Skocz do zawartości

Sprzedam sportowego skutra 70cc o mocy ~27KM-Motorower


weamil99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hm... ja czuję , że gość ma jakieś 14 lat i chciał zaimponować tutaj, na forum. :evil: teraz zobaczył, że forumowicze nie są tak tępi jak przypuszczał i dał sobie spokój :) weamil99 zapraszamy do Abramowic, może tutaj znajdziesz dla siebie jakieś miejsce i dla swojego skuterka pas startowy, na którym będziesz rozwijał takie prędkości!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze:

Wiesz co to jest moment obrotowy silnika?

W dużym uproszczeniu: siła z jaką kręci się wał. Zasada jest taka: im mniejsza pojemność tym mniejszy moment obrotowy. Choćbyś nie wiem jak stunigował dużo momentu obrotowego nie podniesiesz. Moc można podnieść (wzór P=W*s) ponieważ zwiększasz obroty (przesunięcie s), ale dużo większej siły z jaką kręci się silnik nie uzyskasz.

 

Po drugie:

Mam Yamahę XT - 600, jedną z mocniejszych wersji (55 kM). Jedzie ona max 150 km/h.

Czy wiesz dlaczego tylko tyle :?:

Bo przełożenia nie pozwalają.

Czy gdybym zmienił przełożenia pojechała by więcej :?:

Być może tak, ale nie dużo więcej.

A czy wiesz czemu niedużo więcej :?:

Ano dlatego, że areodynamika nie pozwoliła by. Zmieniając przełożenia spowodowałbym, że silnik nie dałby rady przełamać oporu powietrza przy tej prędkości. I zdaje się o tym zapomiałeś w swoim wywodzi na temat prędkości twojego skutera. Robiac sprzęt szybszym robisz go jednocześnie słabszym.

 

Aha jeszcze jedno. Mam Vulcana 1500, 70 kM mocy, 132 Nm momentu obr.(twój skuter ma ok. 7-10 Nm) i szczerze mówiac wątpię czy pojedzie 200 km/h.

Podobno tak, ale nie próbowałem. Nie osmieszaj się więc kolego i nie wypisuj takich bzdur bo się całe forum z ciebie śmieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waelim cuś się uciszyl..........już dawno nic nie pisął chyba mu się głupio zrobiło.Może poszedł fure jeszcze troche pottuningować .Mam do ciebie pytanie czy dał byś rade zmieniając przełożenia zrobić tak że jeszcze go nie odpalisz a już jedziesz tak ze 100??W sumie z tą butlą to już tak chyba działa :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to ja sie zastanawiam czy nie sprzedać swojej Sendy... :evil: przypominam, że mój endurak wyposażony jest w dwa podtlenki azotu, pięć turbo-sprężarek, zestaw Dyno-jetów i przerobione wydechy Akrapowica... hm... jak by to przeleiczyć na ludzki język moja maszyna osiaga prędkość około 200km/h. po wymianie przełożenia i po zmianie kół pojedzie jakieś 300 km/h.... :twisted: jeśli chcecie to zrobię pokaz moich umiejetności.. zapraszam o północy 1 czerwca na ulicę centralnej części Afganistanu. dam tam próbkę moich możliwości. :) zainteresowanych kupenm tego boilu proszę o kontakt :) :twisted: po napisaniu tej historii i przeczytaniu historyjki wamila stwierdzam, że nie jestem w stanie dorównać takiemu geniuszowi fantazji :D :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleście wszyscy waemilowi pojechali, chłopiec popadnie za młodu w kompleksy :). Aż mi go szkoda :). Ale tak już jest jak sie ktoś chce wybić na świecie to zaraz go dołóją :D. Pewnie za tego posta ja też nie bede miał miło :evil:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale popatrzcie na to z drugiej strony.. Ile on wam rozrywki dostarczył :lol: - tyle osób mogło się pośmiać i po pisać posty ze swoimi uczuciami :lol: . Chyba wszysc użytkownicy na forum widzieli ten temat i zaglądali żeby sie pośmiać i czasami coś od siebie napisać ! To niczym legenda :evil:, nawet w innych tematach do nigo nawiązują :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no no.... ;-)

widze ze dalej piszecie na moim temacie az milo ale coz ....

Mam małe pytanko czy ktoś był na targach motoryzacyjnych w Poznaniu i widzial te códa tuningu np. malucha przerobionego że ma ....KM i tak nieuwiezycie to niebede nawet mowil hehe ;-)

O skuterku możecie powili zapomiec opchnołem go do Francji ;-)

Ale mam kolejną prawie kompletnie stuningowaną maszynkę... a dokładnie to aprilie rs 125 ccm hehe niebede znowu mowil ile koni wyciagnołem, ale zaledwie ok. 10KM mniej niz wyciągają z niej na wyścigach ;-) i już mam kupca hehe :-) ps. kumplowi przerobiłem skutra na nieco wiekszą pojemność :-) i bedzie ścigał sie pokazowo na wyścigach miejskich pierwszy wyscig bedzie 7-8 czerwca tego roku w malej miescinie niedaleko mnie a dokładnie w Lubawie wiem ze i tak zaden z was nieprzyjedzie ale coż....,

przypuszczalnie bedzie maszynka ta jezdzila jeszcze w Gdańsku i pod Warszawą jak cos to dam znać na forum:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...