Skocz do zawartości

Banzyna w oleju ??


krzychuu_ktm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Wydaje mi się że olej w silniku śmierdzi mi benzyną (ktm lc4)

Czy ma ktoś podobne doświadczenia? Jakie mogą być przyczyny i możliwości dostania się benzyny do oleju (kranik zwykły, niepodciśnieniowy). Jakie mogą być skutki benzyny w oleju i czy jest jakiś sposób żeby stwierdzić czy na pewno benzyna się do oleju przedostaje? bo nie jestem w 100 % pewien.

Jeśli ktoś wie co to może być to czekam na odpowiedzi. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakiś sposób żeby stwierdzić czy na pewno benzyna się do oleju przedostaje? bo nie jestem w 100 % pewien.

Jeśli ktoś wie co to może być to czekam na odpowiedzi. Pozdr

 

Sproboj podpalic zapalniczka niewielka ilosc tego oleju, jak jest dosc benzyny to sie zapali :icon_biggrin:

 

Jakie mogą być skutki benzyny w oleju

Rozrzedza olej i pogarsza smarowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może się mylę ale logicznie myśląc jak silnik mocno się zagrzeje to benzyna powinna z oleju odparować,może jest niedrożne odpowietrzenie skrzyni korbowej,no i drugie pytanie ile paliwa zużywa motocykl bo myślę że jak jest duży przepał to tez może paliwo dostawać sie do oleju.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może się mylę ale logicznie myśląc jak silnik mocno się zagrzeje to benzyna powinna z oleju odparować,może jest niedrożne odpowietrzenie skrzyni korbowej,no i drugie pytanie ile paliwa zużywa motocykl bo myślę że jak jest duży przepał to tez może paliwo dostawać sie do oleju.Pzdr.

 

Jeżeli odpowietrzanie było by niedrożne, zaraz by wypchało jakiś simmering.

Normalnie w silniku panuje lekkie podciśnienie, jeżeli zatkamy odpowietrzenie ciśnienie wewnątrz silnika wzrośnie gwałtownie wskutek przedmuchów spalin do skrzyni korbowej.

Ciśnienie wzrasta na tyle że potrafi wypchać jakis simmering z gniazda lub inne uszczelnienie.

Jeżeli w paliwie jest benzyna to tylko i wyłącznie dostaje się poprzez uszkodzone zaworki w gaźnikach.

Zbyt często używane ssanie nie jest w stanie podnieść poziomu oleju w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie sprawdzam poziom oleju i nie wzrasta, poziom jest taki sam cały czas, więc nie wiem czy dobrze mi się zdaje, heh może mam skopany węch. mam pytanie, jeśli kranik nie cieknie, a zaworek w gaźniku byłby uszkodzony, to czy z gaźnika może wydostawać się to paliwo które jest w komorze pływakowej po zamknięciu kranika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...