Skocz do zawartości

stuki w R1 2004


Osek22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Nie wiem czy to normalne ale slysze ciche stuki jakkby z przodu motocykla. Szczegolnie jak wolno jade - jak szybko to nic nie slychac :)

Podobnie kiedy mam wcisnieta klame sprzegla i najade na jakas nierownosc, dziure to jest gluche pukniecie.

To norma czy cos nie halo?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.Jak to zrobic? A jezeli luzu nie bedzie to co moze byc przyczyna?

 

postaw go na stolku i poruszaj widelcem jak bedzie w powietrzu, jak bedzie luz to sproboj dokrecic srube glowna, ale nie na hama tylko jak bedzie luzna, w innym wypadku wymien lozyska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo...ja narazie nie krece powyzej 8tys:) Respekt do moto. Zaraz ide pojezdzic i jesli caly czas to bede slyszal we wtorek jade do serwisu. A czym moze byc spowodowane gluche stukniecie, czy puknieniecie przy wjechaniu w nierownosc na drodze przy wcisnietej klamrze sprzegla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cholera wie - na odleglosc diagnozowac takie sprawy to jak wrozenie z kart.

Najczestsza przyczyna to luzy na sworzniach tarcz hamulcowych, czy luz miedzy laga a sliderem ale w tak mlodym motocyklu to malo prawdopodobne. Pojedz do serwisu i niech to obwachaja.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich R1 z radialnym zaciskiem (prawie wszystkich) klocki hamulcowe sa luzne i stukaja. U mnie tez to slychac i nie jest to nieprawidlowe.

 

Mozesz to wyczuc poruszjac klocek palcem na stojacym kole i uslyszec ten sam dzwiek, wtedy juz bedziesz pewien. Drugi sposob: jedziesz na wybojach i slyszac klekot dotykasz lekko hamulca. Luz sie kasuje i stukanie zanika.

 

Mozesz podgiac blaszke sprezynowa zeby skasowac ten luz ale ja bym tego nie radzil. Pozdiagnozowaniu zostaw w spokoju i nie martw sie. j przejechalem 25k km i nie mam z tym problemu.

 

UZYWAJ ZATYCZEK DO USZU ZAWSZED BO STRACISZ SLUCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...