Skocz do zawartości

Dretwiejace dlonie


Osek22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

lepiej nie podnosić łokci.wielu bikerów robi ten błąd,że ściskają manetki.

 

Ja nigdy nie miałem z tym problemu, ale znam ludzi którzy właśnie podnosili łokcie i sciskali manetki a potem efekt odrętwienia dłoni i ból w nadgarstkach.

 

Hey pzdr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madee to zalezy ile jezdzisz.. jak ja zaczelem smigac na plastiku bolala mnie lewa dlon na poczatku od sprzegla.. bolala jak diabli jak zwichnieta.. potem sie przyzwyczaila i bylo ok.. a sprzeglo chodzilo naprawde delikatnie.. nie przycinalo sie ani nic.. bardzo mozliwe ze tobie tez przejdzie.. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madee to zalezy ile jezdzisz.. jak ja zaczelem smigac na plastiku bolala mnie lewa dlon na poczatku od sprzegla.. bolala jak diabli jak zwichnieta.. potem sie przyzwyczaila i bylo ok.. a sprzeglo chodzilo naprawde delikatnie.. nie przycinalo sie ani nic.. bardzo mozliwe ze tobie tez przejdzie.. pozdro

 

 

krotko jezdze, pierwszy sezon, niecale 2000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie sportowego rolgazu nieźle pomaga na prawy nadgarstek. To taka plastikowa łyżka stercząąca prostopadle do manetki. Kłopot tylko z zakupem tego patentu. Mnie koleś z Gdańska przysłał, bo trafił w salonie Kawasaki. polecam

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno, sprzęgła w sumie dosc malo uzywam... w góre wlasciwie w ogóle (poza ->1->2) a w dół coraz mniej

 

nie martwisz sie o skrzynie??.. :D wydaje mi sie ze sprzeglo po to jest by z niego korzystac.. ale znawca mechaniki az takim nie jestem.. odsylam cie do poczytania w archiwum.. byl tam temat ze sprzeglem czy bez.. pozdrawiam

 

ps. bol lapek przejdzie napewno! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem odpowiedzi i zgadzam się z mojego krótkiego doświadczenia. Dorzuciłbym jeszcze jedną obserwację:

 

Mi również drętwieją dłonie. Nie obciążam mocno nadgarstków (przy hamowaniu niestety trochę tak, jeszcze jak jadę z Plecaczkiem, chociaż mój Plecaczek jest idealny, bo jest aktywny pozytywnie i opiera się przy hamowaniu o bak) chociaż ta sportowa pozycja na SV 650 S nie daje wielkiego pola manewru, zwłaszcza w mieście przy dużym ruchu, kiedy nie można podgonić i odciążyć nadgarstki. Więc to nie sprawa nerwu. Na pewno chodzi o ukrwienie, tylko również nie z powodu kurczowego ściskania kiery (bo już się odzwyczaiłem od tego), lecz ciasnych rękawic. Ze względu na swoją budowę dłoni trudno mi dobrać rękawice. Krótkie mam palce, a mocno rozbudowaną dłoń. Więc jak założę L-ki to na szerokość idealnie i palce nie drętwieją, ale za to po centymetrze mam luzu na palcach :( (kijowo się łapie klamki). A jak M-ki to palce OK, ale cisną mnie m.in. na mięsień kciuka i po kilkunastu kilometrach już trochę kciuk wysiada. Przeglądałem różne rękawice i niestety problem pozostaje. Oczywiście przy zakładaniu to tak się nie czuje, ale wystarczy usiąść za kierę i okazuje się, że jest tak samo. Zobaczymy jak będzie po dłuższej jeździe w deszczu - może się mniejsze rozbiją i dopasują. Jak nie będzie deszczu, zrobię im kąpiel hałupniczym sposobem. A jak nie pomoże, to pozostanie przeróbka.

 

Podsumowując, jak ściągasz rękawice i widzisz wygniecione rowki w mięśniach, to czas na zmianę rękawic - na inne lub zmianę ich kształtu :buttrock:

 

Greetz,

 

&REW. :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie martwisz sie o skrzynie??.. :( wydaje mi sie ze sprzeglo po to jest by z niego korzystac.. ale znawca mechaniki az takim nie jestem.. odsylam cie do poczytania w archiwum.. byl tam temat ze sprzeglem czy bez.. pozdrawiam

 

Znawca mechaniki (jeden, drugi i trzeci też) powiedział mi po zmianie sprzęgła, żebym spróbowała zmieniać biegi bez sprzęgła. No to zmieniam ;)

Znawczynią też nie jestem i nie będę, bo mnie to kompletnie nie interesuje, od znajomości mechaniki mam guru i na guru zdaję się w tym temacie :evil: (wazelina :buttrock: )

Tobie też proponuję poczytać archiwum :crossy:

 

Podsumowując, jak ściągasz rękawice i widzisz wygniecione rowki w mięśniach, to czas na zmianę rękawic - na inne lub zmianę ich kształtu :flesje:

 

Hmm... może coś jest w kwestii rekawic. Ja wprawdzie mam problem w druga stronę, bo mam generalnie małe łapki, ale palce w moich rękawicach mogłyby być dłuższe jak dla mnie. Tyle że jakbym miała odpowiednio większe rękawice na długość, to by mi łopotały na wietrze :biggrin:

 

Wydaje mi się jednak, że moje dolegliwości nie są związane z rękawicami. Przyzwyczaję się. :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... może coś jest w kwestii rekawic. Ja wprawdzie mam problem w druga stronę, bo mam generalnie małe łapki, ale palce w moich rękawicach mogłyby być dłuższe jak dla mnie. Tyle że jakbym miała odpowiednio większe rękawice na długość, to by mi łopotały na wietrze :(

 

To tak jak mój Plecaczek potrzebuje dłuższych paluszków, żeby upchnąć ... paznokietki :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...