Skocz do zawartości

GSXR proszę o pomoc


mierzwa2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Chcę kupić uszczelniacze do przedniego zawieszenia z allegro i koleś prosił mnie o obwód rury zawieszenia przedniego tam gdzie wchodzi pod uszczelniacz. Mam gixera ale nie na miejscu i nie mam jak zmierzyć. Ma ktoś z was taką możliwość? prosze o pomoc to jest gixer 750 1999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupował bym na allegro uszczelniaczy. Cos mi tu śmierdzi jak gościu pyta o średnicę.

Prawdopodobnie sprzedaje zwykłe simmeringi.

A one nie nadają się do zawieszeń ponieważ charakter pracy jest zupełnie inny.

Odżałuj te 10 zł więcej i kup w Larssonie jeżeli chcesz koniecznie zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można brać; jeżeli komplet 2 uszczelniaczy dostaniesz za 25 zł. to jest to b. dobra cena. Ari109 kupiłem parę dni temu, po rabacie dałem 4 dychy.

A tak bajdełej, to sprzedający powinien mieć katalog i po marce, roczniku itp. sam znajdzie odpowiedni rozmiar uszczelniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można brać; jeżeli komplet 2 uszczelniaczy dostaniesz za 25 zł. to jest to b. dobra cena. Ari109 kupiłem parę dni temu, po rabacie dałem 4 dychy.

A tak bajdełej, to sprzedający powinien mieć katalog i po marce, roczniku itp. sam znajdzie odpowiedni rozmiar uszczelniacza

Własnie tez mnie to zaskoczyło no ale może to dla upewnienia się chce sprawdzić itp. Bo podobno są różne modele i najlepiej zmierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

ostatnio kupiłem uszczelniacze tej samej marki w sklepie motocyklowym i zapłaciłem 28 pln więc nie są to jakieś straszne pieniądze. Poza tym jeśli mieszkasz w Jeleniej Górze to podjedź do centrum motocyklowego przy wylocie na wrocław i tam powinni mieć coś takiego na miejscu albo chociaż podadzą numer katalogowy z tej firmy dla danego modelu jeśli mają katalog.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można brać; jeżeli komplet 2 uszczelniaczy dostaniesz za 25 zł. to jest to b. dobra cena. Ari109 kupiłem parę dni temu, po rabacie dałem 4 dychy.

A tak bajdełej, to sprzedający powinien mieć katalog i po marce, roczniku itp. sam znajdzie odpowiedni rozmiar uszczelniacza

 

 

Po pierwsze: Na aukcji koleś pisze, że niby sprzedaje uszczelniacze NTK (co to kurna jest?), a pokazuje zdjęcia uszczelniaczy Ariete. Pisze przy tym, że są one (te NTK) stosowane jako OEM przez producentów, co jest nieprawdą - każdy znany mi japoński producent kładzie w serii jedynie słuszne uszczelniacze firmy NOK. To jak to w końcu? Co on sprzedaje? NTK? Ariete?

 

Po drugie: W życiu nie kupujcie tanich uszczelniaczy do motocykla sportowego, bądź sport-turystycznego, jak ZZR, VFR, ZX, GSXR itd. To pozorna oszczędność - stawiam piwo, jeżeli nie padną po max 5-6 tys km, a jak padną - to przecie od nowa trza wywalać kabonę na robociznę, olej, i nowe uszczelniacze. Nowe uszczelniacze NOK do większości np Kaw - w salonie kosztują za parę około 70 pln, żaden majątek - a jest to wydatek który się opłaca, co na własnej skórze kilkakrotnie przećwiczyłem, podobnie jak kilku naszych (HRG) klientów. Lepiej wydać na uszczelniacze 3x więcej, i poczekać na nie 3 tygodnie w salonie - niż wydać na uszczelniacze 3x mniej, ale za to wymieniać je 5 razy częściej. Moje uszczelniacze w 636 mają już 34 tys od nowości, i ani grama oleju nie puściły. W poprzedniej kawie - oryginały puściły przy ~20, wskutek bardzo, baaardzo intensywnej nauki jazdy na gumie ;> Wsadziłem to co było dostępne od ręki (koledzy odradzali!) - czyli Ariete, puściło po niespełna 1000 km. Wprawdzie producent uznał reklamację, dostałem nowy komplet uszczelniaczy, gadżety, czapeczkę, olej na zmianę - ale to po trzech miesiącach, a tymczasem już od dawna latałem na NOK-ach, i jeździłem na nich bezproblemowo aż do 52kkm, kiedy to kozę mi ukradli.

 

No generalnie - z mojego i klientów doświadczenia wynika, że naprawdę lepiej zainwestować w Uszczelniacze przez duże U, niż pozornie zaoszczędzić kilka złotych. No.

 

--

pzdr

yahoo & 636 '02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...