Skocz do zawartości

Olej z odmy cieknie jak z kranu...


Golas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedalej jak wczoraj odpaliłem maszyne by zrobic rundke po osiedlu i...

 

Motocykl zgasł i nie mozna było go odpalic wiec dopchałem go do domu i zrobieram gaźnik a tu zonk z kelektora i filtra wylewa sie olej !!!!

 

Sprawdzam mise a tu sie okazuje ze niema prawie oleju...

 

Dolałem oleju , zapalam moto i...

 

... z odmy tej co łączy filter z silnikiem olej wylewa sie ( prawie ) jak woda z kranu !!!

 

Co sie stąło ?? Jak to naprawić ?? Co mogło to spowodować ?? Wczesniej działał nie nagannie

 

- Mam pojedynczy gaźnik od malucha , podłączony do cylindrów kolektorem z wygietej rury wodnej

- Nie wlałem za duzo oleju , tego jestem pewien

- wczesniej dzialalo wszystko normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy ten silnik podczas pracy nie zachowuje sie jakos dziwnie ? (chodzi na obydwa cylindry ? z odmy ida ostro spaliny? cos stuka itp ?)

Na poczatek proponuje sprawdzic cisnienie sprezania na obydwoch cylindrach.

Moze byc kilka przyczyn:

- wypalona dziura w tloku

- pierscienie pozapiekane w tlokach

- prowadnice ruszaja sie w glowicy (szczegolnie wydechowe)

- cos sie stalo z ta przyslona co sie kreci z walkiem rozrzadu (otwiera i zamyka odme)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy ten silnik podczas pracy nie zachowuje sie jakos dziwnie ? (chodzi na obydwa cylindry ? z odmy ida ostro spaliny? cos stuka itp ?)

 

 

Silnik działa spokojnie , oba cylindry pracują równomiernie , nie zauważyłem zeby z odmy szły spaliny ale spojrze na to

 

Ta przesłona zdawał się być sprawna jak ją zakładałem dwa lata temu podczas "WIELKIEGO REMONTU RUSA"

 

Dzis jak znajde troche czasu to popatrze co sie dzieje z zaworami , może w tym własnie tkwi problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ta przesłona zdawał się być sprawna jak ją zakładałem dwa lata temu podczas "WIELKIEGO REMONTU RUSA"

 

W sumie w tej przeslonie nie ma sie co zepsuc :icon_twisted:

Moga byc tylko dwie mozliwosci:

- kolek prowadzacy ta przeslone zostal sciety, ewentualnie sie obluzowal i wylecial

- kolek jest zbyt krotki i przeslona z niego spada (przeslona ma za duzy luz pomiedzy obudowa a kolem rozrzadu)

Przeslona ta pelni jeszcze funkcje swojego rodzaju odrzutnika oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...