Skocz do zawartości

ucieczka przed policjantem


widget
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bern i Sierżant, dzięki za info !

 

A mi sie jakoś niechciało wieżyc że wy którzy mówią o konsekwencjach nigdzy jako jeszcze tacy młokosi nie jeździli na motorowerach typu romet bez papierów

Poprostu 90% od tego zaczyna też tak zaczynałem więc niemówcie o tym że policjant by zrozumiał bo każdy na jego miejscu by uciekał ja również :)

 

Jak byłem młody/szy :wink: i chciałem jeździć po drodze moim (w sumie wtedy jeszcze taty :cool: ) Komarkiem, to mnie mamuśla zaprowadziła do LOK'u żebym zdał na kartę motorowerową ! Przpeisy znałem i zdałem bez problemu i mogłem sobie spokojnie legalnie śmigać po drodze ! Bo o papiery do motorowerku dbał tatusiek (za mały jeszcze do obeznania się w tych wszystkich państowwych instytucjach byłem.. :clap: )... A jak miałem około 17 lat to dostałem od dziadka Simsonka i wszystko juz sobie sam pozałatwiałem (rejestracja, przegląd, ubezpieczenie itp...), i też sobie full legalnie śmigałem !

 

Jedynie co to tak jak napisałem, jak już nie mogłem wytrzymać PO zdaniu egzaminu i nie czekałem aż do ręki papier dostanę i śmigałem... Z tym, że jeśli dobrze pokumałem to tak jak Sierżnat piszę, gdybym sobie wtedy załatwił zaświadczenie że zdałem egzmin i czekam na papier to bym wtedy legalnie śmigał :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche zeszliszcie z tematu chlopaki

pamietajcie ze zyjemy w tak popierdolonym kraju gdzie spoleczenstwo wrzuca wszystkich do jednego worka

i tak samo motocyklistow przez jednego barana co bez prawka i oc lata komus przed ryjem i jeszcze sie tym chwali na forum, tak i policjantow wiekszosc to spox ludziki ale i pajace sie trafiaja

pozdro

Witam po pierwsze ja cie nie obrażam po drugie mam oc i dokumenty do moto , gorsza jest grupa ściemniaczy która sprowadza motory pozostawia je na zachodnich rej. robia oc na NR SILNIKA policja ich zatrzymuje i nic motocykl ubezpiczony na niewiadomo kogo i lepsza jest ściema w świetle prawa (i nie jest to oc graniczne)i cały czas jezdza. I nie mam nic do policjantów ,ale czasami jak sie trafi niedouczony kretyn to człowieka szlak trafia. Moim zdaniem policjant ze wzgledu na powage swojego zawodu powinien być lepiej opłacany i powina istniec selekcja w policji żeby w policji nie było kretynów i zeby w końcu skończyła korupcja i biurokracja wszechobecna .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

sory za odswierzanie tematu ale przeczytalem cale 5 stron i nawarstwilo mi sie tyle pytan bez odpowiedzi ze musze się zapytac :buttrock:

byla mowa ze moto nie mozna jezdzic po lasach szlakach turystycznych itd.

ale czegos tu nie rozumiem bo ostatnio pozwiedzalem okolice i stuknolem pare ladnych km po polnych drogach i lasach i jakie bylo moje zdziwienie gdy jade sobie polna droga 5 km i nagle droga idzie w las w lesie jade nastepne parea km i znowu pole i znowu troche lasu i nagle 2 domy :/ mijam domy i znowu las itd pzez jakies jeszcze 10 km tzn ze ja ani ci ludzie nie moga do wlasnych domow dojechac bo do lasow nie mozna wjezdzac ??

a jesli to jest zgodne z przepisami to jak ja jadąc gdzie oczy poniosą ( w koncu do tego jest enduro :lapad: ) mam rozpoznac czy to jest aby tylko las czy to dojaz do czyjegos domu pzez 5 km ?? przeciez przy kazdym wjezdie do lasu nie ma tabliczki

rozumiem ze jest zakaz wjazdu do lasu jak jest szlaban ale jak go niema to jak ja mam to interpretowac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz sobie smigac po drogach polnych, lasach itd, chyba ze masz znak wyraznie zabraniajacy tego, np zakaz wjazdu, nie dotyczy słuzb lesnych.

Absolutny zakaz wjazdu obowiazuje we wszystkich parkach krajobrazowych, parkach narodowych, rezerwatach, obszrach wpisanych na liste dziedzictwa przyrody, obszary na ktorych znajduja sie zagrozeone gatunki i co jeszce nie pamietam, zakazy te niedotycz słuzb pozadkowych i lesnych,moga znajdowac sie np znaki zdejmujace ten zakaz w danym przypadku, np nie dotyczy dojazdu do schroniska.

Mozesz wiec smailo jezdizc po zadupaich gdzie znajduja sie budynki mieszkalne, bo zazwyczaj te obszary sa wylaczone z zakazu wjazdu.

A jezeli chcesz dokladniejszych informacji to moze ktos z policji wie wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie te "tylko" 500 zł za jazde bez prawka to dużo, dla tego zawsze gdy widzę radiowóz szybko się oddalam,

Jak przywalisz w czasie ucieczki w coś lub co gorsza w kogoś to te "tylko" 500 będzie już naprawde tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.. Wiem,że zaraz napiszecie ,że jestem "be" i w ogóle ..

Mam motocykl (80ccm) bez papierów i niezarejestrowany.. Oświetlenie posiada.. I jak stoi on zgaszony na terenie prywatnym ( Budynek dla pracowników firmy Polcolorit ) brama jest zamknięta to mogą tam wejść i mi coś zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.. Wiem,że zaraz napiszecie ,że jestem "be" i w ogóle ..

Mam motocykl (80ccm) bez papierów i niezarejestrowany.. Oświetlenie posiada.. I jak stoi on zgaszony na terenie prywatnym ( Budynek dla pracowników firmy Polcolorit ) brama jest zamknięta to mogą tam wejść i mi coś zrobić ?

 

jak stoi to nic, ale dla chcacego nic trudnego. Jak beda miel ihaka to poprostu zaczekaj 200 metrow dalej i tak cie dupno i tak. Nie lepiej sobie poposrtu zrobic karet motorowerowa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak stoi to nic, ale dla chcacego nic trudnego. Jak beda miel ihaka to poprostu zaczekaj 200 metrow dalej i tak cie dupno i tak. Nie lepiej sobie poposrtu zrobic karet motorowerowa ??

 

"Mam motocykl (80ccm) bez papierów i niezarejestrowany"

 

Więc jak widzisz karta i tak niewiele mi pomoze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przywalisz w czasie ucieczki w coś lub co gorsza w kogoś to te "tylko" 500 będzie już naprawde tylko.

jak walniesz w kogos w czasie ucieczki to nawet jak bedziesz mial OC i moto bedzie ubezpieczone itd calkowicie legalne to i tak firma ubezpieczeniowa moze nie wyplacic odszkodowania a wiec oprocz mandatu bedzie jeszcze do zaplacenia z wlasnej kieszeni za szkode powstala w wypadku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak stoi to nic, ale dla chcacego nic trudnego. Jak beda miel ihaka to poprostu zaczekaj 200 metrow dalej i tak cie dupno i tak. Nie lepiej sobie poposrtu zrobic karet motorowerowa ??

 

Tak apropo z tego co wiem to Karta Motorowerowa obowiazuje do 50 ccm

 

Od 50 ccm powyzej obowiazuje A 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość pawelmoto2

Piękny pościg.

Jestem za tym aby karac tych , ktorzy łamia przepisy i to surowo. Moze bylo by bezpieczniej na ulicach i jezdniach.

 

niech zyje puchacz i roman giertych-ludzie bez skazy, ciekawe czy ty NIGDY nie lamales przepisow????? i ciekawi mnie jak np twoj syn zaczal by uciekac i policjant by go zastrzelil wtedy wylewalbys zale na forum a ktos napisalby ci-Piękny pościg.

Jestem za tym aby karac tych , ktorzy łamia przepisy i to surowo. Moze bylo by bezpieczniej na ulicach i jezdniach.

 

pomysl o tym

Edytowane przez pawelmoto2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz , jakos nie zdarzyło mi sie ani razu zebym złamał przepisy. A poscig jest pięny bo konsekwentny. Nie to mi się podoba ze radiowóz stuknął motocykliste, ale to ze nie odpuscił. Zauważ tez jak jechał ten pajac na motocyklu. Zwalniał , przyśpiszał, przejeżdzał na swiatłach, sam sie prosił o stukniecie go.

Gdyby sie zatrzymał a nie uciekał, finał byłby inny.

Nikt z nas nie jest świety, ale tam gdzie w gre wchodzi nie tylko nasze życie trzeba robic wszystko aby nie stac sie mordercą i ofiara.

Pozdrawiam szyderczo tych dla których jazda 100km/h po miescie to frajda i minimum ich umiejetności przewidywania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...