Skocz do zawartości

Lepszą oponę na przód czy na tył?


Aster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Jawce mam z tyłu dwuletnią, niewiele jeżdżoną Dębicę, z przodu coś z DDR. Właśnie kupiłem nowiutkiego Heidenaua. Do wymiany oczywiście pójdzie ten zabytek, nie Dębica, tylko teraz pytanie: czy lepiej do przodu założyć Heidenaua a z tyłu zostawić Dębicę, czy zamienić - dać Dębicę na przód a Heidenaua na tył? Tym, którzy się nie orientują, napiszę, że Jawka ma identyczne koło z przodu i z tyłu.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębica na tył, a Heidenau na przód. Miałem kiedyś u siebie takie zestawienie i było dobrze, jak dasz na odwrót to na luźniejszych nawierzchniach tył traci strasznie przyczpność. W sumie dębnica to opona z dupy jak niewiem co.Teraz mam heidenau z tyłu i z przodu slick. Czekam tylko na fundusze powzalające kupić slicka na tył :icon_biggrin:

Edytowane przez Z3US
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja na przekor, heidenau na tyl.

 

wezcie pod uwage astronomiczne predkosci osiagane przez jawke 50tke...

druga sprawa to to, ze nie hamuje sie w takim moto przodem jak w innym(powiedzmy japonskim) motocyklu.

 

tyle ze kapcia bedzie ciezko spalic:P:P:P

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogóle przekonanie jest że lepszą opone tam gdzie jest napęd czyli na tył i jeśli jeździsz po asfalcie to spoko ale jak wjedziesz na droge szutrową i będziesz jechał z 50 km/h a będzie zakręt to przednie koło straci przyczepność i zaliczysz ostry szlif. jak tylnie koło zarzuci to pół biedy bo jak ktoś umie to opanuje ale jak przód rzuci to nikt nie opanuje.. chyba że koło samo załapie dobrego podłoża ale to już nie będzie zależała od motocyklisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z kąd macie slicka? ja bym musiał kupic sobie ze dwa slicki rozmiar 17 do mojego moto.... powiedźcie gdzie kupiliście i za ile. :P z góry dzieki! P.S. tam gdzie lepszy bieznik to daj na tył, bo tył szybciej sie zjeżdzą, bo musi napędzać moto! pozdro! :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...