Skocz do zawartości

"neony"


markos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopie daj sobie spokój z tymi neonami, to jest dobre dla drechów w Golfach. Ja nie mówię czy to jest ładne czy brzydkie, bo to jest kwestia gustu, to jest poprostu wieśniackie i tyle (nie obrażając ludzi ze wsi). Później pojedziesz z włączonymi takimi neonami a ludzie będą patrzyć i mówić: co za...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P A co mają dwie diody w wężyku od paliwa wspólnego z neonem ? :banghead: Niewiem czy wiecie, ale prawdziwy neon świeci całkiem w inny sposób i inaczej światło sie rozprasza. jeżeli niehcesz neona, to kup diode LED z białym kloszem i spiłuj soczewkę, potem to przypoleruj, dajesz gdzieś pod spód i świeci naprawde ładnie. Niema efektu "koła" znanego ze zwykłych diód, bez soczewki światło sie rozprasza bardziej na boki i o wiele lepiej to wyglada niż tylko jeden punkt okragły świecący. Ja u siebie niemam podświetlenia żadnego, no chyba że wycięty okrągły otwór w obudowie silnika przez który widać przerywacz zasłonięty pleski, a w środku dioda czerwnoa oświetlająca przerywacz w środku. :evil:

http://www.republika.pl/zeus001/iluminator.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

engels... tu na tym filmie tylko swiecace wentylki widac... a gdzie NEONY? :evil:

 

pzdr:)

 

Zobacz na datę filmu... Neony to wtedy były dopiero w planach :evil: Teraz diodki są zdemontowane a zamontowałem neonki (zimne katody...)... Tylko muszę jakiegoś filma nakręcić teraz... :banghead:

 

A jak komuś się nie podoba to przecież nie każę nikomu montować... Kwestia gustu... Napiszę tylko żę w golfie tak łądnie nie wygląda jak u mnie w FZ'cie :evil: :P

 

A Zeus wez jakaś porządniejszą fotkę zapodaj bo na tej to nic nei widać prawie...

Edytowane przez Engels
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) A co mają dwie diody w wężyku od paliwa wspólnego z neonem ?

 

bardzo mi przykro, w bledzie jestes...:icon_eek: tego ni eumieszcza sie w wezyku od paliwa, gdyz to w ogole prawie swiatlka ni erozprasza. diody si epakuje do takich rurek do klejenia na goraco(glutow tak zwanych) i jak robilem n awlasna reke to wyszlo calkiem calkiem. sek w tym ze nie mialem koncowek zadnych i lipnie wygladalo... :D

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi przykro, w bledzie jestes...:D tego ni eumieszcza sie w wezyku od paliwa, gdyz to w ogole prawie swiatlka ni erozprasza. diody si epakuje do takich rurek do klejenia na goraco(glutow tak zwanych) i jak robilem n awlasna reke to wyszlo calkiem calkiem. sek w tym ze nie mialem koncowek zadnych i lipnie wygladalo... :P

pzdr:)

 

Ech amatorzy... :icon_eek: Bo Wam chodziło o "neonki diodowe"... I to była moja druga wersja "Festynu", przed zimnymi katodami... Jak to świeciło to możecie sobie obejrzeć n afotkach tutaj:

 

http://www.engels.mok.waw.pl/festyn/

 

Najlepiej to widać chyba tutaj:

http://www.engels.mok.waw.pl/festyn/IMG_0701%20copy.jpg

 

Ale dla mnie to za słabo świeciło więc dość szybko wymieniłem to na zimne katody... ;)

 

Aha ! I tego się nie wpakować do "glutów", to się montuje to tzw. "koszulek termokurczliwych" ! Czyli takich których się używa zamiast taśmy izolacyjnej...

Edytowane przez Engels
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działą na 6V dobrze? Bo ja szukam czegoś, żeby z tyłu jakoś lampę zrobić. Myślałem nad czerwonym neonem lub paskiem diodowym nad orginalną lampą.

 

Dodane:

Policajty się nie czepiały tych diód w wentylkach? Zrobił bym takie coś, bo fajnie zwraca uwagę (mieszkam niedaleko Kłobucka, więc mi wolno ;)). I jaka musi być prędkość, żeby fajnie to wyglądało (wystarczy 30-40km/h do lansowania :icon_eek:)? I można to jakoś wyłączyć guziczkiem czy coś?

 

Dodane 2:

Co sądzicie o takim ringu na lampę? Kolor biały lub niebieski z możliwością wyłączenia bym jakoś musiał zrobić i przez Aleje jadę na samym ringu:

http://allegro.pl/item97520294__angel_eyes...e36_xtreme.html

Kolor najlepiej taki biały:

http://allegro.pl/item99141939_ringi_posto...a_ss_f_vat.html

 

Robią je na zawówienie do każdej lampy. Wystarczy podać obwód albo średnicę.

Edytowane przez Thomaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodane 2:

Co sądzicie o takim ringu na lampę? Kolor biały lub niebieski z możliwością wyłączenia bym jakoś musiał zrobić i przez Aleje jadę na samym ringu:

http://allegro.pl/item97520294__angel_eyes...e36_xtreme.html

Kolor najlepiej taki biały:

http://allegro.pl/item99141939_ringi_posto...a_ss_f_vat.html

Wiesz co sądze na ten temat.. :icon_eek: w życiu nie dał bym stówy za lampkę, której nawet nie mógłbym używac, a na postoju to ona potrzebna jak dziura w moście.. ewidentnie odradzam kupowania czegoś takiego, to już lepiej wsadź sobie diody w odbłyśnik od lampy i też bedzie niebieska na postoju.... rozumiem te neony za 5 zeta, bo sam chce sobie wźiąść, ale te ringi to już przeginka za tą kase, gdyby były za 15 złotych, to może bym wziął.... :/ POZDRAWIAM! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działą na 6V dobrze? Bo ja szukam czegoś, żeby z tyłu jakoś lampę zrobić. Myślałem nad czerwonym neonem lub paskiem diodowym nad orginalną lampą.

 

Dodane:

Policajty się nie czepiały tych diód w wentylkach? Zrobił bym takie coś, bo fajnie zwraca uwagę (mieszkam niedaleko Kłobucka, więc mi wolno :P). I jaka musi być prędkość, żeby fajnie to wyglądało (wystarczy 30-40km/h do lansowania :evil:)? I można to jakoś wyłączyć guziczkiem czy coś?

 

Dodane 2:

Co sądzicie o takim ringu na lampę? Kolor biały lub niebieski z możliwością wyłączenia bym jakoś musiał zrobić i przez Aleje jadę na samym ringu:

http://allegro.pl/item97520294__angel_eyes...e36_xtreme.html

Kolor najlepiej taki biały:

http://allegro.pl/item99141939_ringi_posto...a_ss_f_vat.html

 

Robią je na zawówienie do każdej lampy. Wystarczy podać obwód albo średnicę.

 

Zacznę od końca...

 

Za tę cenę to bym tych oringów nie kupił... Pogieło ich, tyle Ci powiem...

 

Diód na wentylkach nie da się wyłączać guziczkiem (mają wyłącznik odśrodkowy, czyli włączają się automatycznie jak kręci się koło, oprócz tego czujnik światła i jak jest za jasno i i tak by ich nie było widać to się nie włączają i oszczędzają baterie).

Co do prędkości, to nawet na rowerach to widziałem i dawało ciekawy efekt... Mój film był robiony przy 100 / 120 [km/h] ;) Ale spoko przy mniejszych prędkościach to się nie "zlewa" w okrąg tylko wygląda jak gwiazda ruchoma (bo się odbijało światło od "szprych") trochę... Tak czy siak fajne wygląda przy każdej prędkości...

Gliny się mnie nie czepiały... A czy przypadkiem małolatów (Bez obrazy !!) się nie bedą to już nie wiem :D Napiszę tylko, że z tyłu tego nie widać, tylko jakby gliny jechały równo z tobą to by to widzieli (w rowerze widać prawie ze wszystkich stron bo nei ma błotników i takich szerokich opon...), bo na postoju jak zobaczą kiedy przejedziesz obok to nie bedą Cię raczej ganiać... Mnie się wtedy tylko przyglądali trochę jak zahipnotyzowani... :icon_eek:

 

Aha jak chcesz njamniej problemów mieć to kup sobie zielone diodki... Tego koloru się najmniej czepiają... Bo żaden pojazd nei ma jakiegoś specjalnego oświetlenia w kolorze zielonym !

Koguty policyjne są niebieskie albo czerwono niebieskie (jak pojazd konwojujący jest to wtedy z czerwonym dodatkowo...) a żółte wiadomo...

 

DOPISANE: A co do 6V... To niestaty du*a... Diodki i zimne katody są przewidziane do kompa a tam jest instalacja główna (bo jeszcze masz drugie napięcie bodjże 5V...) na 12V ! Więc neonki i katody są przewidziane na 12 V zasilanie... W samochodzie i moto nie ma problemu bo mają instalację 12V...

Edytowane przez Engels
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mi się kompletnie nie podobają takie podświetlone motorowery.

Skuter to jeszcze przejdzie, ale chart czy inny motorower tej klasy moim zdaniem odpada z takich operacji. Dla mnie to kompletne WT, ale to tylko moje zdanie. Pozdr. Magik :]

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylki zrobię - najprawdopodobniej czerwone, bo pod kolor motocykla. W dodatku jakby się czepiali to są to obrysówki i można takie mieć :P. Co innego jakby były niebieskie :icon_eek:. Poza tym jaki policjant w nocy stoi z lizakiem na ulicy jak może wiadomo co robić na komisariacie :D.

 

Neony diodowe są na 6V - z tego jednak zrezygnowałem, bo choinki nie robię ;).

Myślę natomiast nad ringiem, bo koszt to około 35zł - tyle mi powiedzieli jak napisałem im maila (tam było 100zł, bo za komplet chyba). W dodatku nie zamierzam używać tego jako postojówki - biały byłby jako dodatkowe oświetlenie lampy i jej obrys dzięki czemu fajniej by wyglądała i nikt by się nie czepiał, że nie wolno :evil:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...