Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Shadow łączcie się!


caninus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś po raz pierwszy przerabiałem komin do Hondy Shadow 750 z lat dziewiędziesiątych i później (bodajrze) a dokładnie moto z dwóch w jeden wielki komin z dwoma malutkimi wylotami.Fajnie bo wszystkie na nim chromy to osłony które ładnie się ściąga po przecięciu spawów punktowych.Po ściągnięciu osłon można z nim zrobić wszystko.Wypatroszyłem go ze szystkiego,zastosowałem na wstępie tłumika komorę rozprężającą zakończoną przegrodą od której zastosowałem przelot o średnicy 47mm i standardowe wytłumienia dla zmiękczenia dźwięku.A to link do fotostory z etapów tej przeróbki:

 

http://edzio35.wrzuta.pl/katalog/wszystkie...ndy_shadow_750c

 

 

Ciekawe jak to będzie gadało

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pełen szacun za taką robotę - zajmujesz się takimi rzeczami etatowo czy dorywczo, bo wyglądało mi to na pełen profesjonał :flesje: . Też jestem ciekaw jak to zagada. jak będziesz mógł to nagraj i zapodaj linka.

 

Gość dziś dzwonił i tylko go zacytuję-"U sąsiadki podłoga po tknięciu manetki zadrżała" :biggrin: :clap: Jak tylko będę mógł podjadę do człowieka i nagram jakiś krótki materiał aparatem.Niestety nie robie tego etatowo bo nie dało by rady z tego przeżyć ,stałość zleceń jest różna więc przerabiam te kominy w wolnym czasie a poza nim normalnie pracuje w dyżurach,ale muszę przyznać że przez ostatni rok trochę tego zrobiłem.

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio!!!

W swoim Cieniu mam wydechy V&H, które też nieźle grają, ale gdyby kiedyś przyszło mi zmieniać - to już wiem, do kogo uderzyć. Ten "Twój" dźwięk naprawdę robi wrażenie. :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio przerabiałem tłumik do Hondy Shadow 1100 a poniżej kilka fotek z końcowych etapów przeróbki.

 

http://edzio35.wrzuta.pl/katalog/wszystkie...ow_1100-edhaust

 

Więcej info o tej przeróbce jest tu:

 

http://www.shadow.org.pl/forum/viewtopic.php?p=84814#84814

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem do przeróbki następne kominy do Szedoły 1100 ,tym razem oryginalne w modelu z 88r.Właściciel zdecydował się mimo potrzeby cięcia ich w miejscach widocznych.Zastosowałem komory rozprężające od których umieściłem przeloty o średnicy 40mm ze standardowymi wytłumieniami (wełna stalowa nierdzewna Rakso,kilka zwoi maty szklanej,kocyk szklany) .Połączenia wyrównującego ciśnienie między tłumikami nie likwidowałem.Właściciel mówi że wyszło nieżle.Posiadam troche fotek z etapów prac.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

tylko drobne sprostowanie:

Na Zloty SHOC przyjezdza 100-130 motongow.. 50-60 osob to wpada na wigilie zlozona do kupy ad-hoc...

Jesli chodzi o Cienia to jedyne takie zgrupowanie w kraju - od groma maniakow, specjalistow, mechanikow, ktorzy naprawde wiedza jak naprawiac, przerabiac i pielegnowac cienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

witam:) jestem nowy... Od tygodnia posiadam Honde Shadow VT500c z rocznikowo '85. I juz mam pytanie;) na osłonce magneta(tam gdzie pisze HONDA) posiadam wiele zadrapan bardzo widocznych. Macie moze na to jakis sposob? z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie,

A może w końcu umówimy się na jakieś spotkanko w ładny dzionek gdzieś w środku Polski.Czekam na jakieś słowo od Was.Sugeruję weekend majowy. Co wy na to?

Pozdrawiam,

 

Witam Was serdecznie,

A może w końcu umówimy się na jakieś spotkanko w ładny dzionek gdzieś w środku Polski.Czekam na jakieś słowo od Was.Sugeruję weekend majowy. Co wy na to?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...