Skocz do zawartości

Błędy w dowodzie rejestracyjnym


Majusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

.

 

**Nie wiem, czy zauważyliście, że młode laski w biurach itp. zazwyczaj są bardziej przyjaźnie nastawione do ludzi i świata, podczas gdy najbardziej zgryźliwe są stare pudła po menopauzie.

Chyba musze pochodzic wiecej po urzedach bo niewidziałem u mnie w zadnych lasek za okienkiem :P

ale moze jest tak, bo sie wdrażają w pracę i próbuja poprostu żetelnie wykonywać swoje obowiązki, a stare futerały są takie jakie są bo im sie nic niechce i wyglądają emeryturki :banghead:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się w 100% Olsen, może poza jednym:

 

**Nie wiem, czy zauważyliście, że młode laski w biurach itp. zazwyczaj są bardziej przyjaźnie nastawione do ludzi i świata, podczas gdy najbardziej zgryźliwe są stare pudła po menopauzie.

 

Zależy oczywiście kogo mają obsłużyć - te z którymi ja miałem "przyjemność" pracować nie były takie miłe i uprzejme, za to wyrachowane i gburowate, potrafiące okręcić sobie petenta wokół palca. Nawet mimo tego, że petenta traktowały z góry i po chamsku to ten wychodził szczęśliwy i zaskoczony tak miłą obsługą - wcale mu nie przeszkadzało to, że trwało to wszystko krótką godzinkę.

 

Najkrócej urzędników w polskich urzędach można określić tak jak to mówi moja kobieta:

"W urzędach pracują święte krowy co wyżej srają niż dupę mają".

 

Aha - wczoraj się przekonałem, że nie tylko w urzędach tak jest. Byłem w banku z ojczulkiem. Piętnaście okienek a do żadnego nie można podejść. Podchodzimy do pani: "Można?" "Nie! Chwileczkę!", patrzę a paniusia jakiegoś śmiesznego maila sobie czyta ;) Noż qra mać! Przecież nie uciekł by jej ten mail. Dobrze że ja nie muszę korzystać z usług takich banków.

  • Pozdrowionka

Edytowane przez Dybcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy okazji sie spytam ;) Czy jesli w dowodzie mam wybita zla moc motocykla (znaczy sie za duza), mozna to jakos zmienic, bez zbedynch badan technicznych ?

 

Pzdr :icon_eek:

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że Dybcio odpowie Ci na to pytanie bo w tym siedział. ale wg. mnie powinni poprawić.Tzn w moim przypadku mam moc wpisaną w karcie pojazdu i myśle ze to był by podstawowy dowód i argument w urzedzie.Pisz na priv do Dybcia odpowie napewno, chyba ze zaraz tutaj zajrzy i mnie poprawi ;)

pozdro :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co do błędów w dowodzie rejestracyjnym to poprzedni właściciel mojego motocykla miał wbite Virage zamiast Virago. Kiedy byłam przerejestrować sprzęta to po prostu poprosiłam Panią grzecznie, żeby zwróciła uwagę, bo jest błąd i bezproblemowo Pani wpisała w nowy wszystko jak trza.

 

2. Miałam oddać druk PCC1 więc specjalnie wcześniej wstałam (bo pracuję w takich godzinach, że za bardzo nie można nic załatwić), żeby być na 7.30 w Urzędzie Skarbowym i ze spokojem zdążyć do pracy. Więc najpierw ok 15 min stałam przy okienku aż Pani urzędniczka raczyła w ogóle przyjść, usiadła po czym zadzwoniła jej komórka i Pani powiedziała, że ma pilną sprawę rodzinną, córka dzwoni i ona musi z nią natychmiast porozmawiać i ok. 30 min Pani nie było ;)

No i spóźniłam się do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie typ urzędnika, który opisywaliśmy wcześniej :icon_eek:

Posiedzi swoje na d*** od 7 do 15 i do domu.A czy w tych godzinach wiecej filiżanek kawy wypije niz petentów obsłóży to juz niewazne, kasa jest i tylko to sie liczy dla takich ludzi ;)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy okazji sie spytam ;) Czy jesli w dowodzie mam wybita zla moc motocykla (znaczy sie za duza), mozna to jakos zmienic, bez zbedynch badan technicznych ?

 

Pzdr :icon_eek:

Jeżeli błąd powstał w urzędzie, ktoś kto rejestrował źle wpisał to nie widzę problemu. Gorzej jeżeli okaże się, że to diagnosta źle określił moc motocykla i błędnie wpisał na badaniu technicznym. Wtedy będzie już potrzebne badanie techniczne w którym będzie napisana prawidłowa moc.

Podsumowując - na początku trzeba dowiedzieć się skąd ten błąd się tam wziął i kto go popełnił.

  • Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co do błędów w dowodzie rejestracyjnym to poprzedni właściciel mojego motocykla miał wbite Virage zamiast Virago. Kiedy byłam przerejestrować sprzęta to po prostu poprosiłam Panią grzecznie, żeby zwróciła uwagę, bo jest błąd i bezproblemowo Pani wpisała w nowy wszystko jak trza.

 

Hehe - znam to :evil: Takie błędy biorą się z powodu nie wiedzy diagnostów i osób rejestrujących. Diagności różne już rzeczy wpisywali na badaniach. Jako przykład podam taki przypadek auta którego nie miałem przyjemności nigdy spotkać i wątpię żeby taki w ogóle istniał: FORT ESCORD :D

 

2. Miałam oddać druk PCC1 więc specjalnie wcześniej wstałam (bo pracuję w takich godzinach, że za bardzo nie można nic załatwić), żeby być na 7.30 w Urzędzie Skarbowym i ze spokojem zdążyć do pracy. Więc najpierw ok 15 min stałam przy okienku aż Pani urzędniczka raczyła w ogóle przyjść, usiadła po czym zadzwoniła jej komórka i Pani powiedziała, że ma pilną sprawę rodzinną, córka dzwoni i ona musi z nią natychmiast porozmawiać i ok. 30 min Pani nie było :P

No i spóźniłam się do pracy

 

Szczyt bezczelności - niestety takim ludziom nawet jak zwrócisz uwagę to ich to za przeproszeniem pier*li. Ten typ tak ma :D

 

Dybcio niewypłacimy CI sie z browarami za porady prawne :icon_eek: :D

Spoko, spoko ;) Najważniejsze jest to, żeby Wam chociaż trochę pomogły te moje porady ;) ;)

  • Pozdrawiam

Edytowane przez Dybcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie typ urzędnika, który opisywaliśmy wcześniej :icon_eek:

Posiedzi swoje na d*** od 7 do 15 i do domu.A czy w tych godzinach wiecej filiżanek kawy wypije niz petentów obsłóży to juz niewazne, kasa jest i tylko to sie liczy dla takich ludzi ;)

 

Jaka tam kasa? Wierz mi, że takie etaturwy w urzędach nie mogą się poszczycić wysokimi zarobkami, a przede wszystkim ich marne pensyjki w zasadzie nie zależą od żadnych wyników/osiągnięć, tak więc większość z nich nie ma żadnej motywacji, żeby się specjalnie wysilać. Zrywają się codziennie rano do pracki, siedzą tam do późnego popołudnia, a i tak nic z tego nie mają, więc im się nie chce, i błędne koło się zamyka.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka tam kasa? Wierz mi, że takie etaturwy w urzędach nie mogą się poszczycić wysokimi zarobkami, a przede wszystkim ich marne pensyjki w zasadzie nie zależą od żadnych wyników/osiągnięć, tak więc większość z nich nie ma żadnej motywacji, żeby się specjalnie wysilać. Zrywają się codziennie rano do pracki, siedzą tam do późnego popołudnia, a i tak nic z tego nie mają, więc im się nie chce, i błędne koło się zamyka.

Olsen czy Ty przypadkiem nie pracowałeś kiedyś w urzędzie? Piszesz tak jakbyś tam siedział kiedyś :icon_eek: Wszystko to co napisałeś wyżej się zgadza - niestety :P

Ja zrobiłem błąd bo pokazałem, że coś potrafię i głupi myślałem że mnie docenią, awansik i takie tam. Nie w tym kraju ;) Osoby które mają plecy wcale nie muszą się wysilać żeby otrzymać jakieś nagrody i stanowiska, a ty szaraczku zapier... jak dziki wół na swoją pensyjkę. Właściwie można powiedzieć że pracowałem na dwa etaty - rejestrowałem i zajmowałem się komputerami. Niestety żadnej nagrody ani nic nie dostałem mimo tego, że były takowe bonusy u nas w urzędzie. Ale oczywiście zostały rozdane wcześniej. Szczerze mówiąc ja nawet nie wiem kto w tym roku dostał te nagrody u nas w wydziale, a co ważniejsze ZA CO? dostał nagrodę.

Tak jak napisałem parę postów wyżej - sprawiedliwości się nie doświadczy w urzędzie. I nie ważne po której stronie okienka się znajdujesz.

 

No i znów się wkurzyłem - a powiedziałem sobie że się nie będę denerwował na tą robotę - w końcu już tam nie pracuję :D

  • Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli błąd powstał w urzędzie, ktoś kto rejestrował źle wpisał to nie widzę problemu. Gorzej jeżeli okaże się, że to diagnosta źle określił moc motocykla i błędnie wpisał na badaniu technicznym. Wtedy będzie już potrzebne badanie techniczne w którym będzie napisana prawidłowa moc.

Podsumowując - na początku trzeba dowiedzieć się skąd ten błąd się tam wziął i kto go popełnił.

  • Pozdr!

A wiec to bylo tak, ze w starym dowodzie nie bylo mocy wybitej, a urzedniczka sie mnie spytala co ma wybic i ja glupi powiedzialem za duzo... :icon_biggrin:

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olsen czy Ty przypadkiem nie pracowałeś kiedyś w urzędzie? Piszesz tak jakbyś tam siedział kiedyś :icon_biggrin: Wszystko to co napisałeś wyżej się zgadza - niestety :icon_mrgreen:

 

Nigdy nie pracowałem w żadnym urzędzie, ale wielokrotnie - jak chyba każdy z nas - zdany byłem na łaskę i niełaskę urzędni-ków/-czek, poza tym znam kilkoro prywatnie i wiem, jakie mają podejście do swojej pracy, stąd moje uprzedzenia.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...