Skocz do zawartości

tłumik tuningowy w simku i charcie


markos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam ten polski sportowy wydech kupilem go za 60 zl wiec sie oplacilo. mocy moze cos tam dodal ale ja odczulem zmiane charakterystyki pracy silnika ciagnie bardziej u góry.

 

w tym sportowym wydechu jest przegroda w "dyfuzorze" . jest ona po to aby wyciszyc go powiewaz w tlumiku nie ma nic poprostu pusta pucha ktura nic nie tlumi. (sprawdzalem to krzyczac do odcietej puszki :crossy: ) ja zrobilem przelotówke i moto nie chodzi ani za glosno ani za cicho. (ciszej od standardowego wydechu bez bebechów :P ) i najwazniejsze moto dostalo mocy po tym zabiegu.

 

ps kolega mial krutkie kolanko (ktos se je uciol) i spawdzilem no i muj simek lepiej chodzi na jego kolanku. pewnie dlatego ze ta blokada w dyfuzorze szybciej odbijala spaliny a teraz musza isc troszke dalej :banghead:

 

 

ps2 jak ktos niewierzy ze cos tam siedzi w dyfuzorze proponuje sprawdzic jakims drutem i zobaczec ze ona jest :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tłumik Leo Vince na pewno da odczuwalną różnicę...na tłumiku za 60zł poczujesz różnicę bo będziesz chciał ją poczuć... ;)

 

róznica bedzie na pewno. tylko nie wiadomo jaka. :icon_eek: ja po wymianie kolanka od wydechu czuje znaczącą różnice, bo silnik kręci sie znacznie wyżej, tylko gorzej pracuje na wolnych obrotach. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

róznica bedzie na pewno. tylko nie wiadomo jaka. :P ja po wymianie kolanka od wydechu czuje znaczącą różnice, bo silnik kręci sie znacznie wyżej, tylko gorzej pracuje na wolnych obrotach. :/

 

no niestety cos za coś :icon_eek:

 

Te z allegro za 60-110 zł to jest tak jak byś kupił zegarek na rynku za 15 zł zamiast jakiegoś markowego za 300 zł.. Moim zdaniem się nie opłaca zmieniać wydechu na taki za 500 zł w motorach typu Chart i innych Simsonach..

 

są zapaleńcy którzy to robią i bardzo dobrze im to wychodzi ;) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od motorku. Ja zalozylem kiedys do simka 3-biegowego, taki tlumik za 60-100zl i nie chcial chodzic. Był za pusty, nie mieał kompresji. Ale np u kumpla na 4-biegowym simek chodzil o wiele lepiej. Był zrywniejsz i szybszy. Więc najlepiej pozycz od kogos i przymierz go i zobacz, czy chodzi. A co do wyciszenia znam dobry, łatwy, tani sposób, po który u mnie simek troszke poprawił moc. ;)

 

Więc zastanów sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpuszke koncowa tam, gdzie jest wylot spalin wsadza się ruke tak, żeby około 2,5cm weszlo w wydech i 2,5 wystawało poza niego. Poprostu robimy taki kikut im jego srednica mniejsza to ciszej chodzi, tylko trzeba uważać, bo bardzo łatwo może się po tym zabiegu wydech zapychac. Ale, jak wydzech będzie nowy to tak szybko się nie zapcha. Ja tak miałem w simku zrobione z orginalnym wydechem i w ten sposób nie było, słychać wydechu tylko sam silnik (czyli, jak to bywa w simku pierścienie). Kumpel robił też tak w tym sportowym wydechu i nie był taki głośny. A jeżeli ci sie nie soodoba to wyciągniesz te rurke. ;)

Pzdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpuszke koncowa tam, gdzie jest wylot spalin wsadza się ruke tak, żeby około 2,5cm weszlo w wydech i 2,5 wystawało poza niego. Poprostu robimy taki kikut im jego srednica mniejsza to ciszej chodzi, tylko trzeba uważać, bo bardzo łatwo może się po tym zabiegu wydech zapychac. Ale, jak wydzech będzie nowy to tak szybko się nie zapcha. Ja tak miałem w simku zrobione z orginalnym wydechem i w ten sposób nie było, słychać wydechu tylko sam silnik (czyli, jak to bywa w simku pierścienie). Kumpel robił też tak w tym sportowym wydechu i nie był taki głośny. A jeżeli ci sie nie soodoba to wyciągniesz te rurke. :icon_mrgreen:

Pzdro.

 

a spróbuję...takiego sposobu nie słyszałem...a daje on coś na mocy? :icon_biggrin: czy tylko wycisza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przeróbki daja tylko mniejszy chałas. Zeby było dobrze trzeba rozebrac puszke, puscic w niej rurke z siatki o srednicy 18mm a wszystko to wygłuszyc wata. szklana. Dyfuzor trzeba wybebeszyc.

Wtedy zyska asie ładny niegłosny dzwiek i mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni wlasciciel mojej Jawki cos tam slyszal o tej rurce najwidoczniej. Telepalo sie toto po tlumiku nie wiadomo, po cholere, bo nie bylo nijak umocowane :icon_biggrin:

Edytowane przez Aster

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpuszke koncowa tam, gdzie jest wylot spalin wsadza się ruke tak, żeby około 2,5cm weszlo w wydech i 2,5 wystawało poza niego. Poprostu robimy taki kikut im jego srednica mniejsza to ciszej chodzi, tylko trzeba uważać, bo bardzo łatwo może się po tym zabiegu wydech zapychac. Ale, jak wydzech będzie nowy to tak szybko się nie zapcha. Ja tak miałem w simku zrobione z orginalnym wydechem i w ten sposób nie było, słychać wydechu tylko sam silnik (czyli, jak to bywa w simku pierścienie). Kumpel robił też tak w tym sportowym wydechu i nie był taki głośny. A jeżeli ci sie nie soodoba to wyciągniesz te rurke. :icon_biggrin:

Pzdro.

To służy wyrównaniu tych spalin, bo wiadomo, ze silnik wyrzuca spaliny seriami co obrót, a w tej rurce one sie troche wyrównają i chodzi ciszej. :icon_mrgreen: Tylko dasz za cienką rurke, zdlawisz moto, dasz za grubą,to nic nie da... czym dłuższa i ciensza, tym powinien być cichszy, a jak poeksperymentujesz, to może i nawet troche mocy dostanie, jeżeli wytwoży sie tam jakiś rezonans, to jest możliwe.... U mnie w charcie wydechu nie było słychać, jak zrobiłem coś takiego, ale kumple pytali: "coś ty za gówno w tłumik wepchnał" HEHE wieć wyjąłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ci powiem ? można kupić taki tłumik ale niewiem czy przy sprzedaży ci się on zwróci chyba że tym chartem chcesz jeździć dłuższy okres czasu . Niewiem jaki masz do niego stosunek ale przeważnie motorowery tego typu szybko się nudzą chyba że nie oczekujesz od motoru zbyt wiele .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przeróbki daja tylko mniejszy chałas. Zeby było dobrze trzeba rozebrac puszke, puscic w niej rurke z siatki o srednicy 18mm a wszystko to wygłuszyc wata. szklana. Dyfuzor trzeba wybebeszyc.

Wtedy zyska asie ładny niegłosny dzwiek i mocy.

 

a mógłbyś to dokładniej opisać...jak wybebeszyć ten dyfuzor...co i jak dokładnie zrobić...noi czy dużo przy tym roboty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...