Skocz do zawartości

Zmiana rozmiarówki opony


R6surfer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma doświadczenia w kwestii założenia opony 120/70 zamiast 120/60 na przód. Mam R6 z 2003, serwisowo jest 120/60 ale przy 70 jest większy wybór opon. Oczywiście zakładam że zmieści się pod błotnik. Chodzi mi bardziej o praktyczne zmiany, jeśli oczywiście takie są ( plusy lub / i minusy).

Z góry dziękuję

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt będzie mniej stabilny na prostej (mniejsza powierzchnia styku), ale za to bardziej ochoczo będzie kładł się w zakręty (większa powierzchnia styku w zakręcie). Motocykl będzie nieco bardziej wrażliwy na wszelkie nierówności, ale za to stanie się bardziej komfortowy (wyższa opona=większe tłumienie). Tyle teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie

Fat pozwolę się z Tobą nie zgodzić. 120 to 120... Co do ochoczego kładzenia się - założylem kiedyś na przód zamiast 110/70-17 110/80-17 i motocykl raczej walił się w zakręcie niz ochoczo w niego wchodził, no ale ja pomykam na er5 więc może się nie znam :icon_mrgreen: Jeżdzisz na r6 więc raczej nie kupowałeś go pod kątem komfortu :biggrin:. A wydaje mi się ze nic nie jest bardziej niekomfortowe niz żle prowadzące sie moto. Moim skromnym zdaniem nie ma co kombinować - załóż to co przewidział producent.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź, wydawać by się mogło, że to niewielka różnica a jednak zdania zaczynają być podzielone. Ale dzięki temu wszyscy skorzystamy. W tej sytuacji jednak wejdę w standard. A tak poza wszystkim, powiem wam jako ciekawostkę, że producent przewiduje do tego moto michały power sproty które akurat nie mają tutaj dobrej opinii (a zamiennie dunlopy 208 i 297).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to Michały pilot power nie maja dobrej opini raczej Pilot sport nie maja. Pilot Power to rewelacja a załozenie 120-70-17 w twojej R6 wyjdzie ci raczej na dobre jezeli lubisz latac bo winklach i od 2003 roku opona miesci sie tam wyzsza bez problemu gorzej z 2001 rocznikiem.Zopini tych co wymienili w R6 powyzej 2002 roku na wyzsze z przodu słyszałem same plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...