, ale się słabiutko na nich hamowało. Tarcze mam zdrowe. Klocki mi zaczęły piszczeć po około 250km to normalne? Przy lekkim hamowaniu zaczynają lekko piszczeć, gdy klamkę wcisnę mocniej problem znika. Pytanko: dotrą się one, czy może problem tkwi od zewnętrznej strony klocków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W m oim dragu też tak mam. Założyłem nowe TRW Lucas i po 100km zaczęły skowytać przy hamowaniu. Wyjąłem przeszlifowałem klocki papierem sciernym i był spokój do pierwszego mocnego hamowania, a jak wiadomo na motorze o to nie trudno. Jak hamuję mocno to jest ok, najgorzej w mieście przy skrzyzowaniach, to tak skowyczą ze wszyscy sie oglądają. Problem rozwiazałem w ten sposób że sie do tego przyzwyczaiłem, a w mieście staram sie hamować tylnym.

Uważam , że jest to wina zbyt twardych klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...