Skocz do zawartości

OC i współwłaściciel


widget
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój tata ma 60% zniżki. Czy jeśli mój tata będzie właścicielem, a ja współwłaścicielem pojazdu to nie będą przysługiwać żadne podwyżki (jest takie coś, że gdy się ma poniżej 25 lat jest +30%) i będzie zniżka 60%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem wpisywany jako współwłaściciel pojazdu (samochodu) z racji tego, że nie miałem zniżek i po to żeby "leciały" mi lata w ubezpieczeniu, ale za każdym razem byłem pytany czy jestem również użytkownikiem pojazdu- wtedy zniżka 60% była pomniejszana o zwyżkę za wiek. Jak się nie przyznasz to w razie kolizji z Twoim udziałem moga zacząć się poważne kłopoty z ubezpieczycielem.

 

W przypadku moto to chyba nie działa, bo ja już jestem na tyle stary;) że nie mam zwyżek, ale współwłaścicielem motocykla jest mój młodszy brat, który nawet nie posiada prawka i nikt nie pytał czy jest użytkownikiem... chyba, że brali Jego prawo jazdy, co mogło mi umknąć:/

 

W każdym bądź razie lepiej mówić prawdę, bo jak przychodzi do oddawania pieniędzy to zawsze jest problem jak nie z jednym to z drugim.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mój tata będzie właścicielem, a ja współwłaścicielem pojazdu to nie będą przysługiwać żadne podwyżki (jest takie coś, że gdy się ma poniżej 25 lat jest +30%) i będzie zniżka 60%?

bedzie wzwyżka

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem wspolwlascicielem,.... i jak placilem OC to pani najpierw wyliczyla skladki dla mnie... (jakies 130% normalnych skladek) a puzniej odliczyla znizki ojca....(60% za staż i bezszkodowa jazde oraz 10% znizka z racji zawodu ojca ) i wszlo mi dokladnie 49 PLN w PZU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak to jest naprawdę?

 

-> wzwyzki z racji wieku nie będzie a znizki Twojego taty bedą obowiązywać - jestem tego pewna bo przechodziłam to 2 tyg temu ubezpieczając swoje 2OO

 

--> dodatkowo Twój tata nie musi być współwłaścicielem/właścicielem pojazdu -> Ty możesz być jedynym właścicielem a Twój tata może być wpisany jako użytkownik w dowodzie rejestracyjnym (potwierdzone notarialnie użyczenie pojazdu -koszt 24 zł) i wtedy też masz znizki i nie ma wzwyzki

 

pozdrawiam,

 

Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...