Skocz do zawartości

Nie jestem w stanie ustawić zapłonu w jawie350 6v :(


fuss383
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że ten temat był wałkowany dziesiątki razy i ja te posty przegladałem ale nadal to mi nic nie pomogło. Ja się nie pytam jak ustawić zapłon tylko dlaczego regulacja nie przynosi efektów. Najczęściej ustawiam przerwę na przerywaczach 0,30-035mm natomiast wyprzedzenie w przedziale 2,5-3,0mm. Zmieniłem ostatnio przerywacze na nowe podobnie jak krzywke dalej jest podobnie. Jawa bardzo niechętnie odpala a jak już odpali to najczęściej na jeden gar (różnie, raz jeden raz drugi:) pojawiaja sie strzały i gubienie zapłonów co jest ewidentnie winą regulacji zapłonu i nic nie mogę z tym zrobić. Dodam jeszcze że ustawiam zapłon z zegarem i korzystająć z żaróweczki. Pomóżcie bo mi sie już skończyły pomysły może coś jest krzywe (na co mam zwrócić uwagę?) silnik jest po remoncie a wał po regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez najmniejszej wątpliwości najpierw ustawiam przerwę :icon_biggrin: troche mnie martwicie z tym przestawionym czopem bo wał był odebrany z regeneracji i zajmował sie tym kompetentny człowiek więc raczej bym go nie podejrzewał o jakies błędy przy złożeniu wału. Czy jest jakaś możliwość sprawdzenie tego przesunięcia czopa wału w warunkach garażowych??? Nie wiem też za bardzo kiedy ten wał miał sie przestawić skoro za dużo sobie nie pojeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez najmniejszej wątpliwości najpierw ustawiam przerwę :icon_biggrin: troche mnie martwicie z tym przestawionym czopem bo wał był odebrany z regeneracji i zajmował sie tym kompetentny człowiek więc raczej bym go nie podejrzewał o jakies błędy przy złożeniu wału. Czy jest jakaś możliwość sprawdzenie tego przesunięcia czopa wału w warunkach garażowych??? Nie wiem też za bardzo kiedy ten wał miał sie przestawić skoro za dużo sobie nie pojeździłem.

 

 

 

Jeżeli wał przestawi się na czopach to nie będziesz w stanie wyregulować zapłonu np. podczas ustawiania okarze się że przerywacz się otwiera a tłok jest na dole (lub w innym „złym miejscu”}i nie wystarcza zakresu regulacji.

 

Wał zostawiłbym w spokoju jeżeli nie ma takich akcji. Przyczyną mogą być stare przewody wysokiego napięcia, fajki, cewki, kondensatory. Jeżeli jesteś pewnien że zapłon jest dobrze wyregulowany to pozostaje to wymienić (najpierw świece potem reszte).

I trzeba sprawdzić wszystkie kable i złącza odpowiadające za zapłon. Kable nie mogą być pogiete albo przetarte a wsuwki zaśniedziałe.

Edytowane przez mzpower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w samoistnie przestawiony wał nie wierzę, to chyba raczej bardziej legenda niż rzeczywiste zagrożenie przy normalnej eksploatacji. Zwłaszcza że wał w jawie ma tendencje do "rozstawiania" się do 180 st. a nie do zmniejszania kąta.

 

Jawa ma niezależne obwody zapłonowe na każdy gar więc jeżeli problemy pojawiają się raz na jednym raz na drugim garze to mocno zawęża to obszar usterki. Przejrzyj też na wszelki wypadek gaźnik i pływak.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę jeszcze dodać, kendensatory mam nowe, przewody wysokiego napięcia też wymieniałem na nówki, cewek jeszcze nie ruszałem ale jak sprawdzam na wykręconej świecy to iskra jest ładna i niebieściutka więc chyba ok. Jest to silnik z gaźnikiem przelewowym więc za bardzo nie da sie nic porególować z pływakiem:) gaźnik też już niby robierałem. Spróbuje jeszcze komplet nowych dysz i zobaczyć czy coś sie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo całodniowej walce doszedłem do ładu z moim Jawiszonem:) Powodów niedomagania było kilka ale to nie był zapłon. Wał sprawdziłem i jest ok. Problem leżał w gaźniku (lewe powietrze przy mocowaniu, troche zasyfione dysze) oraz w świecach (moja jawa jest bardzo wybredna pod tym względem ale z tego co słyszałem nie jest odosobniona) z 8 świec jakie miałem wybrałem najlepsze i jak na razie jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...